X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy konieczne HSG przed IUI?
Odpowiedz

Czy konieczne HSG przed IUI?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • IZOSTAR Przyjaciółka
    Postów: 100 38

    Wysłany: 27 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    bazując na Waszych doświadczeniach i wiedzy, powiedzcie mi prosze czy HSG jest konieczne przed IUI?
    Jakoś strasznie się boję tego zabiegu, a podświadomie czuję, że powinno być wszystko ok - nigdy nie miałam infekcji, zabiegów, emdometriozy itp.
    Przygotowujemy się z moim A. do IUI i zastanawiam się czy koniecznie muszę przechodzić przed to badanie drożności jajowodów...
    Co sądzicie?
    Ściskam.

    6sutdqk3wg6v2a8v.png
  • dydone Przyjaciółka
    Postów: 163 33

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZOSTAR nie bój się moim zdaniem hsg to podstawa przed IUI, ja miałam robione na nfz bez znieczulenia, rzeczywiście niezbyt przyjemne badanie, ale do przeżycia, też się naczytałam i bałam się tego zabiegu. Nie bój się nie jest takie straszne. Również myślę tak jak hipisiątko jeżeli masz zatkane jajowody to możesz wiele razy podchodzić do IUI bezskutecznie. Lekarze też twierdzą, ze często po hsg pacjentki mają większe szanse na ciąże, dzięki kontrastowi który rozpycha jajowody. Mnie niestety nic nie dało ani hsg, ani 3xIUI, dopiero in vitro, ale Tobie życzę sukcesu w postaci 2 kresek ;)

    02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc, Aniolek [*] 7tc
    km5sgu1ri0500snx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ