X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Domowe sposoby na zbicie TSH
Odpowiedz

Domowe sposoby na zbicie TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od razu zaznaczę, że chodzę do gin-endo więc nie krzyczcie!! :)
    Mam takie głupie TSH 2.5.
    Za niskie żeby ktoś chciał mnie leczyc, ale ogólnie to mogłoby być niższe.
    Póki co endo kazała mi jedynie witaminki z jodem i selenem łykać.
    Czytałam o płynie Lugola...
    AntyTPO i ft mam w porządku.
    Czy są jakieś nauralne sposoby na obniżenie TSH? Ziółka, suplementy?
    Podzielcie się wiedzą :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodid jest na obniżenie ;)

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta bezglutenowa i bez laktozy podobno moze pomoc, ja sama probuje choc lecze sie od niedawna i wynikow jeszcze nie znam... A tsh masz jednak ciut za wysokie, tez mam takie, pierwsza lekarka nie chciala mnie leczyc, dopiero druga dala sie przekonac. Biore euthyrox 25.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • kicia 123 Autorytet
    Postów: 453 967

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej to tak jak ja mój wynik to 2,57. endo z klinki zrobił usg tarczycy i powiedział, że super sam by taką chciał mieć(tarczycę) i żadnych hormonów mi nie da bo uważa ze nie trzeba w tej chwili, mam zrobić kontrolne za trzy miesiące czyli w czerwcu. zaznaczę ze robiłam wszystko czyli : TSH, ft4 ft3 i oba przeciwciała i wszystko ok. Gin mimo to dał mi jodid i powiedział że mam zrobić kontrolne TSH w czerwcu i przyjść jeżeli nie spadnie no to wtedy będzie myślał. Ja na razie czekam na czerwiec żeby zrobić wynik ale kazał próbować dalej i gin i endo

    iv09cwa1rrl9vhg6.png
  • Ksiu Koleżanka
    Postów: 33 22

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie dziwna sytuacja nastąpiła... miałam od 2 lat rosnące tsh do najwyższego w lutym = 2,75. Od stycznia łykam kwas foliowey, cynk, wit B, wit A+E i TRAN w kapsułkach, do tego staram się przynajmniej raz w tyg jeść ryby, czasem jakieś sushi ale rzadko. Moje tsh w połowie marca, bez żadnych hormonów wyniosło 1,3 a powtórzone po tygodniu 1,1...
    Nie mam pojęcia czy to skutek diety i tego tranu czy tego ze teraz np będę miała z powrotem nadczynność, ale endo powiedziała, że możliwe że dieta...

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam fajny artykuł na temat zachowania równowagi tarczycy;)

    http://www.akademiawitalnosci.pl/10-rzeczy-pomagajacych-tarczycy-zachowac-rownowage/

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rowniez plyn lugola naskornie mi zbil z 3.5-3.9 do 1.6...ale ty nie masz zlego tgo tsh jesli jestes pod kontrola endo :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    rowniez plyn lugola naskornie mi zbil z 3.5-3.9 do 1.6...ale ty nie masz zlego tgo tsh jesli jestes pod kontrola endo :)

    w jakim czasie?

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • 8malina Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 8 lipca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , podczas poprzedniej wizyty mój ginekolog , po ujrzeniu moich wyników badan (m.in. TSH 3,16) kazał się wybrać do endokrynologa.Więc udałam sie do mojej lekarz rodzinnej po skierowanie.Zaczęłam Pani dr. tłumaczyc po co mi to skierowanie to ona ręce załamała , że mój gin. przesadza , że przecież mam wynik w normie i że jestem jeszcze taka młoda (24 lata) i juz chce sie faszerować hormonami.Dodała , że tym lekiem (euthyrox-czy jakoś tak) "rozreguluję sobię tarczycę " i będę mieć zawsze problem.Wiem , że ona jest dobrym lekarzem , mój gin. też jest dobrym lek. i opinie też ma same dobre.I teraz jestem rozdarta:/ ale czytam sobie Was i sie zastanawiam czy zamist tego leku mogłabym sobie kupić ten płyn Lugoli ?czy może mi pomóc?
    Zależy mi też na tym , by nie brać tyle leków bo już od lat ciągle biorę coś , na różne sprawy , i mój żołądek jest chyba w kiepskim stanie i często mam mdłości i wogóle jestem słaba i ciągle zmęczona.Doradźcie coś proszę .

    ckai3e3k5w3jlv31.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 9 lipca 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8malina wrote:
    Cześć , podczas poprzedniej wizyty mój ginekolog , po ujrzeniu moich wyników badan (m.in. TSH 3,16) kazał się wybrać do endokrynologa.Więc udałam sie do mojej lekarz rodzinnej po skierowanie.Zaczęłam Pani dr. tłumaczyc po co mi to skierowanie to ona ręce załamała , że mój gin. przesadza , że przecież mam wynik w normie i że jestem jeszcze taka młoda (24 lata) i juz chce sie faszerować hormonami.Dodała , że tym lekiem (euthyrox-czy jakoś tak) "rozreguluję sobię tarczycę " i będę mieć zawsze problem.Wiem , że ona jest dobrym lekarzem , mój gin. też jest dobrym lek. i opinie też ma same dobre.I teraz jestem rozdarta:/ ale czytam sobie Was i sie zastanawiam czy zamist tego leku mogłabym sobie kupić ten płyn Lugoli ?czy może mi pomóc?
    Zależy mi też na tym , by nie brać tyle leków bo już od lat ciągle biorę coś , na różne sprawy , i mój żołądek jest chyba w kiepskim stanie i często mam mdłości i wogóle jestem słaba i ciągle zmęczona.Doradźcie coś proszę .
    Ani lekarz rodzinny, ani gin nie są specjalistami w tej dziedzinie. Idź do endokrynologa. Mój endo twierdzi stanowczo, że młoda kobieta powinna mieć TSH w okolicy 1. I faktycznie, w ciążę zaszłam dopiero, gdy osiągnęłam ten wynik. Na własną rękę bym się nie leczyła żadnym, nawet domowym, wynalazkiem. A uczucie zmęczenia i osłabienia to -nawiasem mówiąc -jedne z wielu objawów niedoczynności tarczycy właśnie.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 9 lipca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8malina wrote:
    Cześć , podczas poprzedniej wizyty mój ginekolog , po ujrzeniu moich wyników badan (m.in. TSH 3,16) kazał się wybrać do endokrynologa.Więc udałam sie do mojej lekarz rodzinnej po skierowanie.Zaczęłam Pani dr. tłumaczyc po co mi to skierowanie to ona ręce załamała , że mój gin. przesadza , że przecież mam wynik w normie i że jestem jeszcze taka młoda (24 lata) i juz chce sie faszerować hormonami.Dodała , że tym lekiem (euthyrox-czy jakoś tak) "rozreguluję sobię tarczycę " i będę mieć zawsze problem.Wiem , że ona jest dobrym lekarzem , mój gin. też jest dobrym lek. i opinie też ma same dobre.I teraz jestem rozdarta:/ ale czytam sobie Was i sie zastanawiam czy zamist tego leku mogłabym sobie kupić ten płyn Lugoli ?czy może mi pomóc?
    Zależy mi też na tym , by nie brać tyle leków bo już od lat ciągle biorę coś , na różne sprawy , i mój żołądek jest chyba w kiepskim stanie i często mam mdłości i wogóle jestem słaba i ciągle zmęczona.Doradźcie coś proszę .

    Nie beirz jodid na wlasna reke bo jesli okaze sie ze masz hashimoto to sobie powaznie mozesz zaszkodzic..Zreszta laski nie rozumiem leczenia pseudop sposobami tarczycy././/Wezcie sie zastanowcie ze tarczyca to bardzo wazny organ i neistety latwo sobie zaszkodzic nie znajac sie na medycznych aspektach...Poza tym przeciez mozna isc do endokrynologa prywatnie wtedy na kij ci skierowanie od rodzinnego...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kamyczek86 Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane moje a po jakim czasie od lykania euthyryxu 25 zaczelyscie ponownie starac sie o dziecko? moje Tsh wynosilo ponad 3 ft4, ft3 w gornych granicach normy, nie wiem czy moge ponownie sie starac?-kolejna wizyte u endo mam dopiero w czerwcu:-(

    17 miesiecy staran o pierwsza dzidzie przytlacza coraz bardziej;-(juz trace nadzieje kochane....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamyczek86 wrote:
    kochane moje a po jakim czasie od lykania euthyryxu 25 zaczelyscie ponownie starac sie o dziecko? moje Tsh wynosilo ponad 3 ft4, ft3 w gornych granicach normy, nie wiem czy moge ponownie sie starac?-kolejna wizyte u endo mam dopiero w czerwcu:-(
    ja mimo ze moje tsh było ponad norme nawet labolatoryjna to nie przerwałam staran

    kamyczek86 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ