X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Antybiotyki a ciąża
Odpowiedz

Antybiotyki a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po HSG i w tym cyklu lekarz mi się kazał szczególnie starać o ciążę i się starałam, we wtorek/środa miałam owulację, a w piątek się rozchorowałam na anginę (ból gardła i powiększone węzły chłonne) i jestem na penicylinie. Niestety tak mam, że jak się pojawia jakaś szansa to coś mi staje na drodze. Gdyby się nawet w tym cyklu ciąża pojawiła to czy antybiotyk jej nie zaszkodzi? Miałyście taką sytuację?

  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno tak nas natura skonstruowała, że przez pierwsze dni i do czasu miesiączki dzieciątko nie czerpie z mamy, więc nikłe szanse na ewentualne powikłania. Moja siostra w pierwszych tyg. ciąży (nie wiedząc o tym oczywiście) brała baardzo silny antybiotyk. Siostrzenica jest zdrowa, nie było problemów. Nie wiem czy antybiotyk nie przeszkadza w implantacji, bo do tego mogło jeszcze nie dojść. Lepiej poradzić się specjalisty. Życzę dzieciątka, zdrowego oczywiście ;)

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed samym transferem zarodka też brałam penicylinę. Póki dzidziuś z Tobą nie jest połączony łożyskiem możesz brać antybiotyk. Ja pytałam o to aż trzech lekarzy, więc możesz być spokojna. Życzę dwóch grubych kreseczek na teście.

  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym dać Wam staraczki małą radę, nie dajcie sobie nigdy przepisać Amoksiklavu (tak tylko zagadnęłam w tym temacie). Ja po nim miałam @ 15 dni aż brałam lek na zatrzymanie. Potem @ skąpe i plamienia przed, przez pół roku (myślę, że to miało wpływ na to, że nie jestem w ciąży a staramy się od grudnia), dopiero teraz wszystko powoli wraca do normy. Nawet moja ciotka co już przeszła menopauzę i nie ma @, dostała plamień. Nie na każdą tak musi podziałać ale lepiej chuchać na zimne.

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ