Forum Starając się z pomocą medyczną Czy konieczne HSG przed IUI?
Odpowiedz

Czy konieczne HSG przed IUI?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • IZOSTAR Przyjaciółka

Wysłany: 27 lutego 2017, 17:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    bazując na Waszych doświadczeniach i wiedzy, powiedzcie mi prosze czy HSG jest konieczne przed IUI?
    Jakoś strasznie się boję tego zabiegu, a podświadomie czuję, że powinno być wszystko ok - nigdy nie miałam infekcji, zabiegów, emdometriozy itp.
    Przygotowujemy się z moim A. do IUI i zastanawiam się czy koniecznie muszę przechodzić przed to badanie drożności jajowodów...
    Co sądzicie?
    Ściskam.

6sutdqk3wg6v2a8v.png
  • dydone Przyjaciółka

Wysłany: 1 marca 2017, 19:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZOSTAR nie bój się moim zdaniem hsg to podstawa przed IUI, ja miałam robione na nfz bez znieczulenia, rzeczywiście niezbyt przyjemne badanie, ale do przeżycia, też się naczytałam i bałam się tego zabiegu. Nie bój się nie jest takie straszne. Również myślę tak jak hipisiątko jeżeli masz zatkane jajowody to możesz wiele razy podchodzić do IUI bezskutecznie. Lekarze też twierdzą, ze często po hsg pacjentki mają większe szanse na ciąże, dzięki kontrastowi który rozpycha jajowody. Mnie niestety nic nie dało ani hsg, ani 3xIUI, dopiero in vitro, ale Tobie życzę sukcesu w postaci 2 kresek ;)

02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc, Aniolek [*] 7tc
    km5sgu1ri0500snx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ