Forum Starając się z pomocą medyczną Czy warto robić histeroskopię?
Odpowiedz

Czy warto robić histeroskopię?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie, staram się o drugie dziecko już prawie dwa lata. Wyniki moje i męża są w porządku. Na usg lekarka wypatrzyła coś co może być polipem. Skierowała mnie do szpitala. Lekarka w szpitalu żadnego polipa nie widziała. Zrobili mi też hsg. Jajowody mam drożne, z macicą też w porządku, nie ma polipów, ani żadnych zmian. Lekarka twierdzi, że nie ma wskazań do histeroskopii. Ja trochę się przy niej upieram, ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens. Myślicie, że jeśli hsg wykazało, że jest wszystko w porządku to mimo wszystko robić histero? Czy to badanie może pomóc wykryć coś, czego nie widać na hsg?

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
 • tulipanna Autorytet
  Postów: 4719 2090

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hsg ocenia drożnośc jajowodów. Histeroskopia pozwala na dokładną ocenę macicy, jej budowę, stan. Hsg to zupełnie inne badanie. Uważam, że mimo wszystko warto zrobić histeroskopię. Ale to moje zdanie. W usg nie wszystko widać. Piszesz, że z macicą też w porządku...a na jakiej podstawie to określili w szpitalu?

  wnid9vvjl1hs5kx5.png
  419005497f.png
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tylko na podstawie hsg. Lekarka stwierdziła, że na zdjęciach nie widać żadnych zmian, jak na przykład polipy. Powiedziała, że bardzo się zdziwi jeśli histeroskopia wykaże jakieś nieprawidłowości.

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
 • tulipanna Autorytet
  Postów: 4719 2090

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No po zdjęciu rtg uważam, że trudno ocenić wszystko w macicy..przecież to rtg tylko, histeroskopia ocenia też błonę sluzową, no wszystko. Paninka, gdyby po hsg można było ocenic macicę, nikt nie robiłby histeroskopii...

  wnid9vvjl1hs5kx5.png
  419005497f.png
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tulipanna dzięki za opinię. Chyba rzeczywiście warto dla pewności zrobić tą histeroskopię.

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ