X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 20 lutego 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Pandusia11 a dlaczego chcesz kupić clo? Nie rosną Tobie jajeczka? Sam lekarz Tobie go nie przepisał? Pamiętaj że to lek i może sporo namieszać jeśli nie jest potrzebny, ja myślę że mi ten nieszczęsny polip mógł się właśnie zrobić od clo, więc bądź ostrożna.
    Ile mm ma endomentrium? Oraz co lekarze mówili po histeroskopii? Według nich nie ma żadnego problemu?
    AneTkaa87 myślisz, ze polip był przyczyną, ze nie mogłas zajść w ciążę?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Emka_92 Koleżanka
    Postów: 56 68

    Wysłany: 22 lutego 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dołączę do wątku. Jestem na pierwszym cyklu stymulowanym. Clostilbegyt (1x50) przy tej dawce urósł ładny pęcherzyk dzisiaj 18dc. Wczoraj miałam monitoring 20mm i zastrzyk Ovitrelle. Pani doktor mówiła ze współżyć najlepiej byłoby dzisiaj.
    Jestem bardzo podekscytowana sytuacją i owulacją bo to chyba pierwsza odkąd odstawiłam antykoncepcję we wrześniu. Nie spodziewałam się takiej mojej reakcji a tu proszę. Dużo sobie obiecuję, chociaż wiem i czytam Wasze historie i staram się studzić swoje emocje bo wiem ze nie zawsze jest kolorowo. Chciałabym wiedzieć jaki procent dziewczyn zachodzi w ciąże po pierwszej stymulacji. Wiem ze na to wpływają różne czynniki, ale tutaj zazwyczaj dziewczyny piszą o kolejnych próbach bezowocnych i to trochę dołujące.

    29 lat -> już 31
    PCOS stwierdzony od 2012
    początek starań 09.2021
    Luty 2022 Gameta Łódź

    Drugi początek starań sierpień 2023
    HSG - 08.2023 jajowody drożne

    Pierwsza procedura IVF - listopad 2023
    45 komórek pobranych 🤯
    30 dobrych
    18 dawstwo
    6 zamrożonych
    6 zapłodnionych
    2❄️❄️ z 5 doby
    02.2024 FET 💔 beta <0,2
    26.04.2024 FET 🤞
  • Pandusia11 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 lutego 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam wszystkie badania robione, drożność jajowodów ok,na badaniu USG widoczny polip,potem histeroskopia z wycięciem polipów,nadal brak ciąży...
    Po roku znów polipy i znów histeroskopia a ciąży jak nie ma tak nie ma... Niby wszystko jest ok,bo owulacja występuje tylko mam bardzo niskie AMH 0.4 i lekarz powiedział mi że nawet jeśli owulacja występuje to jajeczek jest bardzo mało i mogą być słabszej jakości, stąd chciałam kupić Clostillbegyst żeby troszkę te jajeczka "pomnożyć' i może trafi się jakieś dobre☺️ dwa lata temu brałam i zamiast jednego miałam na USG dwa, więc jest większa szansa na trafienie tego lepszej jakości.
    Lekarza nawet nie pytałam o receptę bo i tak by mi nie wypisała,bo wg niej owulacja jest. Też kupiłam od kogoś.
    Ja już chyba się muszę pogodzić z tym że córka będzie jedynaczką....😔

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 23 lutego 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    AneTkaa87 myślisz, ze polip był przyczyną, ze nie mogłas zajść w ciążę?

    Nie myślę, ja to wiem na 100% ;) Polip jest najlepszą antykoncepcją. Przez długie lata przez tego polipa (z którego w końcu zrobił się nowotwór) nie mogłam zajść w ciążę. W końcu gdy jeden z lekarzy go znalazł, usunęli go, potem leczenie i jestem w ciąży 🥰

    Cacuszko, Gucik lubią tę wiadomość

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 23 lutego 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandusia11 wrote:
    Ja też miałam wszystkie badania robione, drożność jajowodów ok,na badaniu USG widoczny polip,potem histeroskopia z wycięciem polipów,nadal brak ciąży...
    Po roku znów polipy i znów histeroskopia a ciąży jak nie ma tak nie ma... Niby wszystko jest ok,bo owulacja występuje tylko mam bardzo niskie AMH 0.4 i lekarz powiedział mi że nawet jeśli owulacja występuje to jajeczek jest bardzo mało i mogą być słabszej jakości, stąd chciałam kupić Clostillbegyst żeby troszkę te jajeczka "pomnożyć' i może trafi się jakieś dobre☺️ dwa lata temu brałam i zamiast jednego miałam na USG dwa, więc jest większa szansa na trafienie tego lepszej jakości.
    Lekarza nawet nie pytałam o receptę bo i tak by mi nie wypisała,bo wg niej owulacja jest. Też kupiłam od kogoś.
    Ja już chyba się muszę pogodzić z tym że córka będzie jedynaczką....😔


    Rozumiem, ale w tej sytuacji najlepiej zmienić lekarza niż samemu brać leki które mogą mieć różne złe skutki. Zanim ja trafiłam na tego dobrego, przez lata chodziłam po złych i uwierz, że lepiej zmienić niż chodzić do złego i się wkurzać 😉 przy braniu clo pamiętaj, że musisz mieć monitoring ile jest jajeczek, aby nie było przestymulowania.
    Nie myślałaś o inseminacji lub invitro?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3812 2517

    Wysłany: 25 lutego 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 jak się czujesz? Już po prenatalnych ? Próbowałam Cię dodać do przyjaciółek ale chyba coś nie wyszło bo nie mogę Ci wysłać wiadomości prywatnej :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 25 lutego 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Nie myślę, ja to wiem na 100% ;) Polip jest najlepszą antykoncepcją. Przez długie lata przez tego polipa (z którego w końcu zrobił się nowotwór) nie mogłam zajść w ciążę. W końcu gdy jeden z lekarzy go znalazł, usunęli go, potem leczenie i jestem w ciąży 🥰
    Oby i u mnie po usunięciu się udało, miałam histeroskopie z usunięciem polipa w grudniu..
    Mój miał 1,5cm..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2022, 22:47

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Monia115 Znajoma
    Postów: 27 23

    Wysłany: 26 lutego 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊🥰

    Jestem tutaj nowa i chciałabym się zapytać co myślicie.
    Mam stwierdzony PCOS.
    Miałam 3 razy stymulację lamettą- 2 cykle bez pęcherzyków i 1 cykl z pęcherzykiem dominującym 30 mm (brak ciąży).

    Aktualnie jestem na pierwszej stymulacji clo. 2 tabletki dziennie od 2-6 dnia cyklu. Dzisiaj miałam monitoring. Lewy jajnik- obraz policystyczny, prawy jajnik- pęcherzyk 15mm. Endo 7mm.

    Czy jeżeli jest to 13 dzień cyklu a ja mam pęcherzyk tylko 15 mm a endo 7 to może coś jeszcze z tego być? Szczerze mówiąc jestem już załamana :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2022, 19:45

    Gucik lubi tę wiadomość

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kochana udało mi się Ciebie dodać i napisałam Ci wiadomość 🥰
    U mnie na szczęście wszystko super 🥰❤


    Sesyjka tego Ci życzę z całego serca ❤

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • StarAnka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 maja 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! <3
    Ja jestem w trakcie pierwszego cyklu z CLO.
    U mnie był problem z owulacją i niskim progesteronem :/
    Biorę CLO 3-7 dzień cyklu.
    W którym dniu cyklu u was wystąpiła owulacja, gdy też brałyście CLO 3-7 dc?
    I czy od razu po pęknięciu pęcherzyka brałyście Dupha, czy kilka dni później?

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 8 maja 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14/15 dc owu
    Nie brałam żadnego progesteronu gdyż nie było takiej potrzeby

  • StarAnka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 9 maja 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 11 dc, Clo brałam 3-7 dni cyklu. Nie czuję nic w jajnikach, nie bolą, ale pojawił się jakiś śluz, więc może wymarzona owulka jeszcze przede mną

  • StarAnka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 maja 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i klops, ovu nie przyszła. Pęcherzyki nie urosły.
    Tak myślałam, że brak jakichkolwiek objawów, bólu nie zwiastuje nic dobrego :/

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    jak to jest z tym Clo...gin przepisał mi dziś, ale moje pęcherzyki teoretycznie rosną- problem w tym,że po zastrzyku Ovitrelle nie pękły (pierwszy raz stosowany). Czy Clo wpływa na prawidłowe budowanie się pęcherzyków? Może moje mają za dużo jakiejś tkanki i nie są zdolne same pęknąć?Wygląda na to,że już trzeci cykl nie pękają, a nigdy wcześniej tak nie miałam.

    preg.png
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Cześć dziewczyny 😊

    Przyszłam Was odwiedzić po bardzo długiej nieobecności, widzę że wątek trochę umarł, ale może kiedyś któraś że "starych" dziewczyn, która mnie pamięta jeszcze tu zajrzy i przeczyta moją wiadomość, a nowym da wiatr w żagle 😊

    Lata starań, niby wszystko ok tylko ciąży brak. Październik 2019 końcu jeden z lekarzy wykrył małego polipa -> histeroskopia -> rak trzonu macicy. Usunięcie guzka, Hormonoterapia, rezonansy, biopsje, lekarze namawiają na usunięcie macicy i jajników, nie zgodziłam się.
    Po prawie dwóch latach leczenia okazało się że mam komplikacje którymi są zrosty w macicy, w sierpniu 2020 usunęłam te zrosty.

    A w wigilię 2021 roku zobaczyłam dwie kreski 😍❤🥰
    Jestem w 10 tygodniu ciąży, gdzie część lekarzy mówiła że to nigdy się nie stanie.

    Dziewczyny jeśli jest szansa walczyć to walczcie 💪 marzenia się spełniają. Moja walka była długa i ciężka ale w końcu się udało, Wam również tego życzę, ja w moje szczęście nie mogę jeszcze uwierzyć i czekam do skończenia trzeciego miesiąca abym mogła powolutku się zacząć głośno z tego cieszyć ❤

    Co mogę Wam doradzić, to jeśli niby wszystko jest ok po długich staraniach, a ciąży brak, to zróbcie histeroskopie. To badanie pokazuje środek macicy przez kamerke i lekarz może pobrać próbkę do badania.
    U mnie zawinili lekarze którzy szybciej nie zauważyli polipa A chodziłam co miesiąc na monitoring. Gdyby szybciej go zauważyli to byłby to zwykły polip i było by po sprawie, a musiał tam długo siedzieć jeśli zrobił się z niego nowotwór.

    Jeszcze nie mogę w to uwierzyć co się wydarzył za cud 😭modlę się aby tylko z ciążą było wszystko ok 🙏

    Ściskam Was staraczki i jeśli macie chwile zwątpienia to pomyślcie o moim przypadku i do boju 💪❤


    Anetka! Co za piękne wieści ♥️ Już bardzo dawno tu nie zaglądałam, a tu taka niespodzianka! Gratuluję Ci i życzę dużooo zdrówka 😘
    Ja znikłam na dłużej - miałam chwilę zwątpienia, później wkurzenia i znowu nabrałam sił do walki.
    Jestem po histeroskopii ( polip) i laparoskopii (zrosty, torbiel endometrialna). Teraz mam 2 cykl po zabiegu i ogromne nadzieje w sercu.
    Twój wpis dodał mi jeszcze wiary że nie ma rzeczy niemożliwych! W tym tygodniu będę testować.
    Trzymajcie kciuki ♥️
    Powodzenia dla wszystkich nowych staraczek 🤞🤞🤞

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 222 280

    Wysłany: 7 lipca 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Mam pierwszy cykl z Clo. Gdzieś w sieci wyczytałam, że pęcherzyki dominujące pojawiają się dopiero 2-3 dni po odstawieniu leku- czy to prawda, spotkałyście się z tym?

    preg.png
  • Klaudia998 Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 6 września 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy komuś został clo i chciałby się go pozbyć?

  • Hope0705 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serwus dziewczyny!
    Czy ktoś ma jakieś resztki clo które mu niepotrzebnie zalegają?

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam:
    Dostinex
    Clostilbegyt

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
‹‹ 3424 3425 3426 3427 3428
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ