X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ciąża po histeroskopii usunięciu polipa macicy
Odpowiedz

Ciąża po histeroskopii usunięciu polipa macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po histeroskopii i usunięciu polipa? Po 9 miesiacach starań usunięto mi polipa, którego nie było widać na usg i zastanawiam się jak to teraz będzie. Czy to prawda, że te polipy odrastają? Może ktoś się wypowie?

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 19:17

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cyklu po histeroskopii i wycięciu dwóch polipów zaszłam w ciaze po IUI , tyle ze niestety szybko się ona zakończyła przez zbyt krótkie leczenie insulinooporoności
    ale dr mówiła mi że wlaśnie po hsteroskopii do 3 cykli łatwiej się zarodkowi zagnieżdzić

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info. Rozumiem że cykl w którym był zabieg raczej sobie odpuścic? Miałam zabieg w 13dc i chyba już nie zdążymy... Czy polipy Ci odrosły? Mówiła coś Twoja dr na ten temat?

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przykładem.

    HSK- sierpień
    ciążą- z cyklu październikowego, 2 cykl po HSK.

    Wcześniej 6 miesięcy starań, przez 4 wiedziałam o polipach.
    Na HSK okazało się że zamiast 1 są 2.
    Też nie było dobrze ich widać na usg.

    Przez ten czas od HSK do zajścia, nic nie odrosło.
    Nawet miałam owulację dzień po zabiegu.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedz :-) To pocieszające. Rozumiem, że w cyklu w którym był zabieg nie starałaś się? Ja jestem 3 dni po zabiegu i jeszcze lekko plamię i się zastanawiam bo owulację powinnam mieć za 2 lub 3 dni i nie wiem czy mogę próbować jeszcze czy nie jest to za dobry pomysł.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 'nie staranie' było podyktowane z góry wtedy.
    Lipiec, sierpień, wrzesień nie było mojego M, jest marynarzem.
    Wtedy też miałam czas na dojście do siebie. Ale pod koniec września jak wrócił nic nie stało na przeszkodzie.

    HSK robi się zaraz po skończonym krwawieniu, kiedy endometrium nie jest jeszcze grube, bo wtedy widać jeszcze polipy.
    A co za tym idzie, okres= brak ciąży. Więc pewnie bym wtedy nie przestawała się starać o ile byłaby możliwość w cyklu przed hsk.

    Przed zabiegiem trzeba jeszcze udać się na usg sprawdzić czy wszystko ok.
    Tak jak pisałam, u mnie zabieg nie przeszkodził nawet owulce.
    Znieczulenie miałam w kręgosłup. I to była największa bolączka, bo dochodziłam baaardzoo długo po tym do siebie. Chodziłam zgięta z bólu pleców 3tyg...
    Tam na dole wszystko było ok. Trochę plamień ale nic praktycznie nie bolało. Na zabiegu byłam przytomna.
    Wyszłam ze szpitala po 4 dniach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i z polipem też można zajść.
    Tutaj rybka była takim przypadkiem.
    Ja miałam polipa w macicy i u wejściu do szyjki- mogło to być właśnie przyczyną blokowania drogi plemnikom.

    Statystycznie zachodzi się w ciążę do 3 cykli po hsk jeżeli nie ma innych problemów.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie histero była trochę później bo w 13dc, ale u mnie to nadal 1. faza. Teraz owu będzie na dniach, a ja jeszcze troche mam wydzieliny z odrobiną krwi po zabiegu i teraz nie wiem co robić. Chyba poczekam do okresu i w następnym cyklu sporóbuję.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było znieczulenie w kręgosłup i jeszcze dali mi coś po czym zasnęłam na te 20 minut. Zabieg miałam rano a koło 17:00 już szłam do domu. Łącznie niecałe 2 dni w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2018, 21:41

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ