X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 24 października 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dziewczyny czy jezeli mam genotyp aa i powiedzmy badanie hla wyjdzie zle to w ogole nawet acofil nie pomoze czy jak to jest?
    Nasz immunolog zwrócił tylko uwagę na genotyp. Przy HLA tylko spojrzał. Podstawą jest chyba, że jeśli masz AA lub Bx to zostanie przepisany accofil. A do typowania HLA nie przywiązywał uwagi.

    Kit lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    Nasz immunolog zwrócił tylko uwagę na genotyp. Przy HLA tylko spojrzał. Podstawą jest chyba, że jeśli masz AA lub Bx to zostanie przepisany accofil. A do typowania HLA nie przywiązywał uwagi.
    To dobrze .Ja nie robulam tego badania ale czytam ze duzo dzirwczyn je robi. A czy ktoras leczy sie u dr Sachy?

  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 25 października 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    To dobrze .Ja nie robulam tego badania ale czytam ze duzo dzirwczyn je robi. A czy ktoras leczy sie u dr Sachy?

    My chodziliśmy do dr. Sydora ( w sumie 3 wizyty )

    Kit lubi tę wiadomość

  • Angi86 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy ktoraśz was brala accofil (ja biore nivestin chocia to niby to samo) nie badając KIRÓW i cyklu stymuowanym clostybegyt?

  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 3 listopada 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, czy ktoraśz was brala accofil (ja biore nivestin chocia to niby to samo) nie badając KIRÓW i cyklu stymuowanym clostybegyt?

    Ja brałam do 11tyg. ciąży. Potem został odstawiony.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras stara sie naturalnie i ma przepisany accofil?

  • inka222 Autorytet
    Postów: 284 110

    Wysłany: 6 listopada 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Mam pytanie pierwszy raz mam transfer z accofilem i mam pytanie 5 dni przed crio miałam wlew i teraz 2 dni po mam zrobić pierwszy zastrzyk . Moje pytanie czy lepiej cały zastrzyk zrobić raz na 3 dni czy lepiej codziennie 1/3 dawki jak to wyglądało u Was ?

    preg.png
  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 7 listopada 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka222 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Mam pytanie pierwszy raz mam transfer z accofilem i mam pytanie 5 dni przed crio miałam wlew i teraz 2 dni po mam zrobić pierwszy zastrzyk . Moje pytanie czy lepiej cały zastrzyk zrobić raz na 3 dni czy lepiej codziennie 1/3 dawki jak to wyglądało u Was ?

    Ja brałam co 3 dni cały zastrzyk. Jeśli chodzi o 1/3 co dziennie to jest problem. W jaki sposób sobie to rozdzielić. Poza tym trzeba mieć nowe igły aby po każdym zastrzyku zmienić. Nam personel medyczny polecił brać cały zastrzyk. Druga sprawa jest taka, jakie będą objawy po zastrzyku (jeśli będą). Ja brałam zastrzyki pod wieczór aby przespać noc. Chodź wyczytałam, że niektóre brały rano.

  • Velvet.teddy Przyjaciółka
    Postów: 92 29

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Mam pytanko do dziewczyn stosujących accofil, może któraś miała podobnie...
    Jestem po transferze, kir AA, mialam zalecenie accofil 1/3 dawki codziennie... w niedziele 2.11 pierwsza dawka, w środę po trzech dawkach leukocyty już ponad 45tys. P. odpisał że kolejna dawka po 4 dniach od ostatniego... oczywiście się stosuje tylko się zastanawiam czy też mialyscie taki duży odstęp jak stosujecie 1/3dawki...??

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    My chodziliśmy do dr. Sydora ( w sumie 3 wizyty )
    Jakie miałaś zalecenia od sydora? Mi on nie kazał HLA badać, lekarz z kliniki mi zlecił.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 listopada 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Miala ktoras z Was tylko wlew z accofilu, bez zastrzykow pozniej:> wlasnie sie dowiedzialam ze tak bede miala :>
    Ten wlew jest po punkcji ale przed transferem tak:>
    Ja tak miałam. Nie miałam świeżego transferu, ale chyba od razu na punkcji mogą Ci go podać. Ja miałam 5 dni przed transferem.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 8 listopada 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jakie miałaś zalecenia od sydora? Mi on nie kazał HLA badać, lekarz z kliniki mi zlecił.

    Po pierwszej wizycie zlecił badania immunologiczne - które wyszły wszystkie w normie
    Po drugiej wizycie zlecił inne badania - które wyszły wszystkie w normie
    I po trzeciej wizycie i kolejnych badaniach - wyszedł KIR AA i zlecił Accofil do transferu i się udało :)

    Po dwóch wizytach dr. nie potrafił nas zakwalifikować do żadnej grupy i przepisać żadnych leków, dopiero trzecia zaowocowała.

    Meggie1 lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 10 listopada 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mialam pierwszy zastrzyk z acoffilu, w nocy obudziłam się z potworym bólem w miejscu gdzie kończy się mostek.Nie wiem czy to wątroba, żołądek, czy splot słoneczny? Poczytałam dziś, że splot reguluje działanie narządów płciowych i trochę się tym wystraszyłam. Ktoś miał taki objaw?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a przy hashimoto mozna miec szczepienia limfocytami?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Wczoraj mialam pierwszy zastrzyk z acoffilu, w nocy obudziłam się z potworym bólem w miejscu gdzie kończy się mostek.Nie wiem czy to wątroba, żołądek, czy splot słoneczny? Poczytałam dziś, że splot reguluje działanie narządów płciowych i trochę się tym wystraszyłam. Ktoś miał taki objaw?
    Tak miałam to samo po pierwszym zastrzyku plus bolał mnie przelyk (doczytałam gdzieś w rzadkich objawach że to się zdarza) i okropny ból głowy wszystko ustąpił w ciągu 2 dni, po następnym zastrzyku nie było już tak źle.

    evkill lubi tę wiadomość

  • Koralina88 Autorytet
    Postów: 696 496

    Wysłany: 12 listopada 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dziewczyny a przy hashimoto mozna miec szczepienia limfocytami?

    Hej, opinie są różne, bo nieraz dziewczyny pisały, że nie można, ale ja mam hashimoto i jeśli immunosupresja nie przyniesie u mnie efektu to lekarz powiedział, że trzeba będzie rozważyć szczepienia. Jeśli dojdzie do tego, że faktycznie będę musiała przemyśleć te szczepienia to na pewno go o to zapytam.

    preg.png
    Starania od września 2015
    3 aniołki 20.10.2017 (8 tc), 21.08.2018 (6 tc), 22.02.2019 (6 tc)
    zespół antyfosfolipidowy
    mutacja MTHFR_677C-T układ heterozygotyczny,
    mutacja PAI-1 4G układ heterozygotyczny,
    komórki NK - 04.2018 - 25,19%, 03.2019 - 17,6%
    hashimoto (leczone obecnie ok)
    HSG ok, histeroskopia ok, ANA, ASA - ujemne, KIR bx
    01.2023 Start Reprofit Ostrava
    18.02.23 punkcja (mamy 7 ❄️)
    23.02.23 ET - beta 9dpt 142, 64 | 12dpt 327,2 | 14dpt 562,7 | 20dpt 3205,880 | 28dpt mamy ❤️ 0,57 cm🙏🍀
    9+1 - 2,58 cm ❤️
    10+0 - 3,39 cm ❤️
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy są tu takie którym udało się ivf lub adopcja zarodka przy kirze AA?
    Dajcie nadzieję proszę

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Dziewczyny czy są tu takie którym udało się ivf lub adopcja zarodka przy kirze AA?
    Dajcie nadzieję proszę
    Znam parę przypadków. Mam nadzieję, że będę kolejnym :) nie nakręcaj się i uwierz w to, że z odpowiednim zestawem leków się uda. Ja głęboko wierzę w mój sukces mimo, że mam kir AA a mąż HLA-C c2.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Znam parę przypadków. Mam nadzieję, że będę kolejnym :) nie nakręcaj się i uwierz w to, że z odpowiednim zestawem leków się uda. Ja głęboko wierzę w mój sukces mimo, że mam kir AA a mąż HLA-C c2.
    Dzięki
    U nas kir AA, oboje hla-c C1C2, 6 transferów nie udanych, ale też słabe zarodki nigdy blastki. Mam też endometrioze a mąż słabe plemniki. Ostatnie 3 transfery na naszych zarodkach były z accofilem ale zakładam że to nie wina kirow tylko właśnie słabych zarodkow.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 15 listopada 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Dzięki
    U nas kir AA, oboje hla-c C1C2, 6 transferów nie udanych, ale też słabe zarodki nigdy blastki. Mam też endometrioze a mąż słabe plemniki. Ostatnie 3 transfery na naszych zarodkach były z accofilem ale zakładam że to nie wina kirow tylko właśnie słabych zarodkow.
    A nie zastanawialiście się nad AZ? Ja coraz więcej o tym myślę i nie ukrywam, że jeżeli teraz (tfu tfu) by się nie udało to kierujemy się na AZ.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ