X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Litmanowicz immunolog
Odpowiedz

Dr.Litmanowicz immunolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tasia09 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 marca, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ktoraś z was leczyła się u dr Litmanowicza z Warszawy przy braku ciąż i poronień? Leczyłam się już u dr Paśnika immunosupresja na p.plemnikowe później docent nie zlecił już żadnych badań i kazał się starać bo nic nie stoi na przeszkodzie. Litmanowicz zlecił dodatkowe badania i w sumie podważył leczenie Paśnika i to że była immunosupresja która bez powodu robi dużo więcej złego niż dobrego... Jaka wasza opinia?

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1651 1983

    Wysłany: 13 marca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doktora Litmanowicza bardzo polecam. U nas leczenie docenta Paśnika nie pomogło, a doktora Litmanowicza tak.

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Monita Autorytet
    Postów: 341 990

    Wysłany: 13 marca, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez po leczeniu u dr Litmanowicza. Polecam! 🙂

    👩89'
    ➡️IO ➡️hiperprolaktynemia ➡️PCO ➡️PAI1 ➡️przeciwciała przeciwplemnikowe ➡️cross-match 21,6% ➡️allo MLR 0%➡️KIR Bx

    👨80'
    ➡️obniżone parametry nasienia ➡️ żylaki powrózka nasiennego

    Rozpoczęcie starań - 2015
    IUI - 4 ❌
    2019 ciąża naturalna - 6 t.c. serduszko przestało bić 😪💔

    01.2023 I prcedura IVF <Bocian Warszawa>
    12.01.2023 punkcja - 24🥚19 dojrzałych - 13 zamrożonych, 6 zapłodnionych
    Mamy 2❄ 5 A.A. 😍

    11.02.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸ ❌CB 😪

    17.03.2023 transfer FET ❌ 😪

    06.2023 II procedura IVF
    5 zarodków 😍

    07.06.2023 transfer ET ❌ 😪

    29.09.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸, 7 dpt 98.3, 10 dpt 475, 14 dpt 2704, 18 dpt pęcherzyk ciążowy z uwidocznionym pęcherzykiem żółtkowym 🥰, 25 dpt ❤
    preg.png
    🤰Michalinka🥰
  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 14 marca, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi co prawda pomógł doc Paśnika ale koleżance po nieudanym leczeniu u doc właśnie doktor, doc Paśnik zaczyna być trochę za bardzo schematyczny co przy takiej ilości pacjentów gdzieś tak jest zrozumiałe, koleżanka bardzo poleca dr L.

    Emily0723 lubi tę wiadomość

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1651 1983

    Wysłany: 14 marca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    U mnie podobna historia. Paśnik i jego szczepienia...
    Oczywiście zupełnie nic nie pomogły. Litmanowicz zrobił dokładną diagnostykę i między innymi dzięki niemu po 7 latach doczekałam się córki.
    Poza tym jest z nim cały czas kontakt, można zadzwonić pogadać. Ma duże doświadczenie ginekologiczne i również w tym zakresie można naniego liczyć. Ja jestem bardzo zadowolona z leczenia choć nie było tanie.

    Potwierdzam w 100%.
    Telefony zawsze odbiera nawet jak jest na wakacjach na drugim końcu świata - albo zawsze oddzwania.

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3701 4580

    Wysłany: 14 marca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda miałam tylko jedną konsultacje. Dość kontrowersyjny, odrazu mówi że ma inne zalecenia niż docent. Zleca szersze badania. Nie szczepi, a zaleca ivig/intralipid. Jest z nim dobry kontakt, podaje swój nr i można dzwonić do woli, więc tu duży plus.
    My ostatecznie zdecydowaliśmy się na prof Malinowskiego, na szczepienia. Mieliśmy za sobą transfer na ivig z betą zero. Chcieliśmy czegoś innego...

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 14 marca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Ja co prawda miałam tylko jedną konsultacje. Dość kontrowersyjny, odrazu mówi że ma inne zalecenia niż docent. Zleca szersze badania. Nie szczepi, a zaleca ivig/intralipid. Jest z nim dobry kontakt, podaje swój nr i można dzwonić do woli, więc tu duży plus.
    My ostatecznie zdecydowaliśmy się na prof Malinowskiego, na szczepienia. Mieliśmy za sobą transfer na ivig z betą zero. Chcieliśmy czegoś innego...


    Szczepienia limfocytami to akurat bardzo kontrowersyjny temat,mojej koleżanki znajoma niestety przepłaciła to życiem w przypadku nowotworu po ciąży jak zachorowała, szczepienia bardzo dużo namieszały w jej organizmie później nic nie dało się zrobić. Nie odciągam kogoś od tego aby był za czy przeciw, szczepił się czy nie indywidualne tylko rozumiem lekarzy którzy kategorycznie tego nie polecają.

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1651 1983

    Wysłany: 14 marca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarysa-1 wrote:
    Szczepienia limfocytami to akurat bardzo kontrowersyjny temat,mojej koleżanki znajoma niestety przepłaciła to życiem w przypadku nowotworu po ciąży jak zachorowała, szczepienia bardzo dużo namieszały w jej organizmie później nic nie dało się zrobić. Nie odciągam kogoś od tego aby był za czy przeciw, szczepił się czy nie indywidualne tylko rozumiem lekarzy którzy kategorycznie tego nie polecają.

    Subiektywnie uważam, że nowotwór nie miał ze szczepieniami absolutnie nic wspólnego. Takie informacje powielają osoby, które zwyczajnie po pierwsze nie mają wiedzy na ten temat (no bo umówmy się - ile ludzi w Polsce ma), a po drugie stosują zasadę "głuchego telefonu" - ktoś cos powie, kolejny coś doda i tak się tworzy legenda.

    Temat szczepień limfocytami zgłębiłam akurat bardzo dokładnie. Proszę zapoznać się z tematem i licznymi publikacjami medycznymi na ten temat w zagranicznych źródłach. Informacje i naukowe (czyli poparte oficjalnymi badaniami) publikacje znajdzie Pani pod "LIT Therapy" albo "Lymphocyte Immunization Therapy". Terapia ta stosowana jest w niektórych krajach od wielu, wielu lat. U nas to wciąż nowość - a jak mamy coś nowego to pojawia się pewnego rodzaju strach przed nieznanym.

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 14 marca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Subiektywnie uważam, że nowotwór nie miał ze szczepieniami absolutnie nic wspólnego. Takie informacje powielają osoby, które zwyczajnie po pierwsze nie mają wiedzy na ten temat (no bo umówmy się - ile ludzi w Polsce ma), a po drugie stosują zasadę "głuchego telefonu" - ktoś cos powie, kolejny coś doda i tak się tworzy legenda.

    Temat szczepień limfocytami zgłębiłam akurat bardzo dokładnie. Proszę zapoznać się z tematem i licznymi publikacjami medycznymi na ten temat w zagranicznych źródłach. Informacje i naukowe (czyli poparte oficjalnymi badaniami) publikacje znajdzie Pani pod "LIT Therapy" albo "Lymphocyte Immunization Therapy". Terapia ta stosowana jest w niektórych krajach od wielu, wielu lat. U nas to wciąż nowość - a jak mamy coś nowego to pojawia się pewnego rodzaju strach przed nieznanym.


    Przepraszam Panią, że będę miała odmienne zdanie ze względu na to iż zajmuje się medycyną konsultowałam szczepienia z wieloma lekarzami również innych specjalizacji i osobiście nigdy by się nie zgodzili na szczepienie osób z własnej rodziny jeżeli by to tyczyło leczenia niepłodności i były inne metody leczenia , w niektórych krajach ta terapia jest wręcz zakazana. Co do samego nowotworu szczepienia owszem nie miały znaczenia, tego na 100% nie wiadomo natomiast co do przeszczepu, możliwości leczenia już tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca, 17:14

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1651 1983

    Wysłany: 14 marca, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarysa-1 wrote:
    Przepraszam Panią, że będę miała odmienne zdanie ze względu na to iż zajmuje się medycyną konsultowałam szczepienia z wieloma lekarzami również innych specjalizacji i osobiście nigdy by się nie zgodzili na szczepienie osób z własnej rodziny jeżeli by to tyczyło leczenia niepłodności i były inne metody leczenia , w niektórych krajach ta terapia jest wręcz zakazana. Co do samego nowotworu szczepienia owszem nie miały znaczenia, tego na 100% nie wiadomo natomiast co do przeszczepu, możliwości leczenia już tak.

    Oczywiście, szanuję odmienne zdanie. To, że ktoś zajmuje się medycyną jeszcze nie czyni z tego kogoś specjalisty we wszystkich jej poddziedzinach. Dlatego warto wyprowadzać z błędu. Nie zgadzam się natomiast z powielaniem informacji, które Pani napisała cytuję "szczepienia limfocytami to akurat bardzo kontrowersyjny temat,mojej koleżanki znajoma niestety przepłaciła to życiem"...

    Jak wspomniałam, w większości lekarze w Polsce (nawet Ci z najbardziej wydumanymi tytułami naukowymi przed nazwiskiem) nie mają o tego typu leczeniu zielonego pojęcia. Specjalistów znających się na temacie jest dosłownie kilku. Tak samo jest z ginekologami z klinik niepłodności, którzy jeszcze kilka lat temu na potęgę powtarzali, że "nie wierzą" w immunologiczną przyczynę niepowodzeń. A tu nagle dziś - kilka lat później okazuje się, że jednak nie mieli racji. Dziś już istnieje termin "immunologia rozrodu", ogranizowane są konferencje immunologiczne w kontekście leczenia niepłodności, a Ci sami lekarze sami zaczynają odsyłać pacjentki do immunologów na diagnostykę. Z aktualnych badań wynika, że jednak immunologia może być przyczyną niepowodzeń w zajściu w ciążę nawet w przypadku 10% leczących się par.

    Jeżeli chodzi o zakaz tej terapii w niektórych krajach. Czy chodzi Pani o USA? To tutaj również sprostuję z czego to wynika. Badania kliniczne w USA, które były prowadzone były przeprowadzone na limfocytach wyizolowanych z krwi nawet kilka dni po pobraniu krwi. W wyniku analizy tych badań okazało się, że było to zdecydowanie na późno. Obecnie nowe badania zostają w USA wznawiane i będą przeprowadzana na limfocytach wyizolowanych maksymalnie kilka godzin (nie dni) po pobraniu krwi - czyli będzie się to działo dokładnie tak jak obecnie ta procedura medyczna prowadzona jest w Polsce, Kanadzie, Australii czy w Wielkiej Brytanii.

    Skoro działa Pani w branży medycznej, to zakładam, że jest Pani na bieżąco z najnowszymi opracowaniami na PubMed? Pierwszy lepszy wpis obalający to co Pani napisała poniżej:

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36351029/

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1651 1983

    Wysłany: 14 marca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    To akurat może być prawda - pasnik mnie informował o potencjalnych problemach w przypadku konieczności przeszczepu. Była to niestety wyłącznie informacja ustna gdyż przed szczepieniami nie ma żadnej pisemnej informacji odnośnie ewentualnych skutków ubocznych.

    Nie "problemów w przypadku przeszczepu" tylko o tym, że w przypadku biorstwa organów należy powiadomić o fakcie wykonania szczepień w przeszłości lekarza prowadzącego - tylko dlatego aby lekarz miał świadomość i ż może wystąpić konieczność modyfikacji podawanych leków.

    Ludwikowa lubi tę wiadomość

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Ludwikowa Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 14 marca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Nie "problemów w przypadku przeszczepu" tylko o tym, że w przypadku biorstwa organów należy powiadomić o fakcie wykonania szczepień w przeszłości lekarza prowadzącego - tylko dlatego aby lekarz miał świadomość i ż może wystąpić konieczność modyfikacji podawanych leków.

    Oczywiscie!!! Biorca organow wciaz po szczepieniach mozna byc. Ktos kto uwaza, ze ma jakakolwiek wiedze medyczna w tym temacie, a pisze, ze szczepienia przeszkodzily badz wykluczyly przeszczep, nie wie tak naprawde nic o tej metodzie i tak tworza sie mity

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 15 marca, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludwikowa wrote:
    Oczywiscie!!! Biorca organow wciaz po szczepieniach mozna byc. Ktos kto uwaza, ze ma jakakolwiek wiedze medyczna w tym temacie, a pisze, ze szczepienia przeszkodzily badz wykluczyly przeszczep, nie wie tak naprawde nic o tej metodzie i tak tworza sie mity

    Przepraszam zostanę przy swoim stanowisku i wiedzy hematologów,trasfuzjologow w tym zakresie. Miała nowotwór krwi i sporo namieszały te szczepienia, skutki uboczne mają wszystkie leki. Zostanę również przy swoim stanowisku, że lekarze powinni dokładnie informować pacjenta o potencjalnych powikłaniach aby ta decyzja była w pełni świadoma znając możliwe konsekwencje zdrowotne również te odległe.
    Jeżeli Panie posiadają jakieś badania z randomizacją bo tylko takie mnie interesują to chętnie poczytam. W Polsce to jeszcze jest bez podstaw naukowych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca, 06:13

  • Ludwikowa Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 15 marca, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarysa-1 wrote:
    Przepraszam zostanę przy swoim stanowisku i wiedzy hematologów,trasfuzjologow w tym zakresie. Miała nowotwór krwi i sporo namieszały te szczepienia, skutki uboczne mają wszystkie leki. Zostanę również przy swoim stanowisku, że lekarze powinni dokładnie informować pacjenta o potencjalnych powikłaniach aby ta decyzja była w pełni świadoma znając możliwe konsekwencje zdrowotne również te odległe.
    Jeżeli Panie posiadają jakieś badania z randomizacją bo tylko takie mnie interesują to chętnie poczytam. W Polsce to jeszcze jest bez podstaw naukowych

    A co znaczy ze namieszaly? W jaki sposob? Pytam bo to stwierdzenie jest bardzo ogolne

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 15 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludwikowa wrote:
    A co znaczy ze namieszaly? W jaki sposob? Pytam bo to stwierdzenie jest bardzo ogolne


    Oczywiście napisze tylko wieczór albo jutro bo do dłuższy temat a dziś mam swoje ciążowe wizyty. Ja nie jestem przeciwnikiem nowoczesnych metod leczenia, sama bardzo cenię lekarzy co szukają nowych rozwiązań a nie tylko potrafią mówić "Wie Pani ja tak leczę od 30 lat" jak pacjent się pyta o sposoby leczenia natomiast aby była pełna świadomość pary /małżeństwa która się decyduje na szczepienia znając wszystkie strony że nie jest to mało ingerencja procedura tak jak chociażby najnowsze badania naukowe z silną randomizacją, które były robione na rywaroksabanie o łączeniu leków przeciwzakrzepowych np z acardem i innymi lekami przeciwplytkowymi czy lekami typy ibuprom to już nie tylko ryzyko krwawień( również tych do czaszki) ale również prawie 2 - krotne ryzyko zgonu, oczywiście nie mówię o sporadycznym przyjmowaniu. Oczywiście w wolnej chwili napisze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca, 08:55

    Magda25 lubi tę wiadomość

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 15 marca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy dr Litmanowicz popiera idee szczepień? Bo toczy się tu zajadła dyskusja, a nie wiem, czy to akurat odpowiednoe miejsce na nią, bo może zmylić przrciwników szczepień limfocytami takich jak ja od wizyty u lekarza.

    Szczepienia nie kazdemu pomogą, a mogą zaszkodzić podnosząc anty HLA 1 i 2, podnosząc cross match do takich wartości, że o ciazy bedzie można pomarzyć. Jeśli komuś szczepienia pomogły, to super, ale to nie każdemu pomoże..

    I ktoś tsm pytał o or,eszczepy....tu własnie to anty hla jest wyjaśnieniem. Wielu osobom.wzrasta do bardzo dużych wartości, przy których przyjecie organu jest bardzo utrudnione. Kij ma dwa końce niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca, 14:19

  • Ludwikowa Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 15 marca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A czy dr Litmanowicz popiera idee szczepień? Bo toczy się tu zajadła dyskusja, a nie wiem, czy to akurat odpowiednoe miejsce na nią, bo może zmylić przrciwników szczepień limfocytami takich jak ja od wizyty u lekarza.

    Szczepienia nie kazdemu pomogą, a mogą zaszkodzić podnosząc anty HLA 1 i 2, podnosząc cross match do takich wartości, że o ciazy bedzie można pomarzyć. Jeśli komuś szczepienia pomogły, to super, ale to nie każdemu pomoże..

    I ktoś tsm pytał o or,eszczepy....tu własnie to anty hla jest wyjaśnieniem. Wielu osobom.wzrasta do bardzo dużych wartości, przy których przyjecie organu jest bardzo utrudnione. Kij ma dwa końce niestety.

    Doktor Litmanowicz mowil mi ze popiera idee szczepien przy niskim Allo MLR jako glownym problemie

  • Monita Autorytet
    Postów: 341 990

    Wysłany: 15 marca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A czy dr Litmanowicz popiera idee szczepień? Bo toczy się tu zajadła dyskusja, a nie wiem, czy to akurat odpowiednoe miejsce na nią, bo może zmylić przrciwników szczepień limfocytami takich jak ja od wizyty u lekarza.

    Szczepienia nie kazdemu pomogą, a mogą zaszkodzić podnosząc anty HLA 1 i 2, podnosząc cross match do takich wartości, że o ciazy bedzie można pomarzyć. Jeśli komuś szczepienia pomogły, to super, ale to nie każdemu pomoże..

    I ktoś tsm pytał o or,eszczepy....tu własnie to anty hla jest wyjaśnieniem. Wielu osobom.wzrasta do bardzo dużych wartości, przy których przyjecie organu jest bardzo utrudnione. Kij ma dwa końce niestety.

    On jest bardziej za inmunoglobulinami, mówił, że jakbym chciała się szczepić, to nie do niego tylko do Łodzi wysyła. U mnie obyło się bez jednego i drugiego, mimo allo 0% udało sie po jego miesięcznej kuracji lekami i z wlewami z intralipidu.

    👩89'
    ➡️IO ➡️hiperprolaktynemia ➡️PCO ➡️PAI1 ➡️przeciwciała przeciwplemnikowe ➡️cross-match 21,6% ➡️allo MLR 0%➡️KIR Bx

    👨80'
    ➡️obniżone parametry nasienia ➡️ żylaki powrózka nasiennego

    Rozpoczęcie starań - 2015
    IUI - 4 ❌
    2019 ciąża naturalna - 6 t.c. serduszko przestało bić 😪💔

    01.2023 I prcedura IVF <Bocian Warszawa>
    12.01.2023 punkcja - 24🥚19 dojrzałych - 13 zamrożonych, 6 zapłodnionych
    Mamy 2❄ 5 A.A. 😍

    11.02.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸ ❌CB 😪

    17.03.2023 transfer FET ❌ 😪

    06.2023 II procedura IVF
    5 zarodków 😍

    07.06.2023 transfer ET ❌ 😪

    29.09.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸, 7 dpt 98.3, 10 dpt 475, 14 dpt 2704, 18 dpt pęcherzyk ciążowy z uwidocznionym pęcherzykiem żółtkowym 🥰, 25 dpt ❤
    preg.png
    🤰Michalinka🥰
  • Klarysa-1 Przyjaciółka
    Postów: 89 45

    Wysłany: 17 marca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A czy dr Litmanowicz popiera idee szczepień? Bo toczy się tu zajadła dyskusja, a nie wiem, czy to akurat odpowiednoe miejsce na nią, bo może zmylić przrciwników szczepień limfocytami takich jak ja od wizyty u lekarza.

    Szczepienia nie kazdemu pomogą, a mogą zaszkodzić podnosząc anty HLA 1 i 2, podnosząc cross match do takich wartości, że o ciazy bedzie można pomarzyć. Jeśli komuś szczepienia pomogły, to super, ale to nie każdemu pomoże..

    I ktoś tsm pytał o or,eszczepy....tu własnie to anty hla jest wyjaśnieniem. Wielu osobom.wzrasta do bardzo dużych wartości, przy których przyjecie organu jest bardzo utrudnione. Kij ma dwa końce niestety.


    Tu właśnie o to chodziło po 2 szczepieniach pulowych jej wartości wzrosły do tak kosmicznych , że później już będąc w szpitalu lekarze się pytali czy ktokolwiek z nią rozmawiał na ten temat, że w przypadku choroby nowotworowej może być bardzo bardzo ciężko, niestety nawet jak się poruszy niebo i ziemię są sytuację, że nic się nie da zrobić, nie czuje się kompetentna aby kogoś oceniać mówić czy ma się szczepić czy nie natomiast warto czasem skonsultować z kilkoma różnymi specjalistami w tym hematologiem i już według własnego uznania czy idziemy tą drogą może są jeszcze inne możliwości. Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ