X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • WerDom Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 15 sierpnia, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Jak wyglądała u Ciebie sprawa kosztów? Za co płaciłaś teraz przed transferem?

    Płaciłam za pierwszą wizytę i badania tj. HIV, HCV, VDRL, chlamydia i jakieś tam przeciwciała- za badania płaciłam ok 380zł. Na kolejnej wizycie już bezpłatnej musiałam zrobić cytologię i bioocenę za które już nie płaciłam i hormony (progesteron, Estradiol, LH) również nieodpłatnie...
    Musiałam również zrobić USG piersi prywatnie (ważne rok).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia, 20:58

    Yahu lubi tę wiadomość

  • WerDom Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 15 sierpnia, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny jak to jest jak ktoś ma dofinansowanie program rządowy to badania z krwi wymagane do transferu też są w ramach programu czy trzeba za nie płacić dodatkowo?


    Niezbędne badania trzeba wykonać na swój koszt. Wizyty monitorujące, oznaczenia hormonów (estradiol, progesteron, lh, fsh ) oraz sam transfer będą już rozliczone w ramach programu...

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 16 sierpnia, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerDom wrote:
    Niezbędne badania trzeba wykonać na swój koszt. Wizyty monitorujące, oznaczenia hormonów (estradiol, progesteron, lh, fsh ) oraz sam transfer będą już rozliczone w ramach programu...

    Serio? Na Naszym Bocianie widzialam, że wirusowki są bezpłatne. Dziewczyny z Angelusa też nie płaciły. Ciekawe od czego to zależy 🤔

  • WerDom Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 16 sierpnia, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Serio? Na Naszym Bocianie widzialam, że wirusowki są bezpłatne. Dziewczyny z Angelusa też nie płaciły. Ciekawe od czego to zależy 🤔

    Może i jest dla pełnej procedury, a tutaj jest mowa o podejściu do transferu zarodka ❄️ przed wejściem rządowego programu dofinansowania (zarodek sprzed czerwca 2024)... Co za tym idzie inne zasady. Z kolei do pełnej procedury nie można podejść dopóki nie wykorzysta się ❄️❄️❄️

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 16 sierpnia, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerDom wrote:
    Może i jest dla pełnej procedury, a tutaj jest mowa o podejściu do transferu zarodka ❄️ przed wejściem rządowego programu dofinansowania (zarodek sprzed czerwca 2024)... Co za tym idzie inne zasady. Z kolei do pełnej procedury nie można podejść dopóki nie wykorzysta się ❄️❄️❄️

    Ok. Pewnie jest tak jak piszesz - inne zasady.

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 16 sierpnia, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie robiłyście badania prenatalne i w którym tc?

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Bunia1 Koleżanka
    Postów: 154 15

    Wysłany: 16 sierpnia, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 6 pełnych opakowań clexane 0,4 i 19 ampułek neoparin 0,6. Kontakt przez przyjaciółki jeśli ktoś potrzebuje.

  • Słoneczko90😉 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 17 sierpnia, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia90 wrote:
    Tylko jednego bo tylko jeden przetrwał do 5 dobry 4AA.
    W nim cała nadzieja 💪💪
    Cześć Dziewczyny😉
    A w którym momencie bada się te zarodki?Nie ulegają one uszkodzeniu przy badaniu?Bo my mamy jeden zamrożony bo miałam mieć transfer we wrześniu,ale we wt dostałam leki bo mam przewlekle zapalenie endometrium więc może dlatego nie wychodziły transfery.Czy myślicie,że przewlekle zapalenie endometrium ma też wpływ na wyniki stymulacji?Nie miałam mało bo zazwyczaj ok 12 kumulosow ale zapladnionych 3 i potem albo zero albo maks dwa zarodki.

    Czy któraś z dziewczyn obecnie jest leczona u dr M.Paligi na przewlekle zapalenie endometrium?

  • Słoneczko90😉 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 17 sierpnia, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Heparyne dostaje się na pewni po punkcji. A potem nie wiem czy standardowo ? Ja dostalam dopiero przy 4 i 5 transferze jak wyszla mi mutacja pai.

    A przy czym Ci wyszła ta mutacja pai?

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 17 sierpnia, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko90😉 wrote:
    A przy czym Ci wyszła ta mutacja pai?
    Po poronieniu robilam badanie na trombofilie wrodzona

  • Słoneczko90😉 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 17 sierpnia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Po poronieniu robilam badanie na trombofilie wrodzona
    A mąż też robił czy to tylko dotyczy kobiet?
    A to jakieś wyniki morfologii i krzepliwości miałaś zaburzone?Skąd podejrzenie tej trombofili?

    A powiedzcie mi czy wy miałyście robione badanie wirusowe na toksoplazmozę?Bo przy pierwszej procedurze w Bocianie to miałam,ale w Angeliusie już nie.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 17 sierpnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko90😉 wrote:
    A mąż też robił czy to tylko dotyczy kobiet?
    A to jakieś wyniki morfologii i krzepliwości miałaś zaburzone?Skąd podejrzenie tej trombofili?

    A powiedzcie mi czy wy miałyście robione badanie wirusowe na toksoplazmozę?Bo przy pierwszej procedurze w Bocianie to miałam,ale w Angeliusie już nie.
    Mąż nie robił. Lekarz mi tego badania nie zlecil ale czytałam forum i zrobilam sama dla siebie. Morfologia i krzepliwości była ok.

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 17 sierpnia, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko90😉 wrote:
    A mąż też robił czy to tylko dotyczy kobiet?
    A to jakieś wyniki morfologii i krzepliwości miałaś zaburzone?Skąd podejrzenie tej trombofili?

    A powiedzcie mi czy wy miałyście robione badanie wirusowe na toksoplazmozę?Bo przy pierwszej procedurze w Bocianie to miałam,ale w Angeliusie już nie.

    Ja pamiętam, że zawsze miałam mies zrobiona toksoplazmoze i tak samo różyczkę.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 17 sierpnia, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) czy któraś z was ma kir BX, ale tylko jeden implantacyjny i dr MP przepisała wam do transferu acoffil? Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek… a dużo czytałam właśnie ze w takim przypadku lekarze przepisują.

  • Agula Autorytet
    Postów: 859 777

    Wysłany: 17 sierpnia, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Hej dziewczyny :) czy któraś z was ma kir BX, ale tylko jeden implantacyjny i dr MP przepisała wam do transferu acoffil? Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek… a dużo czytałam właśnie ze w takim przypadku lekarze przepisują.
    Nie wiem czy w tym przypadku nie powinno być to zalecenie od immunologa?

    Nam po pierwszym transferze który zakończył się CP zasugerowała właśnie immuno. Jesteśmy po badaniach i wizycie u Sydora ale on stwierdził, że problemu immuno u nas nie ma 🤷

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 transfer FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta 2.3 ❌

    ▶️10.2024 transfer ostatniej szansy 🙏🤞🍍4BB



    Angelius Provita M.P. ❤️
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 17 sierpnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Hej dziewczyny :) czy któraś z was ma kir BX, ale tylko jeden implantacyjny i dr MP przepisała wam do transferu acoffil? Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek… a dużo czytałam właśnie ze w takim przypadku lekarze przepisują.

    Ja jak powychodziły mi źle wyniki z immunologii to poszłam do immunologa, zresztą dr MP sama kazała skonsultować się z immunologiem, poleciła mi wówczas dr Sydora albo Paśnika. Do dnia dzisiejszego trzymała się jego zalecen.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia, 10:47

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 17 sierpnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja jak powychodziły mi źle wyniki z immunologii to poszłam do immunologa, zresztą dr MP sama kazała skonsultować się z immunologiem, poleciła mi wówczas dr Sydora albo Paśnika. Do dnia dzisiejszego trzymała się jego zalecen.

    Ja jestem pod opieką Paśnika. Zalecił tylko immunosupresję. 😬

  • Lamera Przyjaciółka
    Postów: 116 162

    Wysłany: 17 sierpnia, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Ja jestem pod opieką Paśnika. Zalecił tylko immunosupresję. 😬


    Ja bym mu zaufała. Byłam najpierw u Sydora ale mimo, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, to jego zalecenia nic nie pomogły. Dopiero po zaleceniach doc Paśnika "zaskoczyło" szczęśliwie...

    1.stymulacja lipiec 2019, AMH 3,3- pobranych 18 pęcherzyków, zamrożone 2 blastocysty, transfer 3-dniowego zarodka- puste jajo
    Transfer 2 blastocyst maj 2019- ❤❤styczeń 2020 mamy dwie córeczki

    2 stymulacja wrzesień 2021, AMH 0,7- pobrane 4 komórki, nic nie przetrwało do 5 doby

    3 stymulacja luty 2022, AMH 1,3- pobrane 13 komórek, mamy zamrożone 3 blastocysty. Walczymy o rodzeństwo. Beta 3x <0,1

    Zmiana kliniki:
    4 stymulacja październik 2023-
    3 blastocysty, po PTG-A, wszystkie zdrowe.
    19.07 transfer 4AA
    10 dpt beta 300
    13 dpt beta 1010
    24 dpt jest ❤

    👩‍🦰 34 lata 👨 37 lat

    preg.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 2963 5574

    Wysłany: 17 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuś wrote:
    Hej dziewczyny :) czy któraś z was ma kir BX, ale tylko jeden implantacyjny i dr MP przepisała wam do transferu acoffil? Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek… a dużo czytałam właśnie ze w takim przypadku lekarze przepisują.
    Ja mam kir Bx, ale brakuje mi kilku implantacyjnych i dr MP przepisała mi Accofil najpierw do naturalnych starań, teraz do IUI, więc myślę, że przy IVF to już w ogóle 😊

    Początek starań o dziecko: 04/2022

    3 x IUI ❌️

    ➡️ IVF✨️🙏🏻

    „Możliwe, że będziesz musiała stoczyć więcej niż jedną bitwę, by odnieść zwycięstwo.”
  • Kajuś Przyjaciółka
    Postów: 159 36

    Wysłany: 17 sierpnia, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka06 wrote:
    Ja mam kir Bx, ale brakuje mi kilku implantacyjnych i dr MP przepisała mi Accofil najpierw do naturalnych starań, teraz do IUI, więc myślę, że przy IVF to już w ogóle 😊

    Sama poprosiłaś? Czy po prostu pani doktor zaproponowała takie leczenie? :) a mąż jaki hlac ma?😁

‹‹ 4590 4591 4592 4593 4594 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ