X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badania na Medicover/Luxmed
Odpowiedz

Badania na Medicover/Luxmed

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nick89 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Korzystam z pakietu na leczenie, nawet w opcji rozszerzonej. Do ginekologa chodzę prywatnie, bo wybór dostępnych na medicover w moim mieście jest straszny, miałam raz przyjemność i już nie pójde. Czy macie jakiś sposób aby chociaż część badań zlecanych przez prywatnego lekarza wykonywać przez pakiet? Czy dwutorowo chodzić i tu i tu i "wymuszać" badania? Co miesiąc płace ponad 100zł za pakiet a dodatkowo płacę w laboratorium za badania. To samo z monitoringiem. Czy poza znajomościami jest jakiś sposób?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak, że podstawowe badania typu morfologia, krzywa cukrową mialam w ciąży w Medicover w pakiecie za darmo bez skierowania, pozostałe mogłabym mieć w pakiecie za darmo na podstawie skierowania dowolnego lekarza - również z zewnątrz, warto dowiedzieć się co konkretnie zawiera Twój pakiet.

    Przed ciąża niestety musialam mieć skierowanie z Medicover, ale moje doświadczenie jest takie, że lekarze na czacie bez problemu daja skierowanie na badanie jak się to uzasadni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2022, 22:13

  • Agnieszka18 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam o tym z lekarzem z Medicover w Gdańsku. To działa tak, że to lekarz ma badania do zapisania, nie my je w pakiecie. On ma nad sobą osobę, która weryfikuje czy badania zalecone zgadzają się z procedurami z wizyty.

    Medicover ma w regulaminie wylaczenia-nie można wykonywać badań związanych z niepłodnością, bo mają swoje klinikę invimed i tam kierują.

    Od 2011 do 2013- 5 poronień

    2014 - córka

    Starania o drugie dziecko od 2021
    XI 2021 - ovitrelle
    I 2022 - CLO + ovitrelle, strata w 7w4d
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Enel Medzie honorują skierowania od lekarzy zewnętrznych. To, co miałam w pakiecie - po prostu robili. Tylko trzeba ich pilnować, mi raz zlecili bezsensowne badanie za 200 zł bo wydawało im się, że nie mam go w pakiecie, a to po prostu na recepcji się nie znali i źle wpisali do kompa.
    (Swoją drogą tak to jest, jak rejestracją na badania zajmują się ludzie bez wykształcenia medycznego, recepcjoniści a nie pielęgniarki - pobierające krew.)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ