X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dostinex szkodliwy?
Odpowiedz

Dostinex szkodliwy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 25 lutego 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Z racji dużego stresu otaczającego nasze starania chciałam przyjmować dostinex. Moja lekarz nie chce mi go przepisać bo to hormon I może mieć działanie rakowe... Czy naprawdę jest to taki niebezpieczny lek? Slyszlama że w wielu przypakdow było to rozwiązanie problemu... A staramy się już trochę, ale przez stresująca pracę na budowie wiem że trudności są przez to.... Dajcie znać , już sama nie wiem :(

  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 26 lutego 2023, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś prolaktynę? Dostinex nie obniża stresu tylko właśnie prolaktynę jeśli jest za wysoka. W wypadku gdy masz ja w normie to jego przyjmowanie nic nie zmieni i raczej skupiłabym się na szukaniu przyczyny gdzie indziej. Jak każdy lek - szczególnie hormonalny ma skutki uboczne i wpływa także na gospodarkę hormonalna (czyli także na inne hormony).

    Abcia, Nela3 lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 26 lutego 2023, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ren91 wrote:
    A badałaś prolaktynę? Dostinex nie obniża stresu tylko właśnie prolaktynę jeśli jest za wysoka. W wypadku gdy masz ja w normie to jego przyjmowanie nic nie zmieni i raczej skupiłabym się na szukaniu przyczyny gdzie indziej. Jak każdy lek - szczególnie hormonalny ma skutki uboczne i wpływa także na gospodarkę hormonalna (czyli także na inne hormony).

    Dokładnie. Ja brałam ten lek żeby właśnie zbić prolaktynę która była zdecydowanie za wysoka. Brałam do czasu udanego in vitro. Nic wcześniej nie słyszałam o jego szkodliwości ale wg mnie bez badań nie ma sensu go brać bo może ci narobić więcej szkody niż pożytku w organizmie.

    Nela3 lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 26 lutego 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam prolaktynę, jest w normie. Tylko prolaktynę bada się w okresie niestresowym, rano,.. jak mam stres conajmniej 10razy dziennie i czuję ogromne wyrzuty jej i kortyzolu to na pewno obniża to jakość komórki jajowej

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 28 lutego 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli miałaś w normie, to znaczy, że Twój orgzanizm skutecznie sobie radzi z utylizacją "hormonów stresu". Dopiero hiperprolaktynemia jest wskazaniem do tych leków. Słuchaj lekarza - lepiej się na tym znają niż my ;) Inna sprawa, że w przypadku leków, które potencjalnie mogą zagrażać (nie tylko Dostinex) muszą pożytek dla organizmu musi być większy niż zagrożenia.

    Od siebie polecam melisę i jogę - wyciszają, pozwalają opanować emocje, a nie wpływają negatywnie.

    Nela3 lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 2 marca 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Jeśli miałaś w normie, to znaczy, że Twój orgzanizm skutecznie sobie radzi z utylizacją "hormonów stresu". Dopiero hiperprolaktynemia jest wskazaniem do tych leków. Słuchaj lekarza - lepiej się na tym znają niż my ;) Inna sprawa, że w przypadku leków, które potencjalnie mogą zagrażać (nie tylko Dostinex) muszą pożytek dla organizmu musi być większy niż zagrożenia.

    Od siebie polecam melisę i jogę - wyciszają, pozwalają opanować emocje, a nie wpływają negatywnie.
    Ehh pewnie masz rację :( tak bardzo chciałabym zrobić coś co pomoże mi .. wiem że to pierdoła, tylko jeszcze nie zdiagnozowałam jaka.
    Piję meliske, książka, serial .. jogi nie próbowałam, ciężko mi się zmotywować. Może jak się zrobi ciepłej..

  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 2 marca 2023, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna.me wrote:
    Ehh pewnie masz rację :( tak bardzo chciałabym zrobić coś co pomoże mi .. wiem że to pierdoła, tylko jeszcze nie zdiagnozowałam jaka.
    Piję meliske, książka, serial .. jogi nie próbowałam, ciężko mi się zmotywować. Może jak się zrobi ciepłej..

    Może warto się zdiagnozować w międzyczasie? Z reguły jak nie wychodzi to trzeba jak najszybciej szukać przyczyny.

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 3 marca 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie wiem o twojej historii i na jakim jesteś etapie ale zawsze diagnostyka i szukanie prawdziwej przyczyny jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem.
    1. Czy masz własne owulacje? Czy pęcherzy sam pęka czy tez tworzą się torbiele? Jak wyglada endometrium? - czyli monitoring kilku cykli
    2. Czy miałaś wykonywaną drożność jajowodów?
    3. Jeśli chodzi o jakość komórek to jakie jest twoje AMH i wiek? Czy badałam krzywa glukozowo- insulinowa? Wit d homocysteina, kwas foliowy wit B12
    4. Można pomyśleć o sprawdzeniu endometrium czyli histeroskopia z badaniem wycinków cd138 i CD 56 w celu eliminacji stanu zapalnego
    5 a jak twój partner? Miał robione rozszerzone badanie ( głównie fragmentacja i stres oksydacyjny)
    6 jeśli w historii masz jakaś stratę lub CB można pokusić się o immunologie i koniecznie trombofilie ( ta to wogole i tak najlepiej zrobić)

  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 3 marca 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ren91 wrote:
    Nic nie wiem o twojej historii i na jakim jesteś etapie ale zawsze diagnostyka i szukanie prawdziwej przyczyny jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem.
    1. Czy masz własne owulacje? Czy pęcherzy sam pęka czy tez tworzą się torbiele? Jak wyglada endometrium? - czyli monitoring kilku cykli
    2. Czy miałaś wykonywaną drożność jajowodów?
    3. Jeśli chodzi o jakość komórek to jakie jest twoje AMH i wiek? Czy badałam krzywa glukozowo- insulinowa? Wit d homocysteina, kwas foliowy wit B12
    4. Można pomyśleć o sprawdzeniu endometrium czyli histeroskopia z badaniem wycinków cd138 i CD 56 w celu eliminacji stanu zapalnego
    5 a jak twój partner? Miał robione rozszerzone badanie ( głównie fragmentacja i stres oksydacyjny)
    6 jeśli w historii masz jakaś stratę lub CB można pokusić się o immunologie i koniecznie trombofilie ( ta to wogole i tak najlepiej zrobić)

    Staram się 4ty cykl, wiem że to wcześnie na diagnostykę i moja ginekolog nie chce o tym jeszcze słyszeć. Mam wyluzować i cieszyć się z starań.
    1.Monitoring jest, owulację występują, Endo ok.
    2.nie.. czy na to badanie można dostać skierowanie?
    3. Mam 30 lat. Nie badałam takich rzeczy jeszcze...
    4.nie
    5.partner nie, ale on ma już syna z poprzedniego związku i nie mieli problemów z poczęciem, więc myślę że problem leży po mojej stronie.
    Jeśli chodzi o badania to tylko choroby tarczycy i prolaktyna. Wszystko ok, w normie.
    Suplementuje się tez pół roku w kwas foliowy, witD, kwasy omega3, mioinozytol.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2023, 15:29

  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 3 marca 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4cs to bardzo krótko żeby coś konkretnego powiedzieć. Diagnostykę tak naprawdę zaczyna się po min 6cs powyżej 30 roku starań. Jeśli chcesz coś zrobić zamiast tylko czekać to narazie na spokojnie sprawdzilabym hormony. Progesteron 2 faza cykli LH, FSH, AMH (2-3dc, AMH najlepiej w labie gdzie badają na miejscu bo jest czuły na transport). No i panel tarczycowych wraz z usg tarczycy. Poziom witamin można zrobić żeby sprawdzić czy bierze się za dużo czy za mało. Do tego cytologia, usg piersi, wymazy na chlamydie ureoplasme i mycoplasme. Można tez krzywa glukozowo-insulinowa. Co do nasienia to niestety jest ono niesamowicie zmienne i nawet jeśli np rok temu było ok to nie znaczy ze teraz tez.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2023, 23:52

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ