X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dieta na płodność
Odpowiedz

Dieta na płodność

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleale Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 5 lutego 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem nowa na forum, to mój pierwszy wpis.
    Za kilka miesięcy będę podchodzić do in-vitro i chciałabym się do tego jak najlepiej przygotować. Jeszcze bez leków i hormonalnego wsparcia (cykle regularne, hormony i wszystkie wyniki w normie) ale dietą i "wzmocnieniem" ciała, tak żeby dobrze reagowało na stymulację.
    No właśnie - macie jakieś rady?
    Słyszałam o:
    Koenzym Q10
    Witamina D
    (foliany oczywiscie)
    Sok z ananasa (??)
    Dieta bezmięsna (??)
    Dieta bezglutenowa

    Im więcej czytam tym mniej wiem - macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
    pozdrowienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 08:49

    mo lubi tę wiadomość

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1682 1649

    Wysłany: 5 lutego 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą dietą bezglutenową to bym uważała.
    Wyeliminowanie glutenu ma sens u osób z celiakia czy nietolerancja, w innych przypadkach nie ma sensu, bo gluten wpływa na naszą perystaltykę jelit i regularne wypróżnianie.
    Na pewno zakwas z buraka nie zaszkodzi, orzechy brazylijskie wypływają na przyrost endometrium, do tego chia, siemie lniane, czarnuszka :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 6591 6439

    Wysłany: 5 lutego 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś korzystała z gotowych „płodnych diet” od dietetyków?

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1682 1649

    Wysłany: 5 lutego 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam sporo diet z Akademii Plodnosci - nadal nie jestem w ciąży, ale dzięki diecie wróciły mi naturalne owulacje i skróciłam cykl z 50 dni na 33 :)
    Co prawda jajniki są pcosowe nadal ale już 3 miesiące z rzędu mam naturalna owulacje :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • mo Ekspertka
    Postów: 168 103

    Wysłany: 5 lutego 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem nowa na forum, to mój pierwszy wpis.
    Za kilka miesięcy będę podchodzić do in-vitro i chciałabym się do tego jak najlepiej przygotować. Jeszcze bez leków i hormonalnego wsparcia (cykle regularne, hormony i wszystkie wyniki w normie) ale dietą i "wzmocnieniem" ciała, tak żeby dobrze reagowało na stymulację.
    No właśnie - macie jakieś rady?
    Słyszałam o:
    Koenzym Q10
    Witamina D
    (foliany oczywiscie)
    Sok z ananasa (??)
    Dieta bezmięsna (??)
    Dieta bezglutenowa

    Im więcej czytam tym mniej wiem - macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
    pozdrowienia

    Hej! Doktor poleciła mi suplement Tenfertil ONA. Czytałam, że dieta śródziemnomorska jest najlepsza. Ja dodatkowo piję tran. Czy będą efekty? Zobaczymy...

    Ja 42 lata (ale mentalnie 28), Hashimoto, podejrzenie endomentriozy
    Mąż 45 lat, po nowotworze (nasienie mrożone)

    *IVF 1 - jedna komórka M II, zamrożona
    *IVF 2 - 5 MII > 3 zarodki (łącznie z odmrożoną), tylko jedna blastocysta 4.1.2 (trzymaliśmy, bo chcieliśmy badać) - PGTA negatywne
    *IVF 3 - dwie MII, zamrożone
    *IVF 4- dwie MII, trzy zarodki (bo rozmrażaliśmy), zero blastocyst
    *Zmiana kliniki
    *IVF 5 - 5 komórek, tylko 1 zarodek 3 dniowy 8.3, transfer, beta w 12pt <0,1
    *IVF 6 - długi protokół ostatniej szansy
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ