X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Okebu Autorytet
    Postów: 624 350

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuliaM wrote:
    Dziewczyny, czy można te badania zrobić na NFZ czy tylko prywatnie? Jak robicie? Też nas to wkrótce czeka więc przygotowuję się.
    Od lekarza POZ dostałam skierowanie na dwa badania, ale teraz strona Diagnostyki nie działa i nie mogę sprawdzić które. Potem dopiszę.

    Jeśli trafisz na dobrego gina na NFZ to powinien przepisać Ci toxoplazmozę i różyczkę.
    Chlamydię, biocenozę i cytologię powinien zrobić na NFZ bez łaski, ale z tym też jest problem.
    Jak przypadkowego gina na NFZ poprosiłam o te wymazy to nie miał pojęcia czym jest biocenoza, chlamydię źle pobrał a wyniku cytologii nie mogłam odebrać bo "ma takie zasady".
    Kwestia do kogo trafisz ;)

    Diagnostyka co jakiś czas robi akcje z darmowymi badaniami typu HBS albo HIV. Ale to trzeba śledzić i czekać.

    Po którymś razie, już nie miałam siły na bieganie, szukanie i proszenie. Wszystkie wymazy porobił mi dr i krew pobrali na miejscu. Tanio nie było :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 11:27

    JuliaM lubi tę wiadomość

    24.07.2019 punkcja
    29.07.2019 ❄
    29.07.2019 transfer 5.1.1
    22.08.2019 ❤
    31.03.2020 👶
    16.02.2022 transfer 3.2.2
    11.03.2022 ❤️
    25.10.2022 👶
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuliaM wrote:
    Czy te badania dobrze jest mieć już na pierwszej wizycie? Czy czekając na kolejną można je spokojnie wykonać?

    Ja zrobiłam na kolejną wizytę, bo nie wiedziałam przy pierwszej wizycie jakie mają być. Dzięki temu jesteś miesiąc do "przodu" z ich ważnością. Jeśli zrobiłabym na pierwszą wizytę (czyli w listopadzie- bo wymazy robisz w określonym dniu cyklu, pamiętaj o tym!!) to na majowy transfer byłyby już być może nieważne, albo tak na styk i bym się stresowała. A tak miałam zapas czasu. Dodatkowo u mnie pierwsza stymulacja się odwlekła przez za wysokie TSH, więc badania porobione, a jeden czynnik zaważył, że jeszcze nie ruszasz i leci kolejny miesiąc. Mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłam.

    JuliaM lubi tę wiadomość

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uważam ze lepiej wstrzymać sie z tymi badaniami do pierwszej wizyty - nie wiadomo jaki dr będzie miał ,,pomysl” na Was i tak jak np u mnie zrobienie badań na pierwszej wizycie byłoby bez sensu. Pierwsza wizyta w grudniu, od końca stycznia ultradlugi protokół czyli wyciszenie na 3 miesiące (widzę, ze tez masz endo wiec prawdopodobieństwo duże ze będzie ultradlugi protokół) i w kwietniu decyzja o stymulacji - niby wyniki sie mieszczą w terminie ważności 6 miesięcy ale mogło cos pójść nie tak i wtedy znow bym musiała powtarzac. Na wyniki nie czeka sie aż tak długo wiec ja zwlekalalam ze zrobieniem badań do ostatniej chwili :)
    Ja nie marnowalabym czasu na IUI przy endo i niskim amh myśle, ze doktor poleci jednak ivf.

    Co do badań ja wszystkie robiłam prywatnie. Poszłam do ginekologa na NFZ to mi zrobiła cytologię i dała skierowanie na usg piersi - które nie było wymagane. Mimo jej pozytywnego nastawienia do ivf mówiła ze nie może mi dać skierowania na te badania... musiałabym to jakoś załatwiać inaczej ale juz mi sie nie chciało i sił nie miałam żeby jeździć i załatwiać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 12:11

    JuliaM lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Marzena Autorytet
    Postów: 572 598

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz ale widzę ze wiele z Was już ma swoje dzieciątko nawet pod sercem. Po kolejnej @ ostro zastanawiamy się nad in vitro (pierw chcemy zrobić inseminacje) ale nie wiem jaki czas oczekiwania na wizytę w takiej klinice ? Najbliżej mamy Kraków wiec on wchodziłby w grę najbardziej. Kogo polecacie a kogo nie? Jaka klinika ? Mniej więcej jaki koszt ? W sensie ze wizyty, badania, leki i sam zabieg? I jaki czas oczekiwania na wizytę a potem ewentualny zabieg ? Jakie badania trzeba mieć ? Przepraszam ze tak wypytuje ale chciałabym wiedzieć jak najwiecej żeby się przygotować. Jeśli któraś z Was miałaby chwile żeby opisać mi wszystko byłabym wdzięczna. 🙂
    Część Magda. Widzę że cierpisz na endometriozę tak jak ja i amh bardzo niskie... Mi odrazu dr Ch odradził inseminację. Mówił że szkoda czasu 🙂 zależy też ile masz lat bo ja 38 w trakcie leczenia i jeden jajnik tylko. W każdym razie nie żałuję że podjęliśmy się odrazu ivf 😍 Pierwsze podejście i udane 😊 Dr CH. jest naprawdę godny polecenia, ale z tego co wiem to są do Niego dość odległe terminy. Zadzwoń do kliniki i zapytaj się o termin ☺️

    Pierwsza ciąża naturalnie 2009 córka ❤️
    Endometrioza III stopnia
    AMH- 1,2
    grudzień 2018 rozpoczęcie do procedury in vitro. 13 marzec 2019 transfer
    25 marzec test pozytywny
    Beta 26.03.3019 - 357,2😍 27.03.2019- 560,1❤️
    5.04.2019 - 20654,84 😍
    8 kwiecień mamy 😍❤️
    21.11.2019 córeczka ♥️

    Naturalny cud
    202312267443.png
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😊 my też w Artvimedzie jesteśmy, u nas czynnik męski...pojedyncze plemniki... w czwartek mamy wizytę w klinice u androloga. Pytanie brzmi czy zapisywać sie od razu do dr Ch? Nie wiem czy z tą przypadloscia da się cokolwiek zrobic, pewnie pozostaje tylko tese/mtese i potem ivf/ icsi. I jeśli na wizyte czeka sie kilka mc to troche szkoda mi czasu..

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Okebu Autorytet
    Postów: 624 350

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Cześć 😊 my też w Artvimedzie jesteśmy, u nas czynnik męski...pojedyncze plemniki... w czwartek mamy wizytę w klinice u androloga. Pytanie brzmi czy zapisywać sie od razu do dr Ch? Nie wiem czy z tą przypadloscia da się cokolwiek zrobic, pewnie pozostaje tylko tese/mtese i potem ivf/ icsi. I jeśli na wizyte czeka sie kilka mc to troche szkoda mi czasu..
    Tyle czeka się tylko na pierwszą wizytę. Wszystkie tu zawsze mówimy że warto poczekać.
    Nawet jeśli będzie tese/mtese to i tak trzeba Ciebie odpowiednio przygotować, dobrać stymulację, poprowadzić.
    Zawsze możesz iść do kogoś innego, tylko czy warto?

    24.07.2019 punkcja
    29.07.2019 ❄
    29.07.2019 transfer 5.1.1
    22.08.2019 ❤
    31.03.2020 👶
    16.02.2022 transfer 3.2.2
    11.03.2022 ❤️
    25.10.2022 👶
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytajac wasze wpisy (ostatnie i nie tylko) dochodzę do wniosku, ze tylko dr Ch. Nawet koleżanka mojej sis też polecała wlasnie dr Ch, więc napewno u niego będziemy prowadzić leczenie.

    Marzena lubi tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje kochana za informacje !! Powiesz mi jakie wyszły Wam badania ze zdecydowaliście się na in vitro ? Ja chciałam zapisać się do Chrostowskiego bo czytałam dużo opinii jednak kazali dzwonić w połowie listopada bo narazie nie przyjmuje pierwszych wizyt a Ty mówisz ze co wizyta to u kogoś innego 😏
    Misia28 wrote:
    Ja swoje kroki od razu skierowałam do krakowskiego Artvimedu, na pierwszej wizycie byliśmy oboje ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami badań u dr. Chrostowskiego. Moja pierwsza stymulacja Menopurem okazała się klapą, po drugiej stymulacji- Gonalem F, uzyskaliśmy trzy blastki, jedna jest na pokładzie;) podczas wizyt na usg byli różni lekarze. Dzwoniłam do kliniki w listopadzie, dostałam termin pierwszej wizyty na połowę grudnia,a teraz nie wiem jakie są terminy.
    Podsumowałam ostatnio koszty- od pierwszej wizyty, przez wszystkie badania (prywatnie), leki, suplementy, strzykawki, igły, całą procedurę z transferem i mrożeniem zarodków i wyszło ponad 13 tys. W tej cenie nie ma wydatków na paliwo (do kliniki mam 60 km, ale pracuję w Krakowie, więc nie jeździłam specjalnie na każdą wizytę).

    Jak to wygląda czasowo? Napiszę Ci na moim przykładzie- ja szłam krótkim protokołem, w długim jest trochę inaczej, a w „ultradługim” jeszcze inaczej.

    1 pierwsza wizyta+ usg,

    2. potem umawiasz się na usg między 20-25 d.c. i jak jest ok, to dostajesz rozpiskę leków. Czekasz na okres i zaczynasz w 2d.c. zastrzyki. Na tej wizycie masz umówić kolejne usg koło 6- 7 d.c. żeby sprawdzić jak dojrzewają pęcherzyki, wtedy też pobierają krew żeby sprawdzić poziom estradiolu i progesteronu. Może być tak, że masz umówić jeszcze 2 wizyty usg.
    3. na ostatnim usg, ( u mnie 11 dc.) dostajesz kolejną rozpiskę zastrzyków i punkcja jest około 13 d.c., a transfer około 18 d.c. Transfer odbywa się w tym samym cyklu, jeśli wyniki są ok i nie ma ryzyka hiperstymulacji.
    4. Po punkcji i transferze dostajsz też rozpiskę leków.
    5. W 12 dniu po transferze robisz betę- jak wynik wskazuje na ciążę, to dzwonisz do kliniki i umawiasz wziytę, potwierdzającą ciążę. Oczywiście bety robi się też ciut wcześniej, bo korci jak diabli;)

    U mnie na podglądowych usg miałam różnych lekarzy- dr M.M, dr E.P., dr A.K.
    Punkcję robiła dr A.K., a tansfer dr M. K.


    Badania do procedury:
    ONA:
    grupa krwi w oryginale
    Anty HIV 1,2
    HBsAg, anty -HBc
    anty-HCV-Ab
    VDRL
    Toxoplazma IgG i IgM
    Chlamydia (DNA, PCR)-wymaz z szyjki macicy
    Cytologia
    Czystość pochwy (biocenoza)
    Różyczka IgG

    Ja mam niedoczynność tarczycy, więc jeszcze zrobiłam tsh i prolaktynę.

    ON:
    grupa krwi w oryginale
    Anty -HIV 1,2
    HBSAg
    Anty - HBc
    Anty-HCV-Ab
    VDRL

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tak mam endometriozę II stopnia wycięta w lipcu.. mam 24 lata wiec wynik amh mnie bardzo załamał. Czemu odradził inseminacje ? My chcielibyśmy pierw spróbować inseminacji w Rzeszowie w parensie
    Marzena wrote:
    Część Magda. Widzę że cierpisz na endometriozę tak jak ja i amh bardzo niskie... Mi odrazu dr Ch odradził inseminację. Mówił że szkoda czasu 🙂 zależy też ile masz lat bo ja 38 w trakcie leczenia i jeden jajnik tylko. W każdym razie nie żałuję że podjęliśmy się odrazu ivf 😍 Pierwsze podejście i udane 😊 Dr CH. jest naprawdę godny polecenia, ale z tego co wiem to są do Niego dość odległe terminy. Zadzwoń do kliniki i zapytaj się o termin ☺️

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziękuje kochana za informacje !! Powiesz mi jakie wyszły Wam badania ze zdecydowaliście się na in vitro ? Ja chciałam zapisać się do Chrostowskiego bo czytałam dużo opinii jednak kazali dzwonić w połowie listopada bo narazie nie przyjmuje pierwszych wizyt a Ty mówisz ze co wizyta to u kogoś innego 😏

    Wow.. to odpowiedziałaś na moje pytanie czy już się zapisywać 😉 w takim razie obie czekamy do listopada 😊

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marzena Autorytet
    Postów: 572 598

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Kochana tak mam endometriozę II stopnia wycięta w lipcu.. mam 24 lata wiec wynik amh mnie bardzo załamał. Czemu odradził inseminacje ? My chcielibyśmy pierw spróbować inseminacji w Rzeszowie w parensie
    Odradził inseminację z powodu niskiego amh -a z tego co widzę to miałam wyższe od Ciebie. Więc chyba Tobie też raczej to zaproponuje.

    Pierwsza ciąża naturalnie 2009 córka ❤️
    Endometrioza III stopnia
    AMH- 1,2
    grudzień 2018 rozpoczęcie do procedury in vitro. 13 marzec 2019 transfer
    25 marzec test pozytywny
    Beta 26.03.3019 - 357,2😍 27.03.2019- 560,1❤️
    5.04.2019 - 20654,84 😍
    8 kwiecień mamy 😍❤️
    21.11.2019 córeczka ♥️

    Naturalny cud
    202312267443.png
  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Ch do każdego ma inne podejście - u mnie też jest endometrioza ale amh w porządku i "młody wiek" jak to dr określił więc zalecił IUI żeby spróbować. Też proponował żeby nie jeździć do Krk tylko próbować na miejscu w Rzeszowie w Parensie ale nie zdecydowaliśmy się na to. Wolę jeździć do Krakowa - IUI też można zrobić tak żeby wyszła albo można zrobić na odwal, a za to jednak płaci się pieniądze i to też jest stres dlatego chcę żeby wszystko było zrobione jak należy. Cała inseminacja to tylko 2 wizyty więc do przeżycia :) Poza tym podczas stymulacji do IUI dr też od razu mnie poznaje - jak reaguje na leki, jak u mnie rosną pęcherzyki - myślę że to mimo wszystko ważne info przy pierwszym podejściu do procedury.

    Tak na marginesie to u mnie pierwsza IUI nieudana. Teraz pauzuję a na jesień drugie podejście i jeżeli też nie pójdzie to idziemy na ivf.

    A jeszcze ja dostałam od ginekologa wszystkie badania z listy na NFZ oprócz wymazów - za to musiałam zapłacić. Kiedyś byłam u tego lekarza na monitoringu i sam mi to zaproponował wiec bezczelnie do niego wbiłam i mu to przypomniałam. Ale nie mam wrażenia żebym jakoś szczególnie na tym oszczędziła - w ostatecznym rozrachunku te 2-3 stówki to niewiele.
    Cytologie wzięłam z przychodni, robiłam na wiosnę, nikt mi nie robił problemów.

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucharek a Ty z Rzeszowa jesteś dobrze kojarzę ? Myśleliśmy zrobić inseminacje w parens w Rzeszowie ze względu ze tu mieszkamy i jest blisko a potem jak się nie uda to in vitro Kraków ale sama nie wiem 🤷🏻‍♀️
    sucharek85 wrote:
    Magda,
    Jak na ivf to oczywiście tylko do dr Chrostowskiego, on jest prawie codziennie, także ja podczas całej procedury, miałam tylko raz w sb wizyte u innego lekarza.
    Mi do gusta przypadła też dr Posadzka, wiec do niej mysle, ze mogłabys iść np na inseminację. Jeśli nie chcesz za długo czekać.

    Co do terminu to najlepiej sobie zadzwoń to panie Ci wszystko powiedzą w rejestracji. Myśle, ze na pierwsza wizyte do zwykłego lekarza ok miesiac czekania, a do dr Ch pewnie , ok 2-3 miesiace, bo po pierwsze dr wraca teraz po długim urlopie, a po drugie na pierwsza wizyte dłużej się czeka , bo jest ona bardzo szczegołowa. Najlepiej sobie od razu taka wizyte zarezerwować, a jakby Ci sie udała inseminacja to po prostu zrezygnujesz.

    Na stronie jest cennik, wiec możesz sobie dokładnie wszystko przeczytać. Ja szłam krótkim protokołem, z pierwszym transferem miałam 7 wizyt. Myśle, że musisz mieć ok 12 tys przygotowane, oczywiście jesli Ci sie nie uda za pierwszym razem to dochodzą koszty związane z kolejnymi wizytami i transferem.

    Badań bym na razie żadnych nie robiła, chyba że te pod inseminacje, bo te badania są ważne przeważnie ok 6 miesiecy, wiec najlepiej nie robić na zapas tylko jak wystartujesz z procedurą...bo gdyby Ci sie pierwszy transfer nie udał, czy była jakaś dodatkowa diagnostyka, to te badania straca ważność i bedziesz musiała je powtarzać dla siebie i partnera. Dr na pierwszej wizycie Ci wszystko powie i bedziesz mieć sporo czasu żeby wszsytko ogarnać. 😉

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja robiłam 3 razy w parens w Rzeszowie inseminację.
    Jak porównam leczenie Rzeszów i Kraków to jest diametralna rożnica. Dobrze, że sie w porę ogarnęłam i zdecydowałam sie na Artvimed. 😉

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli parens będzie dla nas tematem rozmów i przemyśleń czy jest sens się tam pakować
    sucharek85 wrote:
    Tak ja robiłam 3 razy w parens w Rzeszowie inseminację.
    Jak porównam leczenie Rzeszów i Kraków to jest diametralna rożnica. Dobrze, że sie w porę ogarnęłam i zdecydowałam sie na Artvimed. 😉

  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziękuje kochana za informacje !! Powiesz mi jakie wyszły Wam badania ze zdecydowaliście się na in vitro ? Ja chciałam zapisać się do Chrostowskiego bo czytałam dużo opinii jednak kazali dzwonić w połowie listopada bo narazie nie przyjmuje pierwszych wizyt a Ty mówisz ze co wizyta to u kogoś innego 😏

    Cieszę się, że pomogłam tym elaboratem😀
    U mnie obustronna niedrożność jajowodów. Więc albo in vitro albo adopcja, inne rzeczy nie wchodziły w grę. Niedoczynność i hiperprolaktynemia ogarnięta lekami, więc to mały pikuś 😉 lekko obniżony ruch postępowy plemników w tym przypadku to też nie był problem.

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziękuje kochana za informacje !! Powiesz mi jakie wyszły Wam badania ze zdecydowaliście się na in vitro ? Ja chciałam zapisać się do Chrostowskiego bo czytałam dużo opinii jednak kazali dzwonić w połowie listopada bo narazie nie przyjmuje pierwszych wizyt a Ty mówisz ze co wizyta to u kogoś innego 😏

    Wizyta monitorująca wzrost pęcherzyków podczas stymulacji jest u "pierwszego wolnego lekarza", co dla mnie nie było problemem, a punkcja i transfer też. Jak jest punkcja to się śpi, może dr Ch. przyszedł na chwilę? Tego już nie wiem😉 Ale na pierwszą wizytę idź do dr Ch. I tak "mózgiem" całej procedury jest dr Ch.😉

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Okebu Autorytet
    Postów: 624 350

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia28 wrote:
    Wizyta monitorująca wzrost pęcherzyków podczas stymulacji jest u "pierwszego wolnego lekarza", co dla mnie nie było problemem, a punkcja i transfer też. Jak jest punkcja to się śpi, może dr Ch. przyszedł na chwilę? Tego już nie wiem😉 Ale na pierwszą wizytę idź do dr Ch. I tak "mózgiem" całej procedury jest dr Ch.😉
    Nie zgodzę się z Tobą bo podczas rejestracji zawsze zaznaczałam że monitoring czy wizyta ma byc u Ch i nigdy nie bylo problemow. Punkcje i transfer umawialam z samym dr.
    Podczas 2 pelnych procedur jeden raz zdarzyła mi sie wizyta u innego lekarza - to byla sobota.

    24.07.2019 punkcja
    29.07.2019 ❄
    29.07.2019 transfer 5.1.1
    22.08.2019 ❤
    31.03.2020 👶
    16.02.2022 transfer 3.2.2
    11.03.2022 ❤️
    25.10.2022 👶
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okebu wrote:
    Nie zgodzę się z Tobą bo podczas rejestracji zawsze zaznaczałam że monitoring czy wizyta ma byc u Ch i nigdy nie bylo problemow. Punkcje i transfer umawialam z samym dr.
    Podczas 2 pelnych procedur jeden raz zdarzyła mi sie wizyta u innego lekarza - to byla sobota.

    Ja podobnie jak Okebu, podczas podajże łacznie 15 wizyt, stymulacja, punkcja, 2 transfery, tylko raz miałam wizytę u innego dr. I wsumie był wtedy tez dr Chr wiec jakbym naciskała to zapewne by mnie przyjał na wizyte. Dzwoniąc zawsze mówiłam, że jestem pacjentką dr Chr i np. usg przed transferem. I zawsze mnie gdzies dopisywali na sam koniec 😉

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Ja podobnie jak Okebu, podczas podajże łacznie 15 wizyt, stymulacja, punkcja, 2 transfery, tylko raz miałam wizytę u innego dr. I wsumie był wtedy tez dr Chr wiec jakbym naciskała to zapewne by mnie przyjał na wizyte. Dzwoniąc zawsze mówiłam, że jestem pacjentką dr Chr i np. usg przed transferem. I zawsze mnie gdzies dopisywali na sam koniec 😉

    To nawet nie wiedziałam, że tak można było😂 ja po prostu szłam umówić USG i tyle.

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
‹‹ 957 958 959 960 961 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ