Forum Starając się z pomocą medyczną Czy konieczne HSG przed IUI?
Odpowiedz

Czy konieczne HSG przed IUI?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • IZOSTAR Przyjaciółka
  Postów: 100 38

  Wysłany: 27 lutego 2017, 17:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć Dziewczyny,
  bazując na Waszych doświadczeniach i wiedzy, powiedzcie mi prosze czy HSG jest konieczne przed IUI?
  Jakoś strasznie się boję tego zabiegu, a podświadomie czuję, że powinno być wszystko ok - nigdy nie miałam infekcji, zabiegów, emdometriozy itp.
  Przygotowujemy się z moim A. do IUI i zastanawiam się czy koniecznie muszę przechodzić przed to badanie drożności jajowodów...
  Co sądzicie?
  Ściskam.

  6sutdqk3wg6v2a8v.png
 • dydone Przyjaciółka
  Postów: 157 30

  Wysłany: 1 marca 2017, 19:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  IZOSTAR nie bój się moim zdaniem hsg to podstawa przed IUI, ja miałam robione na nfz bez znieczulenia, rzeczywiście niezbyt przyjemne badanie, ale do przeżycia, też się naczytałam i bałam się tego zabiegu. Nie bój się nie jest takie straszne. Również myślę tak jak hipisiątko jeżeli masz zatkane jajowody to możesz wiele razy podchodzić do IUI bezskutecznie. Lekarze też twierdzą, ze często po hsg pacjentki mają większe szanse na ciąże, dzięki kontrastowi który rozpycha jajowody. Mnie niestety nic nie dało ani hsg, ani 3xIUI, dopiero in vitro, ale Tobie życzę sukcesu w postaci 2 kresek ;)

  02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc
  km5sgu1ri0500snx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego