X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Nawojka92 Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa :)
    Chciałam się poradzic bardziej doświadczonych, bo nie wiem co robić.

    Lekarz zdiagnozował mi pcos (hormony męskie w normie, jedynie długie cykle i cysty). Przepisał od razu duphaston, metformine i clo. Tyle, że ja nawet jeszcze się nie starała i dziecko ani jednego cyklu... Chciałam tylko zdiagnozować długie cykle, z myślą o staraniach niedługo.

    Skutki uboczne clo mnie przerażają. Biorę ta metformine, ale na clo u dup jest chyba za wcześnie... Nie wiem co robić, chciałabym dać sobie szanse najpierw naturalnie ale jak nie wezmę leków to mogę zapomnieć o powrocie do tego lekarza, bo co mu powiem... A specjalista podobno dobry ;) co robić?

    Pozdrawiam i życzę wszystkim spełnienia marzeń w tym roku :)

  • Mas Autorytet
    Postów: 3952 2640

    Wysłany: 10 lutego 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawojka92 wrote:
    Cześć, jestem tu nowa :)
    Chciałam się poradzic bardziej doświadczonych, bo nie wiem co robić.

    Lekarz zdiagnozował mi pcos (hormony męskie w normie, jedynie długie cykle i cysty). Przepisał od razu duphaston, metformine i clo. Tyle, że ja nawet jeszcze się nie starała i dziecko ani jednego cyklu... Chciałam tylko zdiagnozować długie cykle, z myślą o staraniach niedługo.

    Skutki uboczne clo mnie przerażają. Biorę ta metformine, ale na clo u dup jest chyba za wcześnie... Nie wiem co robić, chciałabym dać sobie szanse najpierw naturalnie ale jak nie wezmę leków to mogę zapomnieć o powrocie do tego lekarza, bo co mu powiem... A specjalista podobno dobry ;) co robić?

    Pozdrawiam i życzę wszystkim spełnienia marzeń w tym roku :)

    Nie wiem, czy pytanie jeszcze aktualne. Trochę dziwne, że od razu Ci wpakował clo. Miałeś badaną prolaktynę? Ona, tylko lekko podwyższona, rozwalała mi cykle pół życia. Teraz biorę leki i mam bardziej regularne cykle niż przed 30. W zasadzie idealne. Owulację też. Clo brałam dwa miesiące. Minimalną dawkę. W pierwszym miesiącu byłam okropnie rozdrażniona, takie porządne pms na początku cyklu. I miałam wzdęcia, ale ja mam jelito drażliwe. W drugim wzdęcia pozostały, nastrój był ok. No i w okresie, gdy pewno miałam owulację, lekkie kłucie w okolicy jajników. Nic wielkiego. Co nie zmienia faktu, że u Ciebie to chyba za wcześnie. To nie witamina C.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    preg.png
  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 115 118

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 pierwszy raz mam cykl stymulowany Clo 3-7dc. Od wczoraj (10 DC ) mam plamienia/lekkie krwawienie... Wczoraj napisałam do lekarki i ona stwierdziła,że ok. A ja trochę panikuje, bo dziś się słabo czuje cały dzień i nie wiem czy po prostu tak na mnie zadziałało czy coś jest nie tak...czy któraś z was tak miała? 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2023, 19:14

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów

    Euthyrox 50
    Clexane 0,4 od owu
    Acard 150
    Clostilbegyt, Accofil

    1cykl stymulowany ❌

    👦'86
    morfo 2%

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
‹‹ 3424 3425 3426 3427 3428
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ