X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy ktoś stosuję bromergon i duphaston?
Odpowiedz

Czy ktoś stosuję bromergon i duphaston?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam dziewczyn, które stosują i bromergon i duphaston, patrząc na wasze wykresy widzę,że niektóre z was stosują bromergon a inne stosujecie duphaston, ja stosuję te 2 leki razem, zastanawiam się jakie są efekty, czy w końcu doczekam się wymarzonej fasolki...:):)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje dupka drugi cykl w sumie!!! czekamy na efekty!!

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 1 marca 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alsys ja stosuję już rok Bromergon i od pół roku duphaston, ale jak narazie bez efektów...teraz odstawiłam Bromergon, bo chcę zrobić badanie prolaktyny, czy coś się zmieniło, ale biorąc go nie byłoby sensu, a Ty jak długo je bierzesz?

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 1 marca 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik prolaktyny podstawowy mam w normie, ale po obciążeniu niestety wzrastała 13 krotnie...i dlatego miałam brać Bromergon

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja duphaston już pół roku, a bromergon 2gi cykl, tez czekam na efekty:) Przed kwietniową wizyta u mojej pani doktor właśnie chciałam zrobić badanie prolaktyny, żeby zobaczyć czy się coś zmieniło, ale mówisz, że nie ma sensu to sama nie wiem...a progesteron ? też warto badać w przypadku gdy się bierze duphaston? bo to przecież też progesteron tylko syntetyczny... a no i chciałam się dowiedzieć co to znaczy po obciążeniu? heh może głupio pytam ale jestem tu od niedawna, jeszcze wszystkiego nie pojęłam :):)

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoklopramid jest lekiem działającym przeciwwymiotnie, jednak działa też hamująco na dopaminę, która z kolei zmniejsza poziom prolaktyny. Krótko mówiąc po przyjęciu metoklopramidu poziom prolaktyny we krwi wzrasta. Wykonując test w celu zdiagnozowania hiperprolaktynemii należy zbadać poziom prolaktyny, następnie podać 10 mg MCP i powtórzyć badanie stężenia hormonu we krwi po godzinie. Jeśli jest ono maksymalnie 6 razy większe od podstawy nie ma powodów do zmartwień. Jeśli prolaktyna wzrosła więcej niż sześciokrotnie mamy do czynienia z hiperprolaktynemią, najprawdopodobniej czynnościową. Natomiast jeśli przed przyjęciem metoklopramidu stężenie prolaktyny było podwyższone, a po zażyciu leku właściwie się nie zmieniło można podejrzewać guza przysadki mózgowej, który wydziela nadmiar prolaktyny. Wtedy wykonuje się oczywiście dalsze badania i konsultuje dany przypadek z neurologiem i neurochir
    To znaczy Po obciązeniu:) że pobierają Ci krew, łykasz tabletkę Metoklopramidu i za godzinę znów idziesz na pobranie krwi

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ja wynik prolaktyny mam w normie, ale po tej tabletce wzrasta mi 13 razy....czyli mam prolaktynemię czynnościową, całe szczęście, że nie guza przysadki, może warto, żebyś zrobiła sobie to badanie, wiele wyjaśnia

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj to na pewno poruszę ten temat z moją gin.:) Odkąd wkręciłam się w ovu dopiero zaczynam poznawać swój organizm i problemy z jakimi mogę się spotkać w staraniach. Fajnie, że ktoś taki portal stworzył :)

    Nina lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 1 marca 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja prawie rok biore bromergon a duphaston drugi cykl i jak na razie nic sie nie dzieje, ale mam nowego lekarza i nowe nadzieje, nowe perspektywy dla mnie,

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    ja prawie rok biore bromergon a duphaston drugi cykl i jak na razie nic sie nie dzieje, ale mam nowego lekarza i nowe nadzieje, nowe perspektywy dla mnie,

    Ja w kwietniu też idę na nowego lekarza, bo stary juz nie ma raczej na mnie pomysłu...wciąż liczy, że się uda

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 2 marca 2013, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    sylwiunia wrote:
    ja prawie rok biore bromergon a duphaston drugi cykl i jak na razie nic sie nie dzieje, ale mam nowego lekarza i nowe nadzieje, nowe perspektywy dla mnie,

    Ja w kwietniu też idę na nowego lekarza, bo stary juz nie ma raczej na mnie pomysłu...wciąż liczy, że się uda

    powiem ci że naprawdę warto, jeszcze nikt tak nie podszeł wcześniej do problemu jak moja nowa pani doktor, bardzo dokładny wywiad bez żadnego pośpiechu, badanie, i zalecenia, wizyta trwała ok 50 minut, pani doktor analizowała moje obserwacje, które okazały się bardzo pomocne.

    Nina lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 2 marca 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też rozważam zmianę lekarza, ale chyba jeszcze za wcześnie, może jestem zbyt niecierpliwa, chciałabym już, od razu, a tak się nie da..:(

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 2 marca 2013, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisys oczywiście, ze cierpliwość jest bardzo ważna, ale ja uważam, że mój lekarz, niby jest ok, zleca to co powinien, ale np podczas brania Clo sama się upominam o częstsze usg, on wszystko jakos tak traktuje luźno...poza tym nie zleca mi ostatnio żadnych badań, więc sama chyba na własną rękę zrobię np lh, fsh, estradiol, prolaktynę i z tymi wynikami pójdę już do nowego( ponoć naprawdę dobrego) lekarza

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • aisys Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 2 marca 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jasne, warto skonsultować się jeszcze z jakimś innym lekarzem:) moja pani doktor jest ponoć bardzo dobra, dużo osób ja chwali, ale też kilka osób narzeka.Poczekam jeszcze, na kilka wizyt się umówię i jak nić nie wyjdzie to też spróbuję do kogoś innego iść.

    Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z duphastonem. Powinno się go brać od owulacji czy przed? Mi lekarz zalecił brać od 16 dc przez 10 dni nic nie mówiła o tej owulacji, ale skoro duphaston to progesteron to tak się zastanawiam czy nie powinno się go brać po owulacji, która u mnie występuje ok 20dc. Co wy na to?

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 2 marca 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinno się brać po owulacji a dokładnie 2 dzień po skoku temp. kiedy poszłam na wizytę do nowej pani doktor to w trakcie wywiadu powiedziałam że drugi cykl biorę duphaston i od razu pojawiło się pytanie skąd wiem od kiedy brać ten lek, a że wcześniej prowadziłam obserwacje powiedziałam o tym, wtedy p. dr się uśmiechnęła, i już wiedziałam że takiej odpowiedzi się spodziewała,o to jej chodziło, pierwszy lekarz który to docenił, na podstawie analizy z moich obserwacji doradziła co dalej mam robić.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • justyna9999 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 lutego 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Mam pytanie, jak macie zalecone branie bromka z duphastonem?
    Pytam, bo ja mam brać cały czas bro i w 10 dniu duphaston, czy któraś z Was też tak ma? Wiem, że to indywidualnie sie ustala, ale jednak chciałabym sprawdzić...

    justyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam bromka 0,5 tabletki przed snem ,a duphaston mialam przy clo i brałam dopiero po owulacji w 10 dniu moze Ci zaburzyć owulke i moze ona wcale nie wystapic bo Ci ja przyblokuje

  • justyna9999 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 lutego 2014, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nie wiem, po co mam to razem, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł??
    Dzięki Ania1986

    justyna
  • Gosiula87 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 lutego 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, jestem tu nowa
    razem z mężem staramy się o rodzeństwo dla naszego syna od 6 cykli nam nie wychodzi, cykle mam niestety bardzo różne (od 26-35 dni) lekarz zapisał mi duphaston od 12 dc a owulacje przeważnie miałam koło 17-18 dnia teraz jestem w pierwszym cyklu z dupkiem i nawet nie było wzrostu temp (owu według testu była) i nie wiem jak to rozumieć
    w dodatku nie obserwuję u siebie śluzu płodnego
    pomocy!!!

  • magda0407 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny , skonczyl mi sie bromergon, chętnie odkupie, endokrynologa mam na koniec kwietnia a prolaktyna mnie atakuje i okresu juz nie mam 2 mce:(( prosze o info /[email protected]

    Magdalena
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ