Forum Starając się z pomocą medyczną Czy warto robić histeroskopię?
Odpowiedz

Czy warto robić histeroskopię?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie, staram się o drugie dziecko już prawie dwa lata. Wyniki moje i męża są w porządku. Na usg lekarka wypatrzyła coś co może być polipem. Skierowała mnie do szpitala. Lekarka w szpitalu żadnego polipa nie widziała. Zrobili mi też hsg. Jajowody mam drożne, z macicą też w porządku, nie ma polipów, ani żadnych zmian. Lekarka twierdzi, że nie ma wskazań do histeroskopii. Ja trochę się przy niej upieram, ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens. Myślicie, że jeśli hsg wykazało, że jest wszystko w porządku to mimo wszystko robić histero? Czy to badanie może pomóc wykryć coś, czego nie widać na hsg?

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
 • tulipanna Autorytet
  Postów: 4719 2090

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hsg ocenia drożnośc jajowodów. Histeroskopia pozwala na dokładną ocenę macicy, jej budowę, stan. Hsg to zupełnie inne badanie. Uważam, że mimo wszystko warto zrobić histeroskopię. Ale to moje zdanie. W usg nie wszystko widać. Piszesz, że z macicą też w porządku...a na jakiej podstawie to określili w szpitalu?

  wnid9vvjl1hs5kx5.png
  419005497f.png
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tylko na podstawie hsg. Lekarka stwierdziła, że na zdjęciach nie widać żadnych zmian, jak na przykład polipy. Powiedziała, że bardzo się zdziwi jeśli histeroskopia wykaże jakieś nieprawidłowości.

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
 • tulipanna Autorytet
  Postów: 4719 2090

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No po zdjęciu rtg uważam, że trudno ocenić wszystko w macicy..przecież to rtg tylko, histeroskopia ocenia też błonę sluzową, no wszystko. Paninka, gdyby po hsg można było ocenic macicę, nikt nie robiłby histeroskopii...

  wnid9vvjl1hs5kx5.png
  419005497f.png
 • paninka Koleżanka
  Postów: 40 13

  Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tulipanna dzięki za opinię. Chyba rzeczywiście warto dla pewności zrobić tą histeroskopię.

  km5scwa1aut8uv9t.png
  dqpr6iyewwcyi6lc.png
  k0kdha00tco1nrqi.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego