X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Badanie PGS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    To ja napiszę swoją historię. Do 4 ivf na cyklu naturalnym ( był robiony tylko pod kątem endometrium bo mi nie rośnie a na transfer czekałam 2 lata ) pobrano mi komórki 2 i zostały one przebadane genetycznie . Z racji tego że endometrium idealne to mieliśmy zdecydować czy podajemy świeży bez wyniku czy mrożone bez badań genetycznych . Zdecydowaliśmy na świeżego w dniu bety dostałam wynik zarodek nieprawidłowy genetycznie . Beta w 7dpt 68 i sobie tak rosła mimo że odstawiłam leki i czekałam aż poronie. W 7tc usg i ciąża nie rozwijała się prawidłowo . Także chyba nie jest do końca tak że wadliwy zarodek się nie zagnieździ a zdrowy tak . Na to ma wpływ wiele czynników. My zdecydowaliśmy o kolejnej procedurze z PGS może uda nam się ustalić przyczynę niepowodzeń.

    Z tego co wiem, abnormalne zarodki tez sie zagnieżdżają i nie zawsze kończą sie poronieniem. Jeden z przykładów to zespół downa, to jest trisomia genu 22.

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 6 lutego 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mialyscie przypadek ze chcialyscie zrobic badanie zarodkow mimo ze kariotypy wyszly ok, tak dla wlasnego bezpieczenstwa? Np zeby znowu nie poronic. Mi dzis z kliniki zadzwonili ze nie zrobia jak nie ma wskazan tzn nieprawidlowy kariotyp albo gen mukowiscydozy. Niby to niezgodne z ustawa, Bardzo mnie to zdziwilo. Czulabym sie bezpieczniej z badaniem.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ