X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Crio transfer - co bierzecie ?
Odpowiedz

Crio transfer - co bierzecie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pola Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak u Was wygląda włączenie progesteronu przed transferem blastocysty zarówno na sztucznym jak i naturalnym? Przy sztucznym - przyjmujecie pełne 5 dni progesteron i na 6 dzień jest transfer czy transfer jest 5ego dnia brania progesteronu?
    A na naturalnym? Jak to wyglada?:) będę mega wdzięczna za odpowiedzi!:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam crio we wtorek. Biorę estrofem 3x1 a od piątku 2x1, duphaston 3x1 i Lutinus 3x1 dopochwowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 15:26

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 dniowy zarodek więc 3 dni przed mam włączony progesteron

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 30 maja 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym transferze świeżych 3 dniowych zaczęłam brać 2 dni przed transferem

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przed lub po criotransferze macie zlecane badanie progesteronu?

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa. W najbliższy piątek podchodzę do kriotransferu na naturalnym cyklu. Zarodek to blastocysta 5 dzień klasy B zamrozony w marcu 2016 roku. Problem w tym, że mamy z mężem już 2 dzieci i nie planujemy więcej... a mrozaczek pozostał, a oddanie do adopcji prenatalnej nie wchodzi w grę. Więc podchodze do kriotransferu z duszą na ramieniu... Nie oceniajcie mnie proszę... A przychodzę z pytaniem: lekarz zalecił mi od dziś luteinę dopochwową aż do momentu zrobienia testu ciążowego. A gdybym nie brała tej luteiny to szanse na powodzenie kriotransferu są mniejsze? Oczywiście biorę pod uwagę, że mogę zajść w ciążę i będę kochać te dziecko jednak wolałabym nie być w ciąży bo trzecie dziecko to może być spore obciążenie dla naszej rodziny pod różnymi względami. No i po cichu liczę, że ten rozmrożony zarodek nie będzie się rozwijał i do transferu nie dojdzie...
    A i lekarzowi oczywiście mówiłam jak wygląda sytuacja, że mam dwoje dzieci i więcej nie planuję i pytałam co by było gdybym nie brała luteiny... to mówił, że jak mam być w ciąży to i tak będę, nawet jak nie będę brać luteiny i np.pić alkohol i nie będę dbać o siebie. On podał skrajny przypadek, pewnie wiecie co mam na myśli: że jak nie chce się być w ciąży to się zachodzi a jak się chce mieć dziecko to się nie udaje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2022, 12:49

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 marca 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama87 wrote:
    Hej, jestem tu nowa. W najbliższy piątek podchodzę do kriotransferu na naturalnym cyklu. Zarodek to blastocysta 5 dzień klasy B zamrozony w marcu 2016 roku. Problem w tym, że mamy z mężem już 2 dzieci i nie planujemy więcej... a mrozaczek pozostał, a oddanie do adopcji prenatalnej nie wchodzi w grę. Więc podchodze do kriotransferu z duszą na ramieniu... Nie oceniajcie mnie proszę... A przychodzę z pytaniem: lekarz zalecił mi od dziś luteinę dopochwową aż do momentu zrobienia testu ciążowego. A gdybym nie brała tej luteiny to szanse na powodzenie kriotransferu są mniejsze? Oczywiście biorę pod uwagę, że mogę zajść w ciążę i będę kochać te dziecko jednak wolałabym nie być w ciąży bo trzecie dziecko to może być spore obciążenie dla naszej rodziny pod różnymi względami. No i po cichu liczę, że ten rozmrożony zarodek nie będzie się rozwijał i do transferu nie dojdzie...
    A i lekarzowi oczywiście mówiłam jak wygląda sytuacja, że mam dwoje dzieci i więcej nie planuję i pytałam co by było gdybym nie brała luteiny... to mówił, że jak mam być w ciąży to i tak będę, nawet jak nie będę brać luteiny i np.pić alkohol i nie będę dbać o siebie. On podał skrajny przypadek, pewnie wiecie co mam na myśli: że jak nie chce się być w ciąży to się zachodzi a jak się chce mieć dziecko to się nie udaje.
    Nie oceniam, rozumiem chcesz mieć dwójkę i koniec... Tylko tak pomysł, że nie biorac leków tak jak lekarz zaleca, a jeśli dojdzie do ciąży to żeby nie było, że będzie sie źle rozwijać na przykład? Może po prostu rób jak każe, no a wszystko wyjdzie tak jak ma być?? Przecież czasami kobieta i mężczyzna nue chcą mieć więcej dzieci No i wpadka im się zdarza?? No cóż trudno, ale potem ta wpadkę kochają najbardziej bo to takie ostatnie szczęście 😊 pomysł o tym w ten sposób ♥️

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ