X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Cienkie i długie jajowody
Odpowiedz

Cienkie i długie jajowody

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 12 września 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Wczoraj odebrałam wynik mojego HSG -jajowody są drożne ale cienkie i długie. Nadmienię iż staramy się o dzidzie już 2 lata bez efektów :( Jestem po 6 stymulacjach CLO, HSG, teraz miesiąc na "sucho" a jak się nie uda to w następnym cyklu zaczynamy IUI.
    Czy któraś z Was miała taki wynik HSG? Może słyszałyście coś na ten temat? Jakie są szanse na naturalną ciążę, czy może pomogło IUI? Mam mętlik w głowie :( Pomóżcie!

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 14 września 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mój lewy jajowód jest długi i kręty.. dodatkowo cienki... prawy idealny. Niestety ciągle mam owu na lewy :/ i też nie zaszłam w ciażę od 3 lat, ale nie do końca wiem, czy to wina jajowodów, czy słabego nasienia męża

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 29 września 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyszło, że jajowody są "poskręcane" + słabe parametry nasienia (ruchliwość). Lekarz powiedział, że to utrudnia ale nie uniemożliwia naturalnego poczęcia. Ale długo sie staramy i bez efektów. W przyszłym miesiącu pierwsza inseminacja- podobno wtym przypadku ma to duży sens, bo "omijamy"cała drogę. No zobaczymy...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 30 września 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem, to w czasie inseminacji nie omija się jajowodów, bo przecież jajeczko musi i tak przez nie przejść, żeby się spotkać z plemnikami.
    Takie coś usłyszałam, kiedy lekarka mówiła, że przy moich niedrożnych jajowodach inseminacja daje 0% szans. Ale może się mylę.

    Ale może u Was chodzi o drogę do pokonania przez plemniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 09:48

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez wyszło że jajowody kręte długie i cienkie a badanie miałam w lutym !!!
    Do tego w czerwcu badania nasienia mojego M wyszły fatalnie bo tylko 1 % zdrowych plemników :(
    A po niespełna 3 miesiącach kuracji wojska mojego M jestem w 7 tc :):):):)

    Więc powodzenia dziewczyny :)
    Ps. długie czy cienkie chyba nie ważne byle drożne :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ