X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną czy to może być ciąża
Odpowiedz

czy to może być ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wiki1990 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wróciliśmy do starań, po poprzednim poronieniu... brałam przez 3 cykle letrozol w tabletkach lametty, w 4 cyklu lametta + clo...

    ostatni okres miałam tylko 3 dni i bardzo słaby od 11 do 13 marca. w 14 dniu cyklu czyli 24 marca, byłam na kontroli u ginekolog,

    macica jeśli chodzi o określenie ginekologa, była już jakby po owulacji, miała około 1 cm jeśli dobrze pamiętam, oprócz tego był 1 pęcherzyk na lewym jajniku około 1,6 cm,

    i dwa kolejne na prawym jajniku o podobnej wielkości, plus jeszcze jeden troszkę mniejszy. Jako tako objawów owulacji nie miałam, seks praktycznie codziennie był,

    aktualnie jestem 6 dni przed okresem, i od wczoraj strasznie boli mnie ten prawy jajnik, czuję go cały czas, przy wstawaniu i chodzeniu również... Dziś oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam już test ciążowy... nawet nie z porannego moczu tylko koło 13 godziny sobie zrobiłam... oczywiście negatywny... jak myślicie jest jeszcze cień szansy na ciąże? Tak bardzo bym już chciała, mam 32 lata, mam za sobą jedno poronienie, czuje jak życie ucieka mi przez palce, nie cieszę się już nawet szczęściem innych, jak widzę, że ktoś z bliskiego otoczenia jest w ciąży to jest mi po prostu smutno 😞

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki1990 wrote:
    Cześć dziewczyny, wróciliśmy do starań, po poprzednim poronieniu... brałam przez 3 cykle letrozol w tabletkach lametty, w 4 cyklu lametta + clo...

    ostatni okres miałam tylko 3 dni i bardzo słaby od 11 do 13 marca. w 14 dniu cyklu czyli 24 marca, byłam na kontroli u ginekolog,

    macica jeśli chodzi o określenie ginekologa, była już jakby po owulacji, miała około 1 cm jeśli dobrze pamiętam, oprócz tego był 1 pęcherzyk na lewym jajniku około 1,6 cm,

    i dwa kolejne na prawym jajniku o podobnej wielkości, plus jeszcze jeden troszkę mniejszy. Jako tako objawów owulacji nie miałam, seks praktycznie codziennie był,

    aktualnie jestem 6 dni przed okresem, i od wczoraj strasznie boli mnie ten prawy jajnik, czuję go cały czas, przy wstawaniu i chodzeniu również... Dziś oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam już test ciążowy... nawet nie z porannego moczu tylko koło 13 godziny sobie zrobiłam... oczywiście negatywny... jak myślicie jest jeszcze cień szansy na ciąże? Tak bardzo bym już chciała, mam 32 lata, mam za sobą jedno poronienie, czuje jak życie ucieka mi przez palce, nie cieszę się już nawet szczęściem innych, jak widzę, że ktoś z bliskiego otoczenia jest w ciąży to jest mi po prostu smutno 😞

    Życzę Ci jak najlepiej ale ból jajnika po stymulacji może oznaczać albo mocną owulacje albo niestety torbiel która zrobiła się z tego 1,6 cm pęcherzyka. Miałam dwa razy taką sytuacje. Raz jak właśnie mniej więcej w 22dc bolał mnie jajnik przy siadaniu i chodzeniu na usg okazało się ze to torbiel która zniknęła wraz z okresem. A za drugim razem miałam taki sam ból po IUI kiedy miałam dwa pecherzyki po stymulacji i była silna owulacja. Ból był 2-3 dni po IUI czyli pęknięciu. Trzymam kciuki żeby to był jednak szczęśliwy ból. Mogę się tylko domyślać że poronienie to straszne doświadczenie ale moja koleżanka aktualnie jest w szczęśliwej ciąży po pierwszej poronionej czego i Tobie szybciutko życzę. Spokojnie będzie dobrze i uda się 🙂

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • wiki1990 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 bardzo dziękuję Ci za wsparcie, dopóki nie mam @ staram się jeszcze mieć nadzieję... ale już tyle razy się staraliśmy, że jest ona coraz słabsza :(

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki1990 pod opieką jakiego lekarza jesteś?

  • wiki1990 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ginekolog położnik, z dość dużym doświadczeniem w mojej miejscowości, przyjmuje tylko 3 razy w tygodniu i to króciutko, cały czas jeździ gdzieś na seminaria i konferencje, jestem z niej bardzo zadowolona, nawet po poronieniu, podeszła do mnie jak do przyjaciółki, okazała wsparcie, naprawdę złego słowa nie mogę powiedzieć...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1429 2068

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki1990 wrote:
    ginekolog położnik, z dość dużym doświadczeniem w mojej miejscowości, przyjmuje tylko 3 razy w tygodniu i to króciutko, cały czas jeździ gdzieś na seminaria i konferencje, jestem z niej bardzo zadowolona, nawet po poronieniu, podeszła do mnie jak do przyjaciółki, okazała wsparcie, naprawdę złego słowa nie mogę powiedzieć...
    Czy robiłaś diagnostykę poronna?chociażby badanie na trombofilie wrodzona pakiet jest taki na kilka genów w test dna z policzka.mozna zrobić wysyłkowo zamówić odesłać wymaz.Być może krew miałaś za gęsta i dlatego doszło do poronienia...ja tak miałam warto to sprawdzić. Bo jak masz mutacje dostaniesz leki i jest szansa że dzidzia będzie się prawidłowo rozwijać...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ