X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 28 lutego 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo dziewczyny, co tam u was? Jakieś nowości? 😅

    Bianka jak ten test penetracji wam wypadł? 🙂

  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 28 lutego 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    Hejo dziewczyny, co tam u was? Jakieś nowości? 😅

    Bianka jak ten test penetracji wam wypadł? 🙂

    No niestety wynik negatywny 😭 czyli plemniki nie wnikają do mojego śluzu... Muszę zrobić kolejne badania żeby się dowiedzieć jak to leczyć i co może być przyczyną. Już czekam na wynik tym razem z krwi na przeciwciała przeciw plemnikowe. Mam nadzieję, że ten wynik będzie dobry 🤦🏻‍♀️

    Do wszystkich dziewczyn pytanko. Miała już któraś problem z tym co ja? W necie różnie to nazywają, wrogi śluz itp Będę wdzięczna za podpowiedzi co można z tym robić.

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 28 lutego 2021, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez już nad tym myślałam, ze być może to jest naszym problemem. We wtorek mam wizytę u gina, dowiem się wtedy co dalej robimy 🙊

    Teraz niby miałam owulacje, szyjka i śluz (bardzo dużo śluzu) na to wskazywały ale temperatura ani drgnęła. Sama już nie wiem co o tym myśleć 😤
    Niestety monitoringu nie miałam w tym cyklu wiec nie wiem tak na prawdę co się działo 🙆🏻‍♀️

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 1 marca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja ostatni cykl z Clo, miałam ostatnio monitoring i słuchajcie pierwszy raz miałam pecherzyk w prawym jajniku, myślę że mogło to ruszyć przez dietę. Niestety każdy poprzedni cykl miałam tylko w lewym, A zazwyczaj jest na przemian, więc trochę się wystraszylam, ale jednak coś tam było :) ja jak teraz nie wyjdzie to będę szła do innego ginekologa, ale już raczej prywatnie, zobaczymy co on zdziala.

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 1 marca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    No ja ostatni cykl z Clo, miałam ostatnio monitoring i słuchajcie pierwszy raz miałam pecherzyk w prawym jajniku, myślę że mogło to ruszyć przez dietę. Niestety każdy poprzedni cykl miałam tylko w lewym, A zazwyczaj jest na przemian, więc trochę się wystraszylam, ale jednak coś tam było :) ja jak teraz nie wyjdzie to będę szła do innego ginekologa, ale już raczej prywatnie, zobaczymy co on zdziala.

    Ja z kolei przeważnie mam w prawym jajniku owulacje. Podczas brania clo miałam tylko jeden raz w lewym 😜 mi przez dietę zniknęła owulacja, na to wychodzi 😅ale zobaczymy jutro czy jest torbiel czy jakieś pozostałości po pękniętym pęcherzyku 🙂

    ja to wgl jakiś dziwny mam organizm 😂 w dwa tygodnie diety mój stary schudł 2kg a ja 💩😂

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 1 marca 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staremu lepiej idzie dieta 😂 no ja coś tam pomału chudne, ale też jakoś bez szału. A kiedy masz mieć okres ? Jakoś chwilę przede mną pewnie 🤪

    Kinia97 lubi tę wiadomość

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 1 marca 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam 19dc, wiec myśle koło 12.03 powinnam dostać. A ty który DC? 🙂

  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 1 marca 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo ja też 11/ 12 marca. Z tym, że u mnie by musiał się stać cud żeby coś wyszło na teście 🙄

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 1 marca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka wrote:
    Oo ja też 11/ 12 marca. Z tym, że u mnie by musiał się stać cud żeby coś wyszło na teście 🙄

    Ja tez w tym cyklu mogę liczyc tylko na cud 🥲 temperatura po owu(?) 36.21 dziś. Gdzie normalnie podchodziła pod 37 😥

  • Alex28 Znajoma
    Postów: 25 38

    Wysłany: 1 marca 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam od gina. Jako ze jestem po jednej ciąży ektopowej jajowodowej prawostronnej, chcielibyśmy owulacje z lewej strony.. niestety! Od pół roku mamy piękna z prawej, jak na złość 😅🙈🤷‍♀️
    Dostałam clo, duphaston i wytyczne. Ja mam 29 lat i zespół antyfosfolipidowy, partner 32l i 4% morf.
    Mieliśmy to odłożyć do powiedzmy lipca, sierpnia - wakacyjnie, na luzie.. ale ja właśnie ogarnelam nam marcowe grafiki 🙈😎 i wyglada to dość obiecująco jak na prace dwóch medyków w szpitalu i pogotowiu.
    Nie wiem kompletnie czego się spodziewać i liczę na cud przy pierwszym cyklu, naiwnie?
    Pozdrawiam marcowo i nadziejowo listopadowo? ❤️😇

    Czyżby maj był szczęściem? 😍💯🤯
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 1 marca 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex28 wrote:
    Właśnie wróciłam od gina. Jako ze jestem po jednej ciąży ektopowej jajowodowej prawostronnej, chcielibyśmy owulacje z lewej strony.. niestety! Od pół roku mamy piękna z prawej, jak na złość 😅🙈🤷‍♀️
    Dostałam clo, duphaston i wytyczne. Ja mam 29 lat i zespół antyfosfolipidowy, partner 32l i 4% morf.
    Mieliśmy to odłożyć do powiedzmy lipca, sierpnia - wakacyjnie, na luzie.. ale ja właśnie ogarnelam nam marcowe grafiki 🙈😎 i wyglada to dość obiecująco jak na prace dwóch medyków w szpitalu i pogotowiu.
    Nie wiem kompletnie czego się spodziewać i liczę na cud przy pierwszym cyklu, naiwnie?
    Pozdrawiam marcowo i nadziejowo listopadowo? ❤️😇

    Trzymam kciuki i życzę powodzenia 🙂
    Nam niestety na clo się nie udało 🙆🏻‍♀️ Teraz mam 6 i ostatni cykl na tym leku.

    Alex28 lubi tę wiadomość

  • Alex28 Znajoma
    Postów: 25 38

    Wysłany: 1 marca 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do max sześciu sztuka? Trzymam za Ciebie kciuki. I za wszystkie dziewczyny by marzec był magiczny i razem z wiosna przyszły pozytywne !

    Czyżby maj był szczęściem? 😍💯🤯
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 1 marca 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex28 wrote:
    Do max sześciu sztuka? Trzymam za Ciebie kciuki. I za wszystkie dziewczyny by marzec był magiczny i razem z wiosna przyszły pozytywne !

    No niby po 6 cyklach powinno się zrobić przerwę żeby nie przestymulowac jajników czy coś 😅 w każdym razie większość kobiet bierze max 6 cykli. Choć spotkałam się i z takimi przypadkami ze lekarze zalecali dłuższe branie :) ale jak dla mnie, to skoro przez prawie pół roku się nie udało to znaczy ze nie jest to metoda dla tej osoby :) trzeba szukać dalej 😜

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 2 marca 2021, 03:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia97 wrote:
    Dziś mam 19dc, wiec myśle koło 12.03 powinnam dostać. A ty który DC? 🙂
    17 dzisiaj, także pewnie 30 dc powinnam dostać @ 😄

    Kinia97 lubi tę wiadomość

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 7 marca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w tym cyklu byłam po raz pierwszy stymulowana cło. Miałam po jednym pęcherzyku na każdym jajniku, w 15 dc miały 25 mm i 19 mm. Tego dnia dostałam zastrzyk ovitrelle. Owulacja była prawdopodobnie następnego dnia. Od 19 dc biorę luteinę dopochwowo. W 25 dc rano podczas aplikacji zauważyłam śluz koloru kawy z mlekiem i kilkoma ciemniejszymi brązowymi drobinkami. Było go niewiele. Na miesiączkę jeszcze za wcześnie. Testować mam dopiero w 30 dniu cyklu. Nigdy wcześniej tak nie miałam. To było wczoraj, dziś już śluz normalny. Czy miałyście taką sytuację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2021, 19:28

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 7 marca 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Hej, w tym cyklu byłam po raz pierwszy stymulowana cło. Miałam po jednym pęcherzyku na każdym jajniku, w 15 dc miały 25 mm i 19 mm. Tego dnia dostałam zastrzyk ovitrelle. Owulacja była prawdopodobnie następnego dnia. Od 19 dc biorę luteinę dopochwowo. W 25 dc rano podczas aplikacji zauważyłam śluz koloru kawy z mlekiem i kilkoma ciemniejszymi brązowymi drobinkami. Było go niewiele. Na miesiączkę jeszcze za wcześnie. Testować mam dopiero w 30 dniu cyklu. Nigdy wcześniej tak nie miałam. To było wczoraj, dziś już śluz normalny. Czy miałyście taką sytuację?


    Hej Magda, clo ma mnóstwo skutków ubocznych. Plamienie jest niestety jednym z wielu. W poprzednim cyklu tez mi się zdażyło takie plamienie, kilka dni przed miesiączka. Oczywiście myślałam ze to implantacja ale niestety nie 😅 jednak ja nie biorę luteiny i nie dostaje zastrzyków to tez tak do końca nie pomogę Ci. Może któraś z dziewczyn jeszcze się wypowie 🙂

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 8 marca 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce sobie nic wkręcać, bo już tyle razy wydawało mi się, że zauważam u siebie objawy ciąży, a potem przychodziło rozczarowanie. To plamienie, to coś, czego nigdy nie miałam, szczególnie na tydzień przed miesiączką. Bolą mnie jeszcze piersi, ale generalnie zawsze mnie bolą przed okresem, choć teraz trochę bardziej, bo nie mogę spać na brzuchu, pewnie to też po clo. Generalnie o wiele gorzej czułam się po Letrozolu, podczas przyjmowania miałam okropne bóle głowy. Zmieniłam gina i ten nowy przepisał mi clo, a ovitrelle żeby zwiększyć prawdopodobieństwo pęknięcia. Poprzedni gin trochę mnie olewał, nigdy mi nie sprawdził czy pęcherzyki pękają. W ostatnim cyklu stymulacji letrozolem poszłam do innego i on mi powiedział, że mam przerośnięty pęcherzyk. Bardzo się zdziwiłam, bo miałam wszystkie symptomy owulacji, pozytywny test, śluz i ból jajnika dość mocny. Ten poprzedni gin luteiny też mi nie chciał dać, choć miesiączka zawsze się u mnie zaczynała jednodniowym plamieniem, a progesteron 7dpo też nie był jakiś powalający. Twierdził, że nią ma takiej potrzeby. Nie wiem czy miał rację. Po cichu sobie myślę, że mogę mieć niedrozne jajowody, ale ten nowy gin powiedział, że drożność zbadamy dopiero jeśli przez 3 cykle z clo się nie uda. W środę i w czwartek mam zrobić test, jak będzie negatywny to mam odstawić luteinę i czekać na okres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2021, 14:45

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 8 marca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Nie chce sobie nic wkręcać, bo już tyle razy wydawało mi się, że zauważam u siebie objawy ciąży, a potem przychodziło rozczarowanie. To plamienie, to coś, czego nigdy nie miałam, szczególnie na tydzień przed miesiączką. Bolą mnie jeszcze piersi, ale generalnie zawsze mnie bolą przed okresem, choć teraz trochę bardziej, bo nie mogę spać na brzuchu, pewnie to też po clo. Generalnie o wiele gorzej czułam się po Letrozolu, podczas przyjmowania miałam okropne bóle głowy. Zmieniłam gina i ten nowy przepisał mi clo, a ovitrelle żeby zwiększyć prawdopodobieństwo pęknięcia. Poprzedni gin trochę mnie olewał, nigdy mi nie sprawdził czy pęcherzyki pękają. W ostatnim cyklu stymulacji letrozolem poszłam do innego i on mi powiedział, że mam przerośnięty pęcherzyk. Bardzo się zdziwiłam, bo miałam wszystkie symptomy owulacji, pozytywny test, śluz i ból jajnika dość mocny. Ten poprzedni gin luteiny też mi nie chciał dać, choć miesiączka zawsze się u mnie zaczynała jednodniowym plamieniem, a progesteron 7dpo też nie był jakiś powalający. Twierdził, że nią ma takiej potrzeby. Nie wiem czy miał rację. Po cichu sobie myślę, że mogę mieć niedrozne jajowody, ale ten nowy gin powiedział, że drożność zbadamy dopiero jeśli przez 3 cykle z clo się nie uda. W środę i w czwartek mam zrobić test, jak będzie negatywny to mam odstawić luteinę i czekać na okres.


    Mocny ból piersi mam co cykl po clo, czasem taki ze nie idzie się dotknąć. Ogólnie zauważyłam ze jakos gorzej przechodzę PMS od kad przyjmuje clo. Nigdy nie miałam większych problemów z tym poza bólem brzucha i piersi. I to na max 2 dni przed @ a teraz to już tydzień przed bolą mnie sutki piersi, głowa mi pęka i strasznie bolą mnie jajniki.
    Mimo wszystko Trzymam kciuki aby to był ten szczęśliwy cykl 🥰🙂

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 9 marca 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Nie chce sobie nic wkręcać, bo już tyle razy wydawało mi się, że zauważam u siebie objawy ciąży, a potem przychodziło rozczarowanie. To plamienie, to coś, czego nigdy nie miałam, szczególnie na tydzień przed miesiączką. Bolą mnie jeszcze piersi, ale generalnie zawsze mnie bolą przed okresem, choć teraz trochę bardziej, bo nie mogę spać na brzuchu, pewnie to też po clo. Generalnie o wiele gorzej czułam się po Letrozolu, podczas przyjmowania miałam okropne bóle głowy. Zmieniłam gina i ten nowy przepisał mi clo, a ovitrelle żeby zwiększyć prawdopodobieństwo pęknięcia. Poprzedni gin trochę mnie olewał, nigdy mi nie sprawdził czy pęcherzyki pękają. W ostatnim cyklu stymulacji letrozolem poszłam do innego i on mi powiedział, że mam przerośnięty pęcherzyk. Bardzo się zdziwiłam, bo miałam wszystkie symptomy owulacji, pozytywny test, śluz i ból jajnika dość mocny. Ten poprzedni gin luteiny też mi nie chciał dać, choć miesiączka zawsze się u mnie zaczynała jednodniowym plamieniem, a progesteron 7dpo też nie był jakiś powalający. Twierdził, że nią ma takiej potrzeby. Nie wiem czy miał rację. Po cichu sobie myślę, że mogę mieć niedrozne jajowody, ale ten nowy gin powiedział, że drożność zbadamy dopiero jeśli przez 3 cykle z clo się nie uda. W środę i w czwartek mam zrobić test, jak będzie negatywny to mam odstawić luteinę i czekać na okres.
    Po luteinie też się cuda dzieją, akurat biorę i bardzo często mam przedziwne objawy po niej :) oczywiście te objawy nie wykluczają ciąży, ale luteina lubi płatać figle 🤪

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś już nie wytrzymałam i zrobiłam test, niestety negatywny☹️

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
‹‹ 3389 3390 3391 3392 3393 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ