X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną choroba gravesa-basedowa a starania
Odpowiedz

choroba gravesa-basedowa a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 13 lutego 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, czy sa tu jakies dziewczyny chorujace na g-b i starajace sie zajsc w ciaze? nie znalazlam nigdzie takiego watku a super byloby powymieniac sie doswiadczeniami...

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 13 lutego 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opiszesz coś więcej na temat tej choroby? jestem ciekawa jak się postępuje przy leczeniu. Ja mam hashimoto więc za bardzo tu nic nie napiszę, ale zastanawiam się jak wykryto tą chorobę i jak się objawia

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 18 lutego 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jest to choroba o podlozu autoimmunologicznym powodujaca nadczynnosc tarczycy.W linku wiecej informacji (znalazlam pierwszy lepszy w necie)

    http://www.mp.pl/pacjent/choroby/show.html?id=78383

    U mnie chorobe wykryto okolo 2 lata temu. Strasznie spuchlam, mialam czerwone i przekrwione oczy(lekarze mysleli, ze mam zapalenie zatok), codziennie temperatura okolo 39 stopni (wieczorem), dostawalam antybiotyk. Pozniej zaczelam gwaltownie chudnac i opadac z sil. Wykonanie nawet najprostszej czynnosci bylo trudne (np. wejscie po schodach czy ugotowanie obiadu!), tetno mialam 130/minute. Chudlam okolo 3 kg tygodniowo. Leki jakie bralam to Metizol, Propranolol, Encorton (Pozniej Carbimazole, Levotyroksyne( ta druga przez bardzo krotki okres). Poza tym ja mialam tez wytrzeszcz oczu, co jest bardzo charakterystyczne przy tej chorobie (teraz oczy sie juz znacznie cofnely do srodka, ale powieki sa nadal lekko opuchniete) Teraz juz doszlam do siebie i od listopada nie biore lekow, sytuacja jest pod kontrola i wyniki mam w normie ale w ciaze jakos sie nie udaje zajsc. Poza tym przez ten okres dwoch lat dosc duzo przytylam, lekarstwa pomagaja ale powoduja tez skutki uboczne...tak to po krotce wyglada. Dodam jeszcze, ze mieszkam w Anglii i pewnie tu troszke inaczej wyglada leczenie niz w Polsce (w Polsce po 1-2 miesiacach leczenia Metizolem lekarz chcial mnie wyslac na leczenie jodem promieniotworczym, a tu "zaleczyli" mnie tym samym lekiem tylko w wiekszych dawkach i szanse na wyzdrowienie sa 50 na 50). Moje ostatnie wyniki byly w normie (TSH i Ft4), poza tym ostatnio mialam tez badania hormonow plciowych, ogolna morfologie, watrobe, nerki, potas itp i tez wszystko OK. W ten piatek ide na progesteron. Ostatnio mialam tez USG i poza malym torbielem (ktory w ciagu ostatniego miesiaca zmniejszyl sie z 3 cm na 1,5) jest wszystko OK. Maja teraz sprawdzac czy owuluje - zobaczymy co z tego wyniknie.

    magdab, magdis lubią tę wiadomość

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja też choruję na Gravesa Basedova, leczę się od roku, teraz jestem na thyrozolu 5 mg i jest w miarę ok, tylko niestety b. wysokie TRAby (36 przy normie do 1,8). Na razie endo zabrania mi starań o dzidziusia :(

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • kate85 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 23 marca 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Ja również choruję na G/B. magdis, mówisz, że masz wysokie TRAby - ja mam 60,9 przy normie do 0,10 :/ do tego Anty TPO 17598,2 przy normie do 60, anty TG 235,2 przy normie do 40 i TSH 0,024 (norma 0,35 - 5,5). Także sama widzisz, że nie jest z Tobą tak źle :)

    Dzisiaj robiłam badania kontrolne, wieczorem wyniki, mam nadzieję, że przeciwciała w końcu zaczną spadać...

    Czy endokrynolog zlecił Wam coś więcej poza thyrozolem i pochodnymi? Tzn. pytam głównie o selen, witaminę D3?

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja endo, gdy ją zapytałam o selen powiedziała że jeśli chcę to ona nie ma nic przeciwko żeby zażywać, ale żeby też nie oczekiwać po nim wielkich cudów. Więc od kilku miesięcy biorę taki suplement cynk+selen z witaminami z tym że co drugi dzień, bo boję się żeby też nie przesadzić z tym selenem bo w nadmiarze jest ponoć niebezpieczny. Jeszcze nie wiem czy wpływa jakoś na moje przeciwciała bo ostatnio badałam w październiku. Witaminę D3 również zażywam (2000 j.m. codziennie), bo rok temu jak badałam wyszedł mi spory niedobór, a wit. D ma duże duże znaczenie przy chorobach autoimmunologicznych.
    Kate, jak Twoje wyniki? Długo się już leczysz na GB?

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ