X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badania USG + Ovitrelle
Odpowiedz

Badania USG + Ovitrelle

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosiulla Znajoma

Wysłany: 30 maja 2019, 12:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie mogę odnaleźć takiego postu - więc mimo wszystko może któraś z Was się orientuje w temacie. W sumie nie jestem pewna czy to odpowiednia zakładka na Forum.

Znalazłam ostatnio Panią Ginekolog która faktycznie się mną zajęła i zaczęła badać.

1) Poszłam do Doktor, zrobiła mi USG w 9dc. Wyszedł że jest pęcherzyk dominujący 17mm.
    2) Kolejna wizyta w 17dc aby sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Psikus, on dalej tam był i miał 27mm. -> Pani Dr zleciła Ovitrelle. Zastrzyk wykonałam tego samego dnia.
    Z rozkojarzenia rzuciłam że na kolejną wizytę umówię się po kolejnej @.

Teraz jednak zastanawiam się czy warto iść do Dr w 22dc aby sprawdzić czy pęcherzyk na pewno pękł? Czy to trzecie USG jest raczej zbędne i zgłosić się już w nowym cyklu?

Jakie wskazówki macie odnośnie tego co teraz powinnam zrobić? :)

3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Nobis Autorytet

Wysłany: 30 maja 2019, 12:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w klinice nie kazali przychodzić w międzyczasie sprawdzać czy pęcherzyka pękł. Mam się pojawić w następnym cyklu stymuliwanym.
    Gdzieś na necie wyczytałam że to jest prawidłowe postępowanie z zastrzykiem choć niektórzy lekarze chcą sprawdzić czy pęcherzyki pękły.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2019, 12:43

gosiulla lubi tę wiadomość

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
    06.10.2021 mamy II kreseczki, 09.10-Beta 371,00 mIU/ml
  • gosiulla Znajoma

Wysłany: 30 maja 2019, 16:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie moja doktor tez nie kazala a wiadomo.. jak sie poczyta w necie i widzi rozne metody to czlowiek wariuje.
    dzięki :)

3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Nobis Autorytet

Wysłany: 30 maja 2019, 17:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zaufaj lekarzowi ale jak ci będzie lepiej to pójdź i sprawdź. Ja w tym cyklu nie sprawdzam.

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
    06.10.2021 mamy II kreseczki, 09.10-Beta 371,00 mIU/ml
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ