X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Bezpłatne in vitro w zamian za oddanie swoich komórek jajowych
Odpowiedz

Bezpłatne in vitro w zamian za oddanie swoich komórek jajowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mileczka Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 27 listopada 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki, moja klinika przeprowadza darmowe in vitro, pod warunkiem, że oddam anonimowo swoją komórkę jajową do banku komórek. W takim przypadku mogę zatrzymać dla siebie 4 komórki. Zatem po wejściu nowej ustawy, mogą mi pobrać 6 komórek i dwie z nich trzeba oddać. Klinika pokrywa wszystkie koszty łącznie z wynikami i lekami.

    My z mężem już niestety raczej nie załapiemy się na program rządowy i rozważamy ww. opcję. Co o tym Sądzicie, zdecydowałybyście się na dawstwo?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 27 listopada 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, to czy ktoś by się zdecydował czy nie to myślę mało ważne. To Wasza decyzja, Wasze geny, ale nie o tym chciałam. Powinniście dobrze poznać warunki umowy. Dowiedzieć się co w momencie gdy np wystymulujesz się słabo i będą tylko 2 komórki albo nie zareagujesz w ogóle na stymulację. To są skrajne przypadki ale co wtedy? Jak rozwiązana jest wtedy kwestia opłat za procedurę? Czy jeśli nie będzie co oddać to będziecie musieli pokryć koszty? Musicie się porządnie rozeznać, bo kliniki tego nie robią charytatywnie...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mileczka Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To oczywiste, że kliniki nie działają charytatywnie, na pewno mają z tego duży zysk.

    Mam dylemat taki moralny, czy jeśli bym się zgodziła oddać swoje geny to czy w przyszłości ta myśl by mnie nie dręczyła. Dlatego chciałam poznać Wasze opinie, jak to jest postrzegane. Co do warunków umowy i kosztów to na pewno będziemy się wnikliwie dopytywac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skad jesteś? U nas we Wrocławiu jedna klinika tez takie cos oferuje,tez sie nad ta opcja zastanawiałam

  • Mileczka Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 27 listopada 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klinika Polmedis we Wrocławiu

    Ania1986 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mileczka wrote:
    Klinika Polmedis we Wrocławiu
    no to jestesmy w domu bo wlasnie o tej klinice mowilam :) u mnie skonczylo sie na tym ze za wizyte maialm 200 zł zaplacic i dopiero tam bym sie dowiedziała co i jak
    wiem tyle ze poddaja Cie badania i wtedy zaleznie od wynikow albo cie chca albo nie.
    Moze Ty wiesz cos wiecej kochana skoro to Twoja klinika?
    Ja tez to rozwazam , jestem zakwalifikowana w invikcie do rzadowego ale czekamy na kase i jak to sie potoczy nie wiem, na komercyjne mnie nie stac, a i tak przy rzadowym zdeklarowalam ze chce oddac nadprogramowe komorki a wiec jestem jak najbardziej za oferta polmedis

  • Mileczka Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 27 listopada 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj w klinice i niestety ale na razie w nowej ustawie nie są uregulowane kwestie dawstwa, klinika jest w kontakcie z prawnikami. Póki co ten program za darmo nie jest możliwy. Chyba będziemy podchodzić całkiem odpłatnie.

  • Nube Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 1 maja 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas postawili pod murem po punkcji jajowodów nie informując wcześniej o tym jak wygląda kwestia ,,nadliczbowych" komórek.
    Mieliśmy ok godziny żeby zdecydować czy:
    1. zamrozić je odpłatnie dla nas samych (nie znając ich jakości)
    2. oddać do banku
    3. wyrzucić

    Podjęłam decyzję żeby je oddać, była to bardzo ciężka i bolesna decyzja, ale stwierdziłam, że jeśli mnie nie będzie dane zostać matką to może moje geny gdzieś jednak przetrwają... i jednocześnie kogoś uszczęśliwią

    Altair lubi tę wiadomość

    f2w39jcgnjcp68t8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ