X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Cyklodynon

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 25 października 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ostatnio lekarz polecił mi cyklodynon zamiast bromergonu na zbicie prolaktyny. Bromergon biore 1,5 roku i on mi te prolaktyne zbija, ale wystarczy, że odstawie na tydzień i już rośnie. Przeczytalam, ze ten cyklodynon jest na zlagodzenie dolegliwosci przedmenstruacyjnych, wiec zastanawiam sie jak mógłby zbić prolaktyne? Macie jakieś doświadczenia?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 25 października 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie 33 przy normie do 23. To wynik na tydzien po odstawieniu bromka. 1,5 roku temu mialam 3× przekroczona normę. Prolaktyna nie ma wplywu na moja owulke,bo ja mam, ale profilaktycznie ja zbijam. Właśnie lekarz powiedział, że Castagnus jest gorszy, może dostaje kase zw Cyklodynon hehe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 17:06

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam prolaktyne 36 Biore catangus dwie tabletki rano i mam teraz prolaktyne w połowie normy więc na mnue działa ale dopiero po zwiększeniu do 2 tabletek Tylko nie spodziewaj się rezultatu po pierwszym miesiącu Raczej po 2-3 cyklach
    I zapytaj lekarza czy masz robić przerwy po 3 miesiącach bo mi lekarz nie kazał przerywać a w ulotce każą robić przerwy

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 października 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to nie wiedziałam, zapytam, dzieki. Z progesteronem tez nie wiedzialam, ze ma wplyw! Dobrze wiedzieć! Na pewno go kupie jednak bo bromergon mnie zgniotl dzis. Wzielam po tygodniu i obudzilam sie z bolem glowy i mdlosciami. Jednak trzeba od pol tabletki startowac.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a castangus i cyclodynon to jest to samo. Nawet castangus ma o 5 g ekstraktu wiecej..
    Moze maja inne skladniki pozostałe - moze cyclodynon ma lepsze wypełniacze.. Nie wiem. Dla mnie to jest 100 % ceny.. a efekty i tak sa.
    A cyclodynon - no moj lekarz tez kazal wpierw cyclodynon, bo.. takie mial ulotki u siebie. Ale glownie chodzilo o samo zioło. Mowilam ze biore zamiennik to miala to w pompie.

    Musisz patrzeć tylko czy jest ekstrakt czy samo czyste zioło, bo np. chyba swanson ma niby 400 g, ale.. samego niepokalanka a nie ekstrakt i w sumie nie wiem ile to jest w przeliczeniu.

    Ja czytalam tez artykul, ze zbyt mała dawka niepokalanka moze podnosic prolaktyne zamiast obnizac. Możesz poszukać w internecie.

    Niestety nie zauwazylam zadnego wpływu na 2 faze i poziom progesteronu.
    Przyjmuje lacznie z duphastonem i od nowego cyklu z estrofenem, ale interakcje z innymi lekami lepiej z konsultowac ze swoim ginekologiem..


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepokalanek ogólnie reguluje gospodarkę estrogeny-progesteron.

    najczesciej poleca sie na PMS - nie tylko dla starajacych sie.
    PMS jest często wtedy, gdy w drugiej fazie szybko spada progesteron, a wysoki poziom osiąga prolaktyna.. Z tego co mi sie wydaje to sa antagonistyczne troche hormony, powstają z tych samych "półproduktów", dlatego organizm jak produkuje jedno wiecej to drugiego mniej.

    Dużo dziewczyn bierze niepokalanek na niedomoge lutealną, na plamienia w II fazie ( najczesciej wynikajace z niskiego progesteronu..) i im to pomaga, pomijajac poziom prolaktyny nawet. Wiec na pewno może pomóc w podniesieniu proga..

    Mi akurat na to nie pomógł;/ za to obnizyl juz prolaktyne. Ale może potrzeba więcej jeszcze czasu..

    Zioła mają to do siebie, że efekty się długo czeka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2018, 14:00

  • Martulka456 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 października 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    potrzebuję dostinex chociaż 2 tabletki odkupić, jakby któraś miała to biorę chętnie

    Martulka456
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 19 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulka456 jeśli nadal potrzebujesz, to mi się wydaje, że zostało mi trochę dostinexu, a już nie biorę. Muszę sprawdzić po powrocie dz pracy, więc jakby co do daj znać.

    age.png

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ