X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Castagnus a PCOS ?
Odpowiedz

Castagnus a PCOS ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 15 listopada 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku miesięcy obserwuję swoje cykle i zauważyłam, że w cyklach gdzie brałam lek Castagnus miałam II fazę wyższych temperatur cykle wprawdzie były długie bo ok 40 dniowe ale w miarę regularne i @ przychodziła bez wywoływania. Odkąd nie biorę Castagnusa cykle trwają w nieskończoność, nie ma II fazy a bez Luteiny nie ma mowy o @. Trochę mnie to zdziwiło bo Castagnus jest lekiem obniżającym poziom prolaktyny a moja prolaktyna jest ok bo badałam teraz. Z kolei czytałam że lek ten jest czasami zalecany kobietom chcącym zajść w ciążę mającym PCOS. Nic już z tego nie rozumiem. Może macie jakieś większe doświadczenia z tym lekiem? Realnie zastanawiam się czy nie zacząć go znowu brać skoro mi pomaga a paradoksalnie jest na co innego :/ . Bo rozumiem że jeśli jest II faza wyższych temp. to znaczy że owulacja była?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 15 listopada 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zaznaczona owulacje a badanie usg jej nie potwierdziło brak pecherzyka wiec temp nie wiem w jakim stopniu jest miarodajna. U mnie agnus castus wstrzymał miesiączke jak mam w miarę regularnie co 30-33 dni tak przy a c nie miałam przez ponad 3 miesiące. Powtorzylam ten eksperyment 2 razy i już nie ryzykuje!

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 15 listopada 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1983 a badałaś prolaktynę po obciążeniu?

  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 15 listopada 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, właśnie nie badałam bo lekarz stwierdził, że teraz tak się już nie bada :/

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1983 wrote:
    Odkąd nie biorę Castagnusa cykle trwają w nieskończoność, nie ma II fazy a bez Luteiny nie ma mowy o @. Trochę mnie to zdziwiło bo Castagnus jest lekiem obniżającym poziom prolaktyny a moja prolaktyna jest ok bo badałam teraz.
    Być może masz właśnie hiperprolaktynemie czynnościową. Kasia1983 ja spotkałam się z różnymi opiniami lekarzy na temat badania prl po obciążeniu - jedni zlecają to badanie, inni twierdzą, że jest przestarzałe. Ale może w Twoim wypadku warto by było sprawdzić prl po obciążeniu - skoro - jak zauważyłaś castangus Ci pomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    castagnus właśnie lepiej działa na czynnościową hiperprolaktynemie, ponieważ zawiera dopaminę, która działa na problemy ze stresem, ale jeśli chodzi o pcos, to nie ma on działania tylko na prolaktynę, ale także na wyrównanie problemu z przewagą estrogenową, a mały progesteronem, i to może jest klucz w Twoim przypadku, że pojawiała się łądnie @, ja jakiś czas temu brałam go i właśnie też ładnie działał na mnie, teraz do niego powracam i czekam na efekty :D

  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 18 listopada 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi wyregulował cykl- przy stwierdzonym pcos miałam dziwaczne cykle- raz długie ok. 35-40 dni a ostatnio 14-21 dni i plamienia przed i po. po 3-miesięcznej kuracji castagnusem cykle mi się wyregulowały a plamienia zniknęły. niestety efektów brak.

    Synus 2011
    Coreczka 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ