X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy warto robić histeroskopię?
Odpowiedz

Czy warto robić histeroskopię?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, staram się o drugie dziecko już prawie dwa lata. Wyniki moje i męża są w porządku. Na usg lekarka wypatrzyła coś co może być polipem. Skierowała mnie do szpitala. Lekarka w szpitalu żadnego polipa nie widziała. Zrobili mi też hsg. Jajowody mam drożne, z macicą też w porządku, nie ma polipów, ani żadnych zmian. Lekarka twierdzi, że nie ma wskazań do histeroskopii. Ja trochę się przy niej upieram, ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens. Myślicie, że jeśli hsg wykazało, że jest wszystko w porządku to mimo wszystko robić histero? Czy to badanie może pomóc wykryć coś, czego nie widać na hsg?

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hsg ocenia drożnośc jajowodów. Histeroskopia pozwala na dokładną ocenę macicy, jej budowę, stan. Hsg to zupełnie inne badanie. Uważam, że mimo wszystko warto zrobić histeroskopię. Ale to moje zdanie. W usg nie wszystko widać. Piszesz, że z macicą też w porządku...a na jakiej podstawie to określili w szpitalu?

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko na podstawie hsg. Lekarka stwierdziła, że na zdjęciach nie widać żadnych zmian, jak na przykład polipy. Powiedziała, że bardzo się zdziwi jeśli histeroskopia wykaże jakieś nieprawidłowości.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No po zdjęciu rtg uważam, że trudno ocenić wszystko w macicy..przecież to rtg tylko, histeroskopia ocenia też błonę sluzową, no wszystko. Paninka, gdyby po hsg można było ocenic macicę, nikt nie robiłby histeroskopii...

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanna dzięki za opinię. Chyba rzeczywiście warto dla pewności zrobić tą histeroskopię.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ