X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy ktoś pomoże zrozumieć?
Odpowiedz

Czy ktoś pomoże zrozumieć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pinka4949 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.

    Bardzo Was przepraszam, za zalozenie nowego tematu, po prostu na tym temacie wszystkie macie duze doswiadczenie i wiedze odnosnie hormonow itd.. .

    Otóż, wiem, czym są dlugotrwale starania o dziecko, bowiem mam coreczke z in vitro(problrm z nasieniem), z crio, ciaza byla zagrozona, bardzo dlugo mialam krwotoki, na szczescie wszystko zakonczylo sie dobrze.

    Nie jestem juz z ojcem mojej corki, wyszlam za maz. Ustalismy, ze zaczniemy starac sie o dziecko w polowie przyszlego roku, ale niezabezpieczalismy sie, bowiem prawdopodobnie mam niedomoge fazy lutealnej, stad nawet jakby doszlo do zaplodnienia, to i tak sama jej nie utrzymam, bez luteiny. Kiedys z glupoty zrobilam test, wyszedl pozytywny, kreska byla delikatna ale byla. Na drugi dzien test byl negatywny, uznalam wiec, ze pewnie braklo progesteronu i tyle.

    Mam dosc krotkie cykle : 24-25 dni, sporadycznie 26. Owulacje wg kilku monitoringow na przestrzeni lat mam mniej wiecej 14-15 dc. W zeszlym mcu cykl mial juz 28 dni wiec postanowilam zrobic test, a tam... dwie pokazne kreski! Szok, ze bez luteiny, ktora powinnam brac zaraz od.owu ciaza sie utrzymala. Jak tylko zobaczylam dwie kreski (13 dpo) wieczorem, wzielam luteine i tak do wizyty 6t0d bralam luteine 100 3x1. Poszlam na wizyte i okazalo sie, ze jest tylko malutki, oczyeiscie pusty pecherzyk i co najbardziej zmartwilo pania dr to ponoc bardzo cienkie endo. Powiedziala, zebym zrobila jeszcze bete i potem zadecydujemy, ale jako, ze mialam juz plamienia, obraz usg byl jski byl-na moje oko ciaza jakby zatrzylama sie ze 1.5-2 tyg temu to odstawilam luteine.
    Co ciekawe, testy od pierwszego testu wychodzily ladne jeszcze jakby ze dwa dni, jakby beta rosla, a potem byly takie ni jakie... niby pozytywne ale od razu wiedzialam ze nic z tego nie bedzie bo na tym etapie powinnam siknac na test i od razu powinny pojawic sie dwie razace krechy podczas gdy ja musialam czekac dobre kilka min zajjm bedzie dobrze widac.

    Dziewczyny, czy mozliwe ze gdybym luteine brala od razu, tj ok dwa dni po owulacji to ta ciaza by sie utrzymala, a tak endo nie bylo takie jak ma byc (ponic progesteron przygotowuje endo ) a tak po prostu pecherzyk sie przyczepil ale nie mial do konca do czego... czy macie jakas inna teorie...?

    Jestem w 5 dniu nowego cyklu. Pierwsze 2 dni lecialy ze mnie dosc duze skrzepy, a teraz trzy dni normalna krew. Zbadam jeszcze jutro czy te testy dalej jasnieja...

  • Pinka4949 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop...

  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poprawę endometrium możesz spróbować sama podrasować je winem czerwonym, migdałami. orzechami, olejem z wiesiołka, albo ginekolog może przepisać np. estrofem, globulki z viagry itp. Przed owulacją dobrze by endometrium miało minimum 8mm.

    Skoro masz owulację późno w stosunku do ilości dni w cyklu to warto zawsze wspomagać się progesteronem, najlepiej po potwierdzonej owulacji 2-3 dpo.

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ