X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    absolutnie badania nie sa wszedzie na NFZ, miejscie to na uwadze. np słynne Warszawskie Novum nie wystawia tych badan na NFZ. Tzn wystawia jesli matka ma powyzej 35 lat ale takich jak Angelius ze jest gdybanie czy dziecko zdrowe to absolutnie nie.


    Aa.... odnosnie Pappa i wolnej beta hcg - poelcam przyjechac 2 godziny szybciej przed badaniem prenatalnym i oddac krew. Wtedy na usg lekarz bedzie mial juz komplet i odrazu wam policzy ryzyko podstawowe i korygowane. To jest fenomen w Angeliusie bo 99 % klinik kazze sobie czekac nawet 2 tygodnie, a tu piko bello pakiecik na 1 wizycie a ile strachu mniej ;)

    Dzięki wielkie :) To cenne info :) A ile się płaci za wizytę ciążową? 200zł?

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Hej dziewczyny, zapisałam do dr Mańki może któraś z Was tam uczęszcza i powie mi czy faktycznie dr robi cuda :D ?

    Razem z Paligą :D Angelius ma w składzie takich cudotwórców ;)

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Dzięki wielkie :) To cenne info :) A ile się płaci za wizytę ciążową? 200zł?

    Dr P ciazy nie prowadzi i u niej takiej uslugi nie ma :) po 12 tygodniu zawyczaj przepisuje do innego lekarza a w zwiazku z tym wizyty sa nadal po 90 zł u niej :) nam sie udalo utrzymac u niej do 14 tc :D

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie się ciągle waham bo teraz chodzę na NFZ babeczka jest z Invimedu z kliniki niepłodności ale póki co nie ma efektów... jutro kolejna wizyta 4 już stymulacja, tsh zbijamy, mąż fatalne wyniki nasienia bierze suplementy, kazała się zastanowić nad HSG i jak jej powiedziałam że mąż jest w delegacji i zazwyczaj przyjeżdza w piątek a wyjezdza w poniedziałek to powiedziała, że jak trafimy z owu w weekend to ok a jak nie to radzi pomyśleć o zamrożeniu plemników i wykonania inseminacji... naprawdę się nie da naturalnie?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    no właśnie się ciągle waham bo teraz chodzę na NFZ babeczka jest z Invimedu z kliniki niepłodności ale póki co nie ma efektów... jutro kolejna wizyta 4 już stymulacja, tsh zbijamy, mąż fatalne wyniki nasienia bierze suplementy, kazała się zastanowić nad HSG i jak jej powiedziałam że mąż jest w delegacji i zazwyczaj przyjeżdza w piątek a wyjezdza w poniedziałek to powiedziała, że jak trafimy z owu w weekend to ok a jak nie to radzi pomyśleć o zamrożeniu plemników i wykonania inseminacji... naprawdę się nie da naturalnie?

    co masz na mysli piszac ze maz ma fatalne wyniki ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żywotność, morfologia, ruchliwość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    żywotność, morfologia, ruchliwość

    no ale konkretnie bo jak piszesz fatalne to ja w ogole zastanawiam sie po kiego dzwona ona chce Wam inseminacje robic i tylko na kase naciagac
    u nas ilosc, zywotnosc, ruchliwosc byly OK ale morfologia 1 %, czasem 4 ale glownie 1.
    Fragmentacja DNA byla super. Chcielismy jedna IUI chociaz lekarka byla sceptyczna, oczywiscie sie nie udalo.
    Potem zrobilismy jeszcze test HBA i tu okazalo sie ze jest masakra bo tylko 30 %

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Dr P ciazy nie prowadzi i u niej takiej uslugi nie ma :) po 12 tygodniu zawyczaj przepisuje do innego lekarza a w zwiazku z tym wizyty sa nadal po 90 zł u niej :) nam sie udalo utrzymac u niej do 14 tc :D
    Ooo za tyle to można chodzić. Bo na stronce widziałam cenę 200zł i to przeraziło mój portfel. A ja chodzę do dra Jur.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morfologia 1% żywotność 27% ruchliwość nie pamiętam ale też po niżej normy , ogólnie mało plemników.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    morfologia 1% żywotność 27% ruchliwość nie pamiętam ale też po niżej normy , ogólnie mało plemników.
    A eMek był u androloga? Sprawdzał może hormony (LH,FSH, Testosteron, Prolaktyna, Inhibina B)?

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    morfologia 1% żywotność 27% ruchliwość nie pamiętam ale też po niżej normy , ogólnie mało plemników.


    Mi nie obraz sie ale to sie abslutnie do IUI nie nadaje, sa w necie gdzies podane minimalne normy i uwazam ze jesli lekarz z takimi parametrami zrobi Wam IUI to ewidentnie Was na kase naciagnie a to przeciez nie jest tania imprezka :(

    Idz do Manki lub do Paligi, oboje sa rewelacyjni, mysle ze potwierdza moje slowa.
    U nas zywotnosc byla 89 %, ilosc 120 mln, ruh 39/42 % i tylko morfologia kiepska i byla IUI bo po odwirowaniu byly dobre wyniki ale to taka nieco sztuka dla sztuki...

    Erl lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mała Mi, ja jestem pacjentką dr Mańki. Co chciałabyś wiedzieć? Jest na pewno dobrym diagnostą i ma dużą intuicję kliniczną. Na pierwszej wizycie pobrał mi wymazy z szyjki na chlamydie itp., wziął pod uwagę dotychczasowe wyniki badań, nie zlecał ich powtarzać, ale zlecił te które nie były wykonane do pełnego profilu hormonalnego. Emek oprócz badania nasienia dostał zlecenie na defragmentację DNA plemników. Potem wykonywał mi laparoskopię diagnostyczną z koagulacją pojedynczych ognisk endometriozy, 3 miesiące naturalnych staran po laparo - ciąży nie było, więc decyzja o inseminacji. Dwie inseminacje bez powodzenia. Potem z nagromadzenia przyczyn osobistych zrezygnowaliśmy z kliniki na blisko rok (w tym czasie naturalne starania ale i odpuszczenie, zero presji na ciążę w głowie), wróciliśmy do dr Mańki już z decyzją o ivf i w niecałe 3 miesiące od tej decyzji zobaczyłam na teście II. Na pewno Mańka jest bardzo dobrym fachowcem od ivf, dobrze ustawia leki i ma dobrą rękę do wykonywania transferu. W ogóle z resztą jest dobry w wykonywaniu wszelkich zabiegów. Czy jest cudotwórca? Jest dobry w tym czym się zajmuje. Ale sam od siebie nie proponuje badań w kierunku immunologii, przynajmniej nie doszliśmy razem do tego etapu.
    U nas problem był po mojej stronie, eMek akurat okaz zdrowia, więc w Waszym przypadku tak jak dziewczyny piszą wyżej nastawienie na badania męża szczegółowe, przy czym nie wiem czy coś poza ivf może Wam zaproponować, a z tego co zrozumiałam chciałabyś naturalnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 14:09

    domiszka lubi tę wiadomość

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż nie robił żadnych dodatkowych badań jedynie to kazałam mu za jednym zamachem zrobić posiew ale to wszystko, przeraża mnie to wszystko to leczenie inseminacja i in vitro...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erl no chciałabym naturalnie ...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Mąż nie robił żadnych dodatkowych badań jedynie to kazałam mu za jednym zamachem zrobić posiew ale to wszystko, przeraża mnie to wszystko to leczenie inseminacja i in vitro...

    Powinien najpierw eMek wybrać się do androloga. Najlepiej już z tymi hormonami o których ci pisałam (nie wiem tylko ile się czeka na inhibinę B - możesz ewentualnie na początek pominąć bo jest droga).
    Nie ma sensu brać się za Ciebie a tym bardziej IUI jeśli nie wiadomo czy to nie jest problem po stronie eMka. Warto także zrobić test HBA jak mówią dziewczyny. Jeśli wyjdzie zły to IUI nie ma sensu.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od swojej strony wiem że nie mam owulacji , być może podwyższoną TSH... teraz mam 4 stymulację ... jeden jajnik wygląda jak PCO, i narazie u mnie tyle zdiagnozowano i zastanawiam się czy jest sens iść na HSG, czy zająć się mężem

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Mąż nie robił żadnych dodatkowych badań jedynie to kazałam mu za jednym zamachem zrobić posiew ale to wszystko, przeraża mnie to wszystko to leczenie inseminacja i in vitro...
    Konsultacja z lekarzem to jeszcze nie rozpoczęcie leczenia.. po dokładniejszych badaniach będziecie mieć więcej wiedzy na temat możliwości w Waszej sytuacji i będziecie mogli podjąć decyzję co dalej. Do decyzji o ivf dojrzewałam długo i też kiedyś taka perspektywa mnie przerażała, ale było warto! Dziś bardzo się cieszę że zdecydowaliśmy się na ten krok (dość spontanicznie), choć idea podejścia do ivf była taka, żeby zrobić wszystko by w przyszłości nie żałować że nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwości. W każdym razie nie musicie od razu podejmować decyzji. Może też być tak że pomimo słabej jakości nasienia zdarzy się u Was naturalny cud, bez pomocy medycyny, tak też bywa.

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Ja od swojej strony wiem że nie mam owulacji , być może podwyższoną TSH... teraz mam 4 stymulację ... jeden jajnik wygląda jak PCO, i narazie u mnie tyle zdiagnozowano i zastanawiam się czy jest sens iść na HSG, czy zająć się mężem
    Ja myślę, że równocześnie. HSG jest dobrym badaniem bo sprawdza twoją drożność. Jak jej nie ma to trzeba coś z tym robić. A w międzyczasie eMek niech porobi badania i zapisze się do androloga. W Angeliusie jest np. dr Pietrusa.

    Erl lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • CzterolistnaKoniczyna Autorytet
    Postów: 996 811

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Potwierdzam to, co Domiszka mówi o prenatalnych w Angeliusie. Też mam 29 lat i również dostałam skierowanie na te pierwsze :) Domiszka, w jakiś sposób dostałaś skierowanie na drugie prenatalne? Masz prowadzoną ciążę w Angeliusie?
    Co do androloga to polecam Pietrusę. Byliśmy u niego z Mkiem. Co prawda nie mieliśmy wdrozonego żadnego leczenia ale na wizycie był bardzo rzeczowy, dokładnie wszystko nam wyjaśnił, przebadal itd. Polecił nam go dr Jur. :-)
    Trzymam kciuki za wszystkie brzuszki, bety, i serduszka :-) niech dobra passa trwa!!

    Erl, KateHawke lubią tę wiadomość

    4a013c5b60.png
    V Leiden hetero (trombofilia wrodzona), KiR AA (accofil)
    Aniołek 02.2020 8tc.
    Aniołek 10.2020 15tc.
    CB 05.2021
    Synek 9.2018 ❤🍀
    Ja: potwierdzony PCOS, niedoczynność tarczycy
    12.2017 laparo-histero ->ok; kauteryzacja
    M: obniżona koncentracja, HBA-ok, Fragmentacja-ok
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ