X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Choroby autoimmunologiczne skóry jako powikłanie po stymulacji hormonalnej
Odpowiedz

Choroby autoimmunologiczne skóry jako powikłanie po stymulacji hormonalnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosinka Autorytet
    Postów: 644 1064

    Wysłany: 12 grudnia 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, w tym roku przeszłam 3 inseminacje oraz 1 procedurę IVF (2 transfery). Ciąży brak. W trakcie leczenia pojawiła się u mnie silna reakcja alergiczna skóry. Zaczęło się od powiek, później plam na granicy owłosionej skóry głowy, następnie plamy i pęcherzyki pojawiały się na grzbietach dłoni. Odwiedziłam okulistę oraz dermatologa. Zalecenia i leki były nieskuteczne. Dopiero alergolog na podstawie obszernego wywiadu zdiagnozował łojotokowe zapalenie skóry, które mogło zostać wywołane lekami hormonalnymi i/lub stresem związanym z procedurami. Po pierwszym nieudanym transferze zrobiłam cytokiny i subpopulację limfocytów. Poza TNF-alfa wszystko w normie. Natomiast TNF wyszło na poziomie aż 15tys. ANA2 zrobione później ujemne. Podejrzewam, że choroba autoimmunologiczna skóry wywołana hormonami spowodowała taką silną odpowiedź immunologiczną. Czy Waszym zdaniem to możliwe? Miałyście podobne przypadki?
    Do dziś nie wiem skąd taki wynik TNF-alfa, na nic nie choruję, czuję się dobrze, zęby mam zdrowe.

    🚺 35 🚹 40
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙
    20+2 prenatalne - 364g zdrowego dziecka

    preg.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby to było coś z autoimunologii to Ana byłoby dodatnie
    Prawdopodobnie jakiś silny odczyn alergiczny wyszedł.

    gosinka lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7421

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosinka wrote:
    Hej Dziewczyny, w tym roku przeszłam 3 inseminacje oraz 1 procedurę IVF (2 transfery). Ciąży brak. W trakcie leczenia pojawiła się u mnie silna reakcja alergiczna skóry. Zaczęło się od powiek, później plam na granicy owłosionej skóry głowy, następnie plamy i pęcherzyki pojawiały się na grzbietach dłoni. Odwiedziłam okulistę oraz dermatologa. Zalecenia i leki były nieskuteczne. Dopiero alergolog na podstawie obszernego wywiadu zdiagnozował łojotokowe zapalenie skóry, które mogło zostać wywołane lekami hormonalnymi i/lub stresem związanym z procedurami. Po pierwszym nieudanym transferze zrobiłam cytokiny i subpopulację limfocytów. Poza TNF-alfa wszystko w normie. Natomiast TNF wyszło na poziomie aż 15tys. ANA2 zrobione później ujemne. Podejrzewam, że choroba autoimmunologiczna skóry wywołana hormonami spowodowała taką silną odpowiedź immunologiczną. Czy Waszym zdaniem to możliwe? Miałyście podobne przypadki?
    Do dziś nie wiem skąd taki wynik TNF-alfa, na nic nie choruję, czuję się dobrze, zęby mam zdrowe.

    Choruje na łuszczycę skóry głowy i sama stymulacja nie spowodowała u mnie jakiegoś zaostrzenia choroby, choć sam stres związany z leczeniem już owszem. Czasami jest lepiej, czasami gorzej ale w tych chorobach to tak bywa. Jeden mały czynnik może wywołać lawinę.
    Choruje też na inne choroby immuno np Gravesa Basedowa i to już jest związane z hormonami bo to choroba zapalna tarczycy. Tu leczenie ma wpływ na wyniki lecz na tyle że idzie to zredukować innymi dawkami leków.

    gosinka lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ