X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 9 sierpnia, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie może do której godziny w Angeliusie są pielęgniarki? W poniedziałek mam wizytę u dr Brenka na 19:40 i będę pędzić prosto ze szkoły rodzenia, więc byłabym pewnie na 19:30. Czy będę mogła w razie w sama sobie wpisać ciśnienie i wage do karty ciąży?

    Wyniki badań zostawię już doktorowi :)

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 161 158

    Wysłany: 9 sierpnia, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaaaa wrote:
    Wiecie może do której godziny w Angeliusie są pielęgniarki? W poniedziałek mam wizytę u dr Brenka na 19:40 i będę pędzić prosto ze szkoły rodzenia, więc byłabym pewnie na 19:30. Czy będę mogła w razie w sama sobie wpisać ciśnienie i wage do karty ciąży?

    Wyniki badań zostawię już doktorowi :)

    Wydaje mi się, że do 17:30/18:00 🙃

  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 9 sierpnia, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli teoretycznie mogę sobie sama wpisać? Ciśnienie mierze i tak codziennie sama w domu.

  • Frajda Ekspertka
    Postów: 141 258

    Wysłany: 9 sierpnia, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w listopadzie mamy pierwszą wizytę u Pani doktor Marty Paligi. Jeśli któraś z Was zwalniałaby wcześniejszy termin proszę o informację 😊

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dobre duszyczki🍀
    jestem po wizycie z 05.08 u dr PJ(było mało konkretów) nie wytrzymałam i dzisiaj byłam jeszcze raz na usg u innego lekarza ( 27dpt)
    Pani dr oceniła ciążę na 5 tydzień, „w jamie macicy pęcherzyk ciążowy ze strukturami zarodka, 2 mm co odpowiada 5Hbd. „

    Czyli ciąża jest młodsza niż by wskazywało po transferze który był 13.07 - 5 doba 4aa
    Hmm czy któraś z Was tak miała i skończyło się dobrze?
    Od samego początku mamy pod górkę :(
    Znowu stres, nadzieja, myśli czy będzie dobrze się rozwijać… zaleciła dalej stosować leki, odpoczynek i brak stresu(tylko jak tego uniknąć?!) oraz wizytę u swojej dr.
    Czyli czekam do 16.08 na wizytę u dr MP🙏🏻

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • malina999 Autorytet
    Postów: 361 426

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Witajcie dobre duszyczki🍀
    jestem po wizycie z 05.08 u dr PJ(było mało konkretów) nie wytrzymałam i dzisiaj byłam jeszcze raz na usg u innego lekarza ( 27dpt)
    Pani dr oceniła ciążę na 5 tydzień, „w jamie macicy pęcherzyk ciążowy ze strukturami zarodka, 2 mm co odpowiada 5Hbd. „

    Czyli ciąża jest młodsza niż by wskazywało po transferze który był 13.07 - 5 doba 4aa
    Hmm czy któraś z Was tak miała i skończyło się dobrze?
    Od samego początku mamy pod górkę :(
    Znowu stres, nadzieja, myśli czy będzie dobrze się rozwijać… zaleciła dalej stosować leki, odpoczynek i brak stresu(tylko jak tego uniknąć?!) oraz wizytę u swojej dr.
    Czyli czekam do 16.08 na wizytę u dr MP🙏🏻
    Domyślam się,że się niepokoisz, ale informacja z o pęcherzyku z zarodkiem jest naprawdę dobrą wiadomością.
    Za tydzień będziesz już spokojniejsza, jak MP wróci. Też mam wizytę 16.08 😉

    👩1985
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już byłam 2 razy u dr Juraszka z plamieniami. Też zauważyłam, że mówi bardzo ogólnie, że wszystko w porządku, ze wszystko ładnie wygląda itd. Ale w sumie to żadnych szczegółów mi nie podał oprócz tego, że jest serduszko już. Nie znam żadnych wymiarow pęcherzyka np. Ja też mam wizytę u dr MP 16.08. 😉

    NadziejaaM lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Domyślam się,że się niepokoisz, ale informacja z o pęcherzyku z zarodkiem jest naprawdę dobrą wiadomością.
    Za tydzień będziesz już spokojniejsza, jak MP wróci. Też mam wizytę 16.08 😉
    Dziękuję za dobre słowo😍
    Co do wizyty super, „wszystkie” będziemy 16.08 .
    Nie mogę się doczekać pani dr🤍🙏🏻

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 9 sierpnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Witajcie dobre duszyczki🍀
    jestem po wizycie z 05.08 u dr PJ(było mało konkretów) nie wytrzymałam i dzisiaj byłam jeszcze raz na usg u innego lekarza ( 27dpt)
    Pani dr oceniła ciążę na 5 tydzień, „w jamie macicy pęcherzyk ciążowy ze strukturami zarodka, 2 mm co odpowiada 5Hbd. „

    Czyli ciąża jest młodsza niż by wskazywało po transferze który był 13.07 - 5 doba 4aa
    Hmm czy któraś z Was tak miała i skończyło się dobrze?
    Od samego początku mamy pod górkę :(
    Znowu stres, nadzieja, myśli czy będzie dobrze się rozwijać… zaleciła dalej stosować leki, odpoczynek i brak stresu(tylko jak tego uniknąć?!) oraz wizytę u swojej dr.
    Czyli czekam do 16.08 na wizytę u dr MP🙏🏻

    ja też po wizycie u PJ mam średnie wrażenia😒 też sie pytałam o wiek ciążu to usłyszałam że wygląda dobrze, wymiarów też nic nie podał, a cokolwiek pytałam to odpowiedź że narazie jest ok! a też bardzo mi zależy żeby wiek ciąży odpowiadał wielkości bo to miałam do tej pory zawsze rozjechane...☹️ 19 sierpnia ide do GM może coś więcej dowiem!

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 9 sierpnia, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mu zaufałam, skoro dr PJ stwierdził, że jest dobrze to mam nadzieję, że tak jest. Może jest mało konkretny, ale gdyby coś było nie tak to by pwoiedzial, ogólnie on ma dobre opinie, więc wierzę że wie co mówi.

    Yahu lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 9 sierpnia, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja mu zaufałam, skoro dr PJ stwierdził, że jest dobrze to mam nadzieję, że tak jest. Może jest mało konkretny, ale gdyby coś było nie tak to by pwoiedzial, ogólnie on ma dobre opinie, więc wierzę że wie co mówi.

    może masz racje! opinie ma dobre! ja i mój chłopak mamy wrażenie że chciał "odwalić" nasza wizyte w 10 minut, zrobił niby usg, wypisał recepte i ewidentnie wizyta zakończona. Na każde pytanie było że jest dobrze, reszta u dr prowadzącego! no nie wiem, mi nie przypadł do gustu bynajmniej ale to jest moje zdanie! może też jestem wyczulona na lekarzy po poronieniach które przeszłam i kiedy to zawsze było "wszystko dobrze, pięknie, zobaczymy dalej"😒🥺

    NadziejaaM lubi tę wiadomość

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 9 sierpnia, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja też po wizycie u PJ mam średnie wrażenia😒 też sie pytałam o wiek ciążu to usłyszałam że wygląda dobrze, wymiarów też nic nie podał, a cokolwiek pytałam to odpowiedź że narazie jest ok! a też bardzo mi zależy żeby wiek ciąży odpowiadał wielkości bo to miałam do tej pory zawsze rozjechane...☹️ 19 sierpnia ide do GM może coś więcej dowiem!
    Czyli miałaś dobre informacje bez szczegółów 🙈 (ja też dostałam tylko usg bez wymiarów) wydaje mi się że po prostu Pan dr taki jest.

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 9 sierpnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    może masz racje! opinie ma dobre! ja i mój chłopak mamy wrażenie że chciał "odwalić" nasza wizyte w 10 minut, zrobił niby usg, wypisał recepte i ewidentnie wizyta zakończona. Na każde pytanie było że jest dobrze, reszta u dr prowadzącego! no nie wiem, mi nie przypadł do gustu bynajmniej ale to jest moje zdanie! może też jestem wyczulona na lekarzy po poronieniach które przeszłam i kiedy to zawsze było "wszystko dobrze, pięknie, zobaczymy dalej"😒🥺
    Ojjj dokładnie mąż stwierdził to samo, myślę że na jego „oschle” zachowanie i zdawkową ilość info ma na to wpływ że nie jest naszym lekarzem prowadzącym:) aczkolwiek do jego kompetencji nic nie mam. Miłego wieczoru i owocnych wizyt u juz „naszych” lekarzy 🙏🏻

    Chmurka87, ZAJĄCZEK94 lubią tę wiadomość

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 10 sierpnia, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ktoś z Was miała taką sytuację, że partner brał antybiotyk lub Wy a w następnym cyklu było podejście do ivf? Mój gin mówi, że ok, ale zastanawiam się, co mówią lekarze z kliniki. Wizytę mam dopiero za 3 tyg, dlatego podpytuje tutaj.

  • Yahu Autorytet
    Postów: 355 513

    Wysłany: 10 sierpnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziewczyny, czy ktoś z Was miała taką sytuację, że partner brał antybiotyk lub Wy a w następnym cyklu było podejście do ivf? Mój gin mówi, że ok, ale zastanawiam się, co mówią lekarze z kliniki. Wizytę mam dopiero za 3 tyg, dlatego podpytuje tutaj.

    A partner bierze teraz antybiotyk? Jeśli tak, to zależy jakie miał parametry nasienia przed leczeniem. Jeśli były obniżone, to po antybiotyku mogą (ale nie muszą) się pogorszyć. Ogólnie infekcja, choroba, wysoka temperatura mogą obniżyć parametry nasienia, nawet jeśli antybiotyku się nie zażywa. W zeszłym roku jak mój mąż był na antybiotykoterapii, to lekarz zalecił odczekać 3 miesiące (bo tyle mniej więcej zajmuje spermatogeneza), z tym, że u nas nasienie już i tak było krytycznie słabe…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 14:39

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / SIBO / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 03.24 antybiotyk + dietoterpia SIBO + suplementacja
    → transfer→ 10.24?⌛ (Losie bądź łaskawy 🙏)
  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 10 sierpnia, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    A partner bierze teraz antybiotyk? Jeśli tak, to zależy jakie miał parametry nasienia przed leczeniem. Jeśli były obniżone, to po antybiotyku mogą (ale nie muszą) się pogorszyć. Ogólnie infekcja, choroba, wysoka temperatura mogą obniżyć parametry nasienia, nawet jeśli antybiotyku się nie zażywa. W zeszłym roku jak mój mąż był na antybiotykoterapii, to lekarz zalecił odczekać 3 miesiące (bo tyle mniej więcej zajmuje spermatogeneza), z tym, że u nas nasienie już i tak było krytycznie słabe…

    U nas infekcji nie było, a nasienie super. Przypadkowo wyszły bakterie w nasieniu, bo sobie zrobiliśmy posiewy, czego teraz zaluje. Lekarz nie widzi problemu, żeby odczekiwac, a ja mam mętlik w głowie.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 10 sierpnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    U nas infekcji nie było, a nasienie super. Przypadkowo wyszły bakterie w nasieniu, bo sobie zrobiliśmy posiewy, czego teraz zaluje. Lekarz nie widzi problemu, żeby odczekiwac, a ja mam mętlik w głowie.
    Czemu żałujesz zrobienia badania nasienia ? Nam też dr kazala zrobić na szczęście, bo wyszła u męża bakteria i dostaliśmy antybiotyk. Moim zdaniem jesy to istotne dla przebiegu zapłodnienia, żeby w nasieniu nie było bakterii. Potem nawet musiał powtarzac badanie żeby sprawdzić czy na pewno leki pomogły.

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 10 sierpnia, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Czemu żałujesz zrobienia badania nasienia ? Nam też dr kazala zrobić na szczęście, bo wyszła u męża bakteria i dostaliśmy antybiotyk. Moim zdaniem jesy to istotne dla przebiegu zapłodnienia, żeby w nasieniu nie było bakterii. Potem nawet musiał powtarzac badanie żeby sprawdzić czy na pewno leki pomogły.

    Żaluje, bo się zastanawiam, czy oni ich nie wyhodowali w labie. 2 tyg wcześniej w badaniu nasienia 0 bakterii a potem nagle liczne w posiewie. Mogła się jakaś bakteria przedostać w czasie pobierania materiału, albo cos.. nikt z nas nie jest jalowy. Dziwna sprawa ;-)
    A u kogo się leczycie, że musieliście powtarzać ? My u GM i nawet nie mieliśmy zleconego posiewu. Nie było wskazań.
    A jak powtorzyliscie to potem po jakim czasie podeszliście do ivf?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 21:04

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1265 1030

    Wysłany: 10 sierpnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Żaluje, bo się zastanawiam, czy oni ich nie wyhodowali w labie. 2 tyg wcześniej w badaniu nasienia 0 bakterii a potem nagle liczne w posiewie. Mogła się jakaś bakteria przedostać w czasie pobierania materiału, albo cos.. nikt z nas nie jest jalowy. Dziwna sprawa ;-)
    A u kogo się leczycie, że musieliście powtarzać ? My u GM i nawet nie mieliśmy zleconego posiewu. Nie było wskazań.
    A jak powtorzyliscie to potem po jakim czasie podeszliście do ivf?
    U MP. Maz dostal skierowanie w październiku a powtarzał jakoś w lutym. Z tym, że my czekaliśmy na dofinansowanie więc dopiero teraz w lipcu mialam stymulacje. Myślę że jak pokażesz doktorowi.te badania to on wyciągnie właściwe wnioski :)

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 11 sierpnia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jesczze jedno pytanko ;-) od którego dnia cyklu na cyklu sztucznym bierze się leki? I jakie najczesciej? Estrofem? Czy coś jeszcze przepisują ? Accofil też od razu wjeżdża? Czy dopiero po transferze ?

‹‹ 4588 4589 4590 4591 4592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ