X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • MikiFiki Autorytet
    Postów: 680 526

    Wysłany: 27 maja, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Ja się dodzwoniłam z 30 min temu do kliniki po 1,5 godzinnym oczekiwaniu na lini 🙈 i mi powiedziała że wszystko zależy co zadecyduje lekarz 🤷kwalifikacje pójdą szybko i sprawnie że nie ma czym się przejmować na zapas .. jeśli lekarz podejmie decyzję że np za msc transfer czy Punkcja to ono się odbędzie i tak czy siak wszystko zależy tylko i wyłącznie od niego ..Też sądzę że nie ma sensu jechać w sobotę i tam stać jak będzie masa ludzi 🙈🙈

    Pewnie zależy jeszcze z kim się rozmawia. Jedną powie więcej, druga mniej, trzecia dołoży coś swojego.
    Ja mimo wszystko pojadę w sobotę, mam blisko, zobaczymy..

    👩🏻29👱🏻‍♂️38
    3xIUI ❌
    07.2024 Ivf ❄️❄️
  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 494 537

    Wysłany: 27 maja, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikiFiki wrote:
    Pewnie zależy jeszcze z kim się rozmawia. Jedną powie więcej, druga mniej, trzecia dołoży coś swojego.
    Ja mimo wszystko pojadę w sobotę, mam blisko, zobaczymy..
    Dokładnie w tym to masz rację wszystko zależy która odbierze jedna powie to druga powie całkiem co innego 🙈a człowiek już później nw w co ma wierzyć 🤷no pewnie kochana jedz ! nie masz nic do stracenia a może faktycznie uda się coś załatwić 😘😘

    MikiFiki lubi tę wiadomość

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium CD138 ,CD56 - czekamy na wyniki
    Październik - transfer

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 162 158

    Wysłany: 27 maja, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    To teraz juz nie wiem co zrobic. 🙄 na pewno się nie wyrobie w miesiac i bez sensu jexhac w sobotę i tam stać a drugiej strony jak czytam co mówią te rejestratorki to trochę się nie pokoje
    Ja po dzisiejszej rozmowie z Panią Doktor nie jadę w sobotę na to szaleństwo, tylko na spokojnie w poniedziałek popoludniu. Bo oni się boją, żeby sie udalo wykorzystać tą kasę, i żeby było tyle pacjentek na ten rok, bo jest dużo pacjentek, które są w trakcie leczenia i nie podejdą ani w tym miesiącu ani za trzy do procedury, tylko za pół roku, więc myślę, że skoro lekarka tak mówi, to tak faktycznie jest.

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 162 158

    Wysłany: 27 maja, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem też umówiona z Panią Doktor na kontakt w środę ostateczny, więc jak coś bym jeszcze nowego wiedziała to dam znać 🙂

    MikiFiki lubi tę wiadomość

  • malina999 Autorytet
    Postów: 362 426

    Wysłany: 27 maja, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pojadę w sobotę, bo to dla mnie przystępny dzień w tygodniu - nie muszę brać urlopu w pracy, a do kliniki mam 250km🙈 oczywiście, nie zamierzam być tam 6.00. Mam nadzieję,że ok. 11.00 będzie już po pierwszym szturmie 🙈 Pojęcia też nie mam ile zajmuje rejestracja - czy to idzie sprawnie, czy jednak dłuższą chwilę trwa ta rejestracyjna papierologia. Jak już pojadę, to będę musiała wyczekać. Trudno, zrobimy sobie z mężem kanapki i herbatę do termosu🙈 🤣

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • Melisa_ Koleżanka
    Postów: 101 18

    Wysłany: 27 maja, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    I jak Melisa. Byłaś u dr Weglarz, jakie wrażenia?
    Ja mam wizytę dopiero 21 czerwca 🙂🙂

    🩷💙Starania o rodzeństwo.
    2x CP( brak jajowodów)kilka poronień.
    In vitro od 2021 : 7 transferów beta 0
    🩷💙


    W trakcie ponownych badań immunologicznych.
  • Melisa_ Koleżanka
    Postów: 101 18

    Wysłany: 27 maja, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa_ wrote:
    Ja mam wizytę dopiero 21 czerwca 🙂🙂
    Jejku to na prawdę szaleństwo 🙈🙈 tego się nie spodziewałam 🙈🙈 przy zapisie do dr Węglarz,nie było jeszcze wiadomo czy się załapią na dofinansowanie, ale Pani mi powiedziała że jeśli będę miała termin na czerwiec to po prostu w tedy przychodze na kwalifikacje 🙈🤦🏼‍♀️ teraz nie wiem co robić bo ja dopiero chciała bym podejść koniec roku a nawet następny ... Gdyż przed mną mnóstwo badań od nowa i z pewnością kolejna histeroskopia
    A kolejna sprawa, jeśli będę chciała skorzystać z KD lub AZ to przecież oni w miesiąc tego nie ogarną 🙂😉😉

    🩷💙Starania o rodzeństwo.
    2x CP( brak jajowodów)kilka poronień.
    In vitro od 2021 : 7 transferów beta 0
    🩷💙


    W trakcie ponownych badań immunologicznych.
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 695 334

    Wysłany: 27 maja, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa_ wrote:
    Jejku to na prawdę szaleństwo 🙈🙈 tego się nie spodziewałam 🙈🙈 przy zapisie do dr Węglarz,nie było jeszcze wiadomo czy się załapią na dofinansowanie, ale Pani mi powiedziała że jeśli będę miała termin na czerwiec to po prostu w tedy przychodze na kwalifikacje 🙈🤦🏼‍♀️ teraz nie wiem co robić bo ja dopiero chciała bym podejść koniec roku a nawet następny ... Gdyż przed mną mnóstwo badań od nowa i z pewnością kolejna histeroskopia
    A kolejna sprawa, jeśli będę chciała skorzystać z KD lub AZ to przecież oni w miesiąc tego nie ogarną 🙂😉😉
    Ja korzystam u nich z adopcji zarodka. I zarodek z 5 doby znaleźli praktycznie w 3 tygodnie. Nie jestem z tego województwa to raczej dofinansowanie mnie nie obowiązuje. Po drugie nigdy nie miałam procedury na swoich komorkach.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Melisa_ Koleżanka
    Postów: 101 18

    Wysłany: 27 maja, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Ja korzystam u nich z adopcji zarodka. I zarodek z 5 doby znaleźli praktycznie w 3 tygodnie. Nie jestem z tego województwa to raczej dofinansowanie mnie nie obowiązuje. Po drugie nigdy nie miałam procedury na swoich komorkach.
    To na prawdę szybko 😉 jak dzwoniłam kiedyś to mówili że min pół roku ze względu na naszą grupę krwi 🙁 ja mam 0rh- a

    🩷💙Starania o rodzeństwo.
    2x CP( brak jajowodów)kilka poronień.
    In vitro od 2021 : 7 transferów beta 0
    🩷💙


    W trakcie ponownych badań immunologicznych.
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 162 158

    Wysłany: 27 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Ja korzystam u nich z adopcji zarodka. I zarodek z 5 doby znaleźli praktycznie w 3 tygodnie. Nie jestem z tego województwa to raczej dofinansowanie mnie nie obowiązuje. Po drugie nigdy nie miałam procedury na swoich komorkach.
    Dofinansowanie jest ogólnopolskie 🙂 Przysługuje wszystkim, ktorzy Spełniają kryteria.
    Zerknij:
    https://klinikanieplodnosci.pl/informacje-dla-pacjenta/programy-in-vitro/rzadowy-program-refundacji/

  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1406 1985

    Wysłany: 27 maja, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny że napisałyście tutaj przydatne informacje z kliniki, czekam aż odpisze mi Pani Doktor, ale chyba też w takim razie i tak pojedziemy w sobotę rano, bo na maxa nam zależy na czerwcu żeby zacząć :( no to chyba termosik i kanapki heh

  • malina999 Autorytet
    Postów: 362 426

    Wysłany: 28 maja, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Dzięki dziewczyny że napisałyście tutaj przydatne informacje z kliniki, czekam aż odpisze mi Pani Doktor, ale chyba też w takim razie i tak pojedziemy w sobotę rano, bo na maxa nam zależy na czerwcu żeby zacząć :( no to chyba termosik i kanapki heh
    Ja już nie czekam, aż dr MP odpisze 🙈 Z tego,co napisała Nadzieja, to zalałyśmy ją mailami - pewnie musiałaby wziąć dzień wolnego, by na nie wszystkie odpisać. Każdy ma prywatne życie, lekarz też. Staram się podchodzić do tego racjonalnie i z wyrozumiałością, choć wiadomo,że każda z nas chce wszystko na już, ale tak się nie da.
    Pojadę w sobotę, swoje odczekamy, złożymy papiery i niech się dzieje, co ma się dziać.
    MikiFiki, nie stresuj się na zapas i bardziej bierz pod uwagę to, co przekazała nam od dr MP Nadzieja, niż to, co mówią panie w rejestracji, bo te widzę,co godzinę mają jakiś update informacji, a sedno i tak leży u lekarza 🙈
    Staram się podchodzić do tematu spokojnie, choć też nie wiem, czy w ciągu najbliższego miesiąca cokolwiek się zadzieje w procedurze. Czekam na wynik cd138 i od niego zależą dalsze kroki, a jakiekolwiek by nie były, wierzę,że jestem w dobrych rękach i Wy też jesteście 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja, 00:41

    MikiFiki lubi tę wiadomość

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1106 839

    Wysłany: 28 maja, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo,
    Ja dzwoniłam wczoraj i Pani z recepcji nie bardzo wiedzą jak to będzie wyglądać.
    Wiele osób ma umowy 3mam, lub inne dofinansowania i co wtedy ? Nie wiedzą.

    Ja myślę, że lekarze też nie bardzo wiedzą jak to będzie wyglądać bo w regulaminie jest do 6 mc rozpoczęcie.... zobaczymy.

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 695 334

    Wysłany: 28 maja, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa_ wrote:
    To na prawdę szybko 😉 jak dzwoniłam kiedyś to mówili że min pół roku ze względu na naszą grupę krwi 🙁 ja mam 0rh- a
    U mnie poszło szybciej bo mamy z mężem grupy krwi Arh+. Ale jak rozmawiałam z koordynatorka to dla mnie może być zarodek z grupą krwi Arh + lub 0. Mówiła że będę musiała czekać 1 miesiąc minimum ale ja z tych niecierpliwych to poprosiłam o kontakt z koordynatorka i gadałyśmy to mówiłam żeby jakoś trochę szybciej to poszło. I po 3 tygodniach już zarodek był.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Melisa_ Koleżanka
    Postów: 101 18

    Wysłany: 28 maja, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Ja już nie czekam, aż dr MP odpisze 🙈 Z tego,co napisała Nadzieja, to zalałyśmy ją mailami - pewnie musiałaby wziąć dzień wolnego, by na nie wszystkie odpisać. Każdy ma prywatne życie, lekarz też. Staram się podchodzić do tego racjonalnie i z wyrozumiałością, choć wiadomo,że każda z nas chce wszystko na już, ale tak się nie da.
    Pojadę w sobotę, swoje odczekamy, złożymy papiery i niech się dzieje, co ma się dziać.
    MikiFiki, nie stresuj się na zapas i bardziej bierz pod uwagę to, co przekazała nam od dr MP Nadzieja, niż to, co mówią panie w rejestracji, bo te widzę,co godzinę mają jakiś update informacji, a sedno i tak leży u lekarza 🙈
    Staram się podchodzić do tematu spokojnie, choć też nie wiem, czy w ciągu najbliższego miesiąca cokolwiek się zadzieje w procedurze. Czekam na wynik cd138 i od niego zależą dalsze kroki, a jakiekolwiek by nie były, wierzę,że jestem w dobrych rękach i Wy też jesteście 🤗
    Wystarczy wziąć ze sobą tylko ich wniosek który jest na stronie czy trzeba dostarczyć również całą historię od razu?
    Przepraszam za być może głupie pytanie,ale nie potrafię odszukać co jest wymagane 🤦🏼‍♀️
    Myślałam że będzie to od razu wizyta u lekarza w umówionym terminie i w tedy cała dokumentacja 🙁

    🩷💙Starania o rodzeństwo.
    2x CP( brak jajowodów)kilka poronień.
    In vitro od 2021 : 7 transferów beta 0
    🩷💙


    W trakcie ponownych badań immunologicznych.
  • malina999 Autorytet
    Postów: 362 426

    Wysłany: 28 maja, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa_ wrote:
    Wystarczy wziąć ze sobą tylko ich wniosek który jest na stronie czy trzeba dostarczyć również całą historię od razu?
    Przepraszam za być może głupie pytanie,ale nie potrafię odszukać co jest wymagane 🤦🏼‍♀️
    Myślałam że będzie to od razu wizyta u lekarza w umówionym terminie i w tedy cała dokumentacja 🙁

    Na ich www jest dokładnie wszystko opisane - obierz dwa załączniki, wypełnij. Tyle.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10392 14129

    Wysłany: 28 maja, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, dodzwoniłam się jako 14 osoba 😅 w sobotę trzeba mieć dwa załączniki, regulamin i dowody osobiste. I z tym miesiącem to jest tak, że po złożeniu wniosku, jak zostanie zaakceptowany przez ministerstwo to wizyta kwalifikacyjna jest na miesiąc przed rozpoczęciem procedury.

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1406 1985

    Wysłany: 28 maja, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Dobra, dodzwoniłam się jako 14 osoba 😅 w sobotę trzeba mieć dwa załączniki, regulamin i dowody osobiste. I z tym miesiącem to jest tak, że po złożeniu wniosku, jak zostanie zaakceptowany przez ministerstwo to wizyta kwalifikacyjna jest na miesiąc przed rozpoczęciem procedury.
    Czyli jak mam już teoretycznie umówioną wizytę która mogłaby być kwalifikacyjna to nie do końca będzie bo jeszcze wcześniej musi MZ zaakceptować wniosek?

  • malina999 Autorytet
    Postów: 362 426

    Wysłany: 28 maja, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Czyli jak mam już teoretycznie umówioną wizytę która mogłaby być kwalifikacyjna to nie do końca będzie bo jeszcze wcześniej musi MZ zaakceptować wniosek?
    Ja też mam umówioną wcześniej wizytę na 14.06. czy zdążą do tego czasu sprawdzić wniosek i go zakwalifikować - nie wiem. Najwyżej będę przekładać termin na późniejszy, żeby była to już wizyta kwalifikująca.

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1270 1031

    Wysłany: 28 maja, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Czyli jak mam już teoretycznie umówioną wizytę która mogłaby być kwalifikacyjna to nie do końca będzie bo jeszcze wcześniej musi MZ zaakceptować wniosek?
    Trochę mi to nie pasuje. Nie wiem czy to ma sens ze my złożymy wnioski i będzie to MZ akceptował. Bardziej sensowne byłoby ze po wizycie kwalifikacyjnej klinik sklada wniosek.

‹‹ 4534 4535 4536 4537 4538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ