X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Decyzja zycia pomocy
Odpowiedz

Decyzja zycia pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Mam endo 1 st . Przeleczona zoladexen czyli sztuczna menopauza w celu wysuszenia ognisk . Szanse na zajscie okolo 6 miesiesy . Lekarz proponuje odrazu iseminacje albo inwitro . Ja chce naturalnie podal Clo i letrozole potem na pekanie pecherzyka ovitrelle . Co sadzicie ? Czy powinnam brac invitro czy mam szanse naturslnie ?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I stopien i II z reszta tez mozna naturalnie, III i IV sa bezwzglednym wskazaniem do in vitro. Przy czym wg. prof Kurzawy, farmakologiczne leczenie endo jest bez sensu. Bo efekt leczenia nie utrzymuje sie po odstawieniu lekow. Przy I stopniu to jeszcze nie jest pilne, ale przy II i kazdym kolejnym ogniska powinno sie laparoskopowo usunąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 10:39

    Magnolka lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ