Odpowiedz

castagnus

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokalanek mnisi (niepokalanek pospolity). To zioło, które powinno być unikane przez kobiety w ciąży. Ironią jest fakt, iż stosują je zazwyczaj osoby pragnące zwiększyć swoje szanse zajścia w ciążę, ponieważ uważa się, że zioło to korzystnie wpływa na płodność. Niepokalanek pomaga również łagodzić objawy zaburzeń hormonalnych i napięcia przedmiesiączkowego.

Zioło to naprawdę korzystnie wpływa na płodność. Powinno się je jednak spożywać wyłącznie przez 10 pierwszych dni cyklu. Niepokalanek sprawia wówczas, że wyściółka macicy staje się grubsza, co czyni ją bardziej przyjaznym miejscem dla zapłodnionego jajeczka. Daje to pozytywny skutek jedynie przed owulacją. Gdy niepokalanek będzie stosowany w momencie, gdy dojdzie do zapłodnienia, może sprawić, że jajeczko nie zagnieździ się w macicy. Dalsze stosowanie niepokalanka będzie miało niekorzystny wpływ na będący we wczesnej fazie rozwoju płód, ale nie będzie na tyle silne, by doprowadzić do poronienia zanim kobieta zauważy, że jest w ciąży.

Co o tym sądzicie?

• nick nieaktualny

Wysłany: 4 lutego 2018, 00:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Czy warto zacząć stosować preparaty roślinne (castagnus, wiesiołek) przed konsultacją z lek specjalistą od niepłodności i jego zaleceniami? Czy lepiej poczekać ??
    Dotychczas chodziłam do ginekologa który niestety nie ma takiej wiedzy żeby mi pomóc i odesłał mnie.
    Moim problemem jest brak owulacji - 3 cykle pod rząd / mam amh 0.9 .. :( oraz niski progest. (Badanie 23 dnia cyklu). Reszta wyników ok.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ