X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Azoospermia- AID dawca nasienia
Odpowiedz

Azoospermia- AID dawca nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 31 października 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Kochające się małżeństwo decyzja o dziecku. Miesiąc dwa, za trzecim coś mnie tknęło ( umiem obliczyć kiedy ma owu, więc dlaczego nie jestem w ciąży?) zrobiłam podstawowe badania i wysłałam męża też. Jak odebraliśmy wyniki świat nam się zawalił... Łzy rozpacz nieprzespane noce. Wyrok- azoospermia. Zero totalne zeroo. Fsh 40, LSH 15. Jeszcze w ten dzień wizyta u endokrynolog- "nigdy nie będzie miał pan swoich dzieci, proszę skorzystać z banku" - klinika Gyncentrum B-Biała. Nigdy nie zapomnę w jaki sposób P. Doktor nam to zakomunikowała ..... Dwa dni później wizyta u urologa- "Nie ma sensu robić biopsji nic tam nie będzie, proszę zrobić genetykę". Dwa tygodnie poźniej Pan Doktor Bergier-Krk. Wspomniał o m-tese i Panu Wolskim. Oczywiście jesteśmy już umówieni czekamy tylko na wyniki z genetyki. Do Wawy mamy 350 km. Tyle ile już spędziałam nocy szukając jakiegokolwiek ratunku...... Wiem, co dr Wolski nam powie- m-tese, ale wiedząc i czytając, iż w przypadku tak złych hormonów i pomniejszaniu jąder rzadko co tam się znajduje, a nawet gdyby to słabe i martwe, a może od razu zdecydować się na AID nasieniem dawcy? Po co maż ma tak cierpieć,a i tak nic się tam nie znajdzie? Czy nie lepiej pieniądze zainwestować w dobrej jakości spermę z Cyros? Ale sama ta myśl, że dziecko nie będzie miało tych pięknych oczu męża ....., a z drugiej strony uczono mnie, że genetyka to tylko 20 % reszta to wychowanie. Co zrobić??????????
    Będę wszystkim wokół mówić NIGDY NIE CZEKAJCIE ROK Z DIAGNOSTYKĄ -tak jak to mówią lekarze" Rok starania się o dziecko a potem badania" bzdury bzdury jeśli kobieta jest zdrowa i wie jak obliczać sobie owu 2- 3 miesiące powinna być w ciąży ....... Ja swojemu gin nakłamałam że staramy się od 8 miesięcy, tak na prawdę były tylko trzy, ale wiem że by nas zbagatelizował!! Lata lecą nie ma na co czekać. Pewnie czekałabym rok na wyrok o azospermii męża ......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 21:22

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 31 października 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na głównej stronie forum jest wątek "Męskie sprawy". Tam znajdziesz dużo informacji na temat leczenia, czy też AID.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 31 października 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w tych męskich sprawach nie umiałam nic znaleźć na temat, nasienia dawcy, banku nasienia lub insyminacji nasieniem dawcy...

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 1 listopada 2017, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2018, 19:16

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)przeczytałam wszystk, chociaż widzę że wątek lekko zwolnił. Mam pytanie czy może ktoś korzystał z banku cyros? I chciałby się podzielić...

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 listopada 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Dziękuję :)przeczytałam wszystk, chociaż widzę że wątek lekko zwolnił. Mam pytanie czy może ktoś korzystał z banku cyros? I chciałby się podzielić...
    A nie lepiwj skorzystac z banku nasienia w klinice i miec przeprowadzona normalna IUI?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 1 listopada 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa
    My po 3latach małżeństwa i 2latach starań zdiagnozowana azoospermia. Tak jak u was: nic, kompletne zero. Odradzano nam biopsję i inne badania bo kiedy w każdym okienku jest zero to i tak to sensu nie ma.
    Od razu zaproponowano nam AID.
    Po 7 próbach (i 6latach) zrezygnowaliśmy, polecono nam IVF z nasieniem dawcy pochodzącym z kliniki.
    W naszym szpitalu nie można wybierać cech. Poprostu podają nasienie z grupą krwi męża i kolorem skóry męża. Wiemy o naszym dawcy jedynie tyle ile udało nam się dowiedzieć czyli gr krwi, rasa biała i embriolog powiedziała, że 99% ich dawców to studenci medycyny :) no i tyle. Oczywiście to tak wszystko w skrócie.
    Mamy piękna córkę z ivf urodzona dzień przed naszą 10rocznica slubu. Jest blondynką (Ma kolor włosów męża) o ciemnych oczach (mój kolor oczu). Szczerze NIKT, absolutnie NIKT nie powiedzialby, że nie jest podobna do nas obu.
    Ja swojej decyzji nie żałuję, mąż tym bardziej. Chociaż sama decyzja dla ciebie i twojego partnera jest bardzo trudna. Musicie przemyśleć wszystkie za i przeciw.

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 1 listopada 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa watek zwolnil bo przenioslysmy sie na fejsa☺jakbys chciala to znajdz grupe Miniuni i napisz priv to Stardurst to prxyjmie Cie do grupy bo jest administratorem

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 1 listopada 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.s azospermia to nie wyrok
    Moj maz tez mial ja zdiagnozowana i mamy teraz 2 mies synka.☺a dr Wolski faktycznie jest najlepszy od meskich spraw,moj maz tez sie u niego leczyl i leczyl nadal.przed m tese jest kuracja hormonalna ale wiecej na ten temat powiedza Ci dziewczyny z grupy☺

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że lepiej skorzystac z banku, takiego aby widzieć zdjęcie z dzieciństwa... Ludzie są tak różni chce żeby nasze dziecko było bardzo do nas podobne. Wiem że to może i egoistyczne. Ale mi nic nie mówimy nikomu.... A i dzidzi nie chcemy mówić... Dziękuję za fb.

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 5 listopada 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma 32 proszę wyślij linka do grupy nie mogę was znaleźć

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ