X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak owulacji i niski estradiol po CLO :(
Odpowiedz

Brak owulacji i niski estradiol po CLO :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pannamigota Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 25 października 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny jestem załamana. Zacznę od początku. Staramy się o dziecko od ponad 2 lat. Na początku tylko przy pomocy pomiarów temperatury i obserwacji cyklu. Cykle miałam nieregularne czasami 29 dni czasami ok 40, i brak śluzu płodnego, ale skok temp. zawsze był i faza lutealna zawsze trwała 12 dni (więc owu niby była) Po 9 miesiącach nieskutecznych starań wybrałam się do gin. zrobił badania hormonalne i stwierdził ze w normie i z takimi wynikami powinno się udać. Miałam kilka cykli stymulowanych CLO, luteina, pregnyl itd. Rok temu po cyklu z CLO wyhodowałam torbiel. po odstwieniu CLO okazało się że estradiol z 96 zmalał do ok. 22. Więc gin na poprawę estradiolu przepisał pół tab pregrynovy. Brałam ok. 3-4 miesiące ale nic nie dało. Wyniki z ostatnich 2 miesięcy w 3dc 40,5 i 36. Prolaktyna, FSH i tarczyca w normie. No i teraz już w ogóle nie ma skoku temperatury :( . Dziewczyny czy któraś z Was miała obniżony estradiol po stymulacji CLO? Czy może się sam unormować w miarę szybko? Już chyba tracę nadzieję .że będzie dobrze. ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2016, 18:35

  • Nohope Koleżanka
    Postów: 60 11

    Wysłany: 25 października 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja jestem dopiero drugi cykl na CLO,ale tez mam problem z esradiolem bo w tamtym cyklu w 13dc mialam na poziomie ok 75,w 15dc wzrosło tylko do 85 takze tez słabo.

    gannyx8dhwdxt3nj.png
    PCO,brak miesiączki i owulacji.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clo obniża estradiol dlatego przy stymulacji warto brać np. Estrofem. Możesz też o brać na podniesienie estradiolu teraz ale po odstawieniu organizm pewnie znowu wróci do niższych norm. A masz owulację?bo może przez jej brak estradiol jest niski. Ja też mam w 3 dc estradiol 14 i ostatnio 26 więc też szału nie ma. Ważne żeby owulacja występowała i endometrium było odpowiednie a hormony to już pewnie drugorzędna sprawa bo można je wspomagać lekami.

  • pannamigota Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 25 października 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrofem też brałam, nie pomogło :(. lekarz jak zobaczył wyniki estradiolu to powiedział, że z tego owulacji nie będzie i raczej nie ma bo temperatura cały cykl niska

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może spróbuj innego leku do stymulacji owulacki np. Lametta

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha a badałaś inne hormony?może masz za wysokie dhea-so4 lub prolaktynę które też wpływają ba owulację

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ