X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Dr Paśnik

Oceń ten wątek:
  • Daria T Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Potrzebuje termin do doc Paśnik może któraś już nie potrzebuje? Zależy mi na wizycie stacjonarnej. W razie czego piszcie [email protected]

  • Daria T Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.

    Nie wiem już gdzie szukać pomocy i jak do tego wszystkiego podejść...
    7 poronień
    5 naturalnych ciąż straconych w 6-8 tygodniu
    1 in vitro stracone w 8 tyg

    Ostatnie in vitro zarodek 5.1.1 przebadany genetycznie. Zaczęło się od krwawienia ze skrzepami. Myślałam, że to już koniec. Okazało się, że mam krwiaka, a Maluch sobie radzi i walczy. Potem znowu pojawiły się skrzepy i krwawienie, ale nadal dawał radę. Bo byłam na wizycie w czwartek.

    W jedną z niedziel pojawiły się wymioty, wysoka gorączka 40c dreszcze i trzęsienie całego organizmu. Od razu kontakt z ginekologiem, który się pytał czy mam objawy jakiejś infekcji. Oczywiście nie miałam i czułam się zdrowa do tego momentu. Zbiłam gorączkę i następnego dnia miałam wizytę. Nad ranem zaczęły się skurcze i tak oto mój organizm odrzucił moją ciąże :(
    Trafiłam do szpitala, gdzie zostałam potraktowana tak, że mnie nikt nie słuchał. W czasie poronienia straciłam wiele krwi. Pielęgniarki nie wierzył mi, że krwawię tak od rana przez wiele godzin. Do tego zostałam źle wyłyżeczkowana i zrobiono mi jeszcze histeroskopię. Nie słuchali skąd mam przeciwciała, a dostałam je wcześniej od mojego lekarza na wszelki wypadek.
    Leki, które brałam, to Lutinus 3 razy dziennie, Accard, Prolutex 2 razy dziennie, Encontor, Duphaston, Clexane. Oczywiście jeszcze suplementy, kwas foliowy itp.

    Mam mutacje genu MLH 1c2040c>A, obciążenie rakiem jelita grubego. Miałam zapalenie endometrium - wyleczone przed transferem, antybiotyki i dieta.
    Wyniki hormonalne są ok - moje i mojego męża.
    Nasienie ok.
    PAAI-1 4g/4g

    Dziewczyny do doc. Paśnika nie ma terminów, jestem na liście rezerwowej 😞 Może macie jakiś pomysł jakie badania mam zrobić? Bo mam wrażenie, że mój organizm odrzuca ciąże jak przeszczepy. Jestem załamana ….

  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria spróbuj sie dostać do innego immunologa w miedzy czasie np. Dr Sydor Katowice / Krakow lub Litmanowicz w Warszawy - moze dziewczyny podpowiedzą tez innego.

    Przy poronieniach nawykowych chyba podstawy to:
    - badania endometrium - ale tu juz mówisz przeliczyłas zapalenie
    - immunologia
    - ewentualnie genetyka. Mi po dwóch poronieniach zlecono NGS (badanie genetyczne moje i męża) ale jeszcze czekam na wyniki.

    Niemniej te dwa pierwsze punkty raczej obowiązkowe .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2023, 17:08

    age.png

    preg.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na innym forum odnośnie in vitro wpisane sa takie zalecenia.
    Sprawdź, które masz a które musisz zrobić.

    ❓CO ZBADAĆ JEŚLI SIĘ NIE UDAŁO❓

    👉 Test CBA- ocena cytokin Th1/Th2: to badanie można zrobić w wiekszosci labow majacych placowki w calej Polsce, np. Alab lub Synevo

    👉 Panel limfocytarny/ subpulacja limfocytów/ immunofenotyp/ IMK (różne nazwy tego samego badania): to jest badanie, który miedzy innymi wykazuje ilość komorek NK w krwi obwodowej. Miedzy innymi można zrobić je tu: testdna.pl. Przy czym tu wazne zeby zrobic badanie w drugiej polowie cyklu.

    👉 Przeciwciała p.plemnikowe np. w Alabie tutaj
    👉 Przeciwciała p/antygenom łożyska przyklad z Alabu
    👉 Przeciwciała antykardiolipinowe: nastepujace klasy: IgA, IgG, IgM
    👉 Przeciwciała p beta2 glikoproteinie
    👉 Przeciwciała antykoagulant toczniowy

    👉 Trombofilia wrodzona - przykład pakietu z testdna.pl

    👉 KIR u kobiety i HLA C u partnera - badania można zamówić m.in. na tej stronie

    👉 AlloMLR - zobacz na ponizej wiecej informacji na temat tego badania

    👉 Test cytoksycznosci komórek NK

    👉 Cross-match

    👉 ANA 2

    👉 Krzywa glukozowa i insulinowa - można wykonać miedzy innymi w Alabie link tutaj

    👉 Homocysteina - dla kobiet starających się powinna być poniżej 8

    👉 Mutacje: MTHFR i PAI-1 - te często są w pakiecie na trombofilie (jak powyżej) wiec na ogol bardziej opłaca się wziąć taki pakiet

    👉 Panel tarczycowy (w sklad typowego panelu wchodza: TSH, TF3, FT4, Anty-TPO, Anty-TG, anty TSHR = TRAb, a czasem tez cholesterol który potrafi być zawyżony w przypadku problemow z tarczyca). Dostepny m.in na stronie Alab, a takze w Synovo

    👉 Witamina D3

    👉 Biopsja endometrium (sprawdzenie czy jest stan zapalny)

    👉 Histeroskopia

    👉 CD138

    👉 Badanie receptywności endometrium / ERA

    👉 Badanie prolaktyny


    ☂️ Badanie ALLO MLR

    Informacja od Vanessy na tym wątku https://ovufriend.pl/forum/poronienie/co-oznacza-wynik-allo-mlr-i-testu-cytotoksycznego,8095.html i Jaszczureczki, która te wspaniale napisany post znalazła i poleciła

    "Tworzą "parasol" ochronny nad zarodkiem jeżeli jest ich odpowiednia ilość czyli co najmniej 40% hamowania.

    Po zapłodnieniu połowa Dzidziusia to materiał od taty a druga połowa to materiał od mamy. Układ immunologiczny każdego człowieka zwalcza ciała obce w organizmie i w sytuacji kiedy dochodzi do zapłodnienia ta część od taty jest obca dla organizmu matki więc zostaje atakowana przez cały układ immunologiczny. Oczywiście nie zawsze sie tak dzieje, bo z chwilą zapłodnienia allo mlr rośnie i chroni zarodek przed atakiem układu immunologicznego matki, ale nie zawsze tak jest.

    Są sytuacje kiedy allo mlr nie wzrasta po zapłodnieniu i dzieje sie tak wtedy gdy małżonkowie maja w materiale genetycznym coś wspólnego/podobnego i nie chodzi tu o pokrewieństwo. Wtedy układ immunologiczny po części rozpoznaje podobną/przyjazna część do własnego organizmu i nie wytwarza przeciwciał blokujących mających na celu ochraniać zarodek ale także układ immunologiczny "widzi" że to coś obcego bo jednak innego i następuje atak na Dzidziusia nie rzadko ten atak następuje zaraz po zapłodnieniu i kobieta nie jest w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia a czasem dzieje się to na późniejszym etapie ciąży.


    Sa jakby 3 grupy kobiet:

    1. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje poronienia na poszczególnych etapach ciąży.

    2. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje brak możliwości zajścia w ciążę tzn. dochodzi do zapłodnienia ale zarodek jest usunięty przez układ immunologiczny zanim zdąży sie zagnieździć i tym samym dana kobieta nie była nigdy w ciąży o której by zdążyła sie dowiedzieć.

    3. Nie ma znaczenia poziom ALLO MLR bo nawet niski poziom hamowania nie upośledza płodności i zachodzą w ciążę bez problemu, donosząc bez problemowo i rodzą dzieci.


    Test cytotoksyczny robi się po to aby wiedzieć czy w przypadku szczepień mąż może być dawcą limfocytów. 0% hamowania może utrudniać zajście w ciążę lub donoszenie ale nie znaczy że tak będzie bo jak zwykle każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne sytuacje.

    Jeżeli poroniłaś już 2 razy a nie znaleziono u Ciebie innej przyczyny to nie wykluczone że pomocne byłyby szczepienia."

    age.png

    preg.png
  • Jolanta Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Mam termin wizyty u dr Paśnika 4.07.2023 o 11.20. Chciałabym zamienić na drugą połowę sierpnia.

  • Kratka Ekspertka
    Postów: 130 400

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Chętnie zamienię termin u dr Paśnika z 3.07 godz. 14.00 na sierpień lub wrzesień.

    30lat, starania od 09.2019
    1 IVF - 12.2021: pobrane 11 🥚, dojrzałe 10, zapłodnione 6, transfer w 3 dobie, 0❄️
    2 IVF - 07.2022: pobrane 10 🥚, dojrzałe 9, zapłodnione 9, 8❄️: 2 x 5.1.1 (zdrowe po PGT😍), 5.2.1 i 5.1.2 (nieprawidłowe 😢), nieprzebadane: 2 x 5.2.2, 5.3.2, 6.2.1
    FET 5.1.1 - 10.2022 🍀 (AH, EmbryoGlue, Ovitrelle)
    5dpt - 8,7 ✊ / 7dpt - 5,8 / 10 dpt - 21,8 / 14 dpt - 115,8 / 18dpt - 317 ✊ / 23 dpt - 260 😭
    FET 5.1.1 - 9.2023 🍀
    6 dpt - 39,7 ✊ 10dpt - 335 / 13 dpt - 1182 / 17dpt - 4574 😍
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 2 lipca 2023, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ratujcie. Jestem podczas immunosupresji, dostałam zapalenia pęcherza. Mogę coś wziąć? Furagine ? Nie miałam zapalenia z 15lat!! Boję się, że to przekreśli działanie immunosupresji.

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Jeż Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 lipca 2023, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Ktoś może ma wolny termin do doc. Paśnik ?
    [email protected]

  • freedom Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 14 lipca 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientujecie się czy doktor ma teraz urlop? Napisałam maila i od dwóch dni brak odpowiedzi...

  • aniab Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 21 lipca 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) jeśli jestem pacjentką Salve Medica w Łodzi i otrzymam skierowanie do Docenta Paśnika to pierwsza wizyta odbędzie się w formie teleporady czy trzeba koniecznie jechać do Warszawy gdzie przyjmuje?

  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 22 lipca 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniab wrote:
    Cześć :) jeśli jestem pacjentką Salve Medica w Łodzi i otrzymam skierowanie do Docenta Paśnika to pierwsza wizyta odbędzie się w formie teleporady czy trzeba koniecznie jechać do Warszawy gdzie przyjmuje?

    W Salwe teleporada. Nigdzie nie trzeba jechać. Docent dzwoni w ustawionym terminie. Czasami sam pisze na maila z zapytaniem czy mógł by zadzwonić wcześniej niż w sobotę

  • aniab Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 26 lipca 2023, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanka wrote:
    W Salwe teleporada. Nigdzie nie trzeba jechać. Docent dzwoni w ustawionym terminie. Czasami sam pisze na maila z zapytaniem czy mógł by zadzwonić wcześniej niż w sobotę

    A ile się czeka na termin teleporady? W rejestracji powiedziano mi, że 2 - 3 tygodnie, czy to możliwe żeby tak krótko? Dziękuję za odpowiedź:)

  • Motylek129 Autorytet
    Postów: 702 407

    Wysłany: 26 lipca 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tez przygotowuje się już psychicznie na nierówną walkę. Czy do dr Paśnika lub innego immuno trzeba mieć skierowanie? Jutro robie w prawdzie sama dla siebie bete, ale czuję i wiem, że mój organizm i tym razem zaatakował zarodek. Zostanie mi ostatnia szansa, ostatni zarodek, więc chce ułożyć sobie plan działania, bo lekarz po wyniku cd56 zalecił mi aby wlew z accofilu przed transferem, a wiem, że to za mało na mnie. 2 dni po transferze mialam brązowawe plamienie ciut, a dzien po juz mega skurcze brzucha, więc wiem, że to była odpowiedź mojego organizmu na zarodek. Wcześniej tez tak mialam, mega bole brzucha. Ehhh.... jedno dziecko mam, corka 9lat naturalnie, ale po cc mam niedrozne oba jajowody. Trzy transfery juz za mna, zostaje mi ostatni, ale potrzebuje obstawy lekami itd. Jakie badania warto teraz wykonać, mimo, że już rodziłam i nie bylo problemu z zajściem? Jest ktoś w podobnej sytuacji? Chce sama tez podziałać w Ty kierunku i zrobic badania, bo wiem, że lekarz nie zawsze spojrzy na to tak jak powinno być,a wiem, że tu są dziewczyny z doświadczeniem i mogę liczyć na Waszą pomoc.

    CC 2014
    Starania od 2017r.
    👧Amh 2,6
    👦wyniki ok
    Marzec 2022 Polip-histeroskopia
    Sierpień 2022 hsg- jajowody niedrożne😔
    Listopad 2022 start in vitro
    Zapłodniono 6komórek: przetrwaly 4❄❄❄❄
    Transfer swieży po punkcji ❌

    28.03.2023 transfer 6dniowej blastki
    7dpt beta 20,2 🤔
    9dpt 16,5
    10dpt 9,7
    14dpt <2.0
    Zostały ❄❄
    Histeroskopia 09.05.23
    Wysokie cd 56- 284/1
    Nowy plan działania: wit D 6tys
    encorton
    acofil wlew
    21.07.23 transfer ❄ 4BC
    Silne bole brzucha 3dpt 😔 (nospa maks)
    4dpt prog 38,37
    6dpt beta hcg <2,3
    Została ostatnia ❄

    IMMUNOLOGIA
    Allo MLR 0
    Immunosupresja + szczepienia limfocytami (oby pomogły)
    Wzrost Allo 25,6% (luty 2024)

    Transfer 12.03.24r. (Ostatni)
    Atosiban + acard
    2dpt - bóle brzucha i w nocy + brązowy śluz (aby raz w dzień )

    Progesteron 3dpt : 59,84
    5dpt sikany negatyw
    6dpt beta: 2,5
  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 26 lipca 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniab wrote:
    A ile się czeka na termin teleporady? W rejestracji powiedziano mi, że 2 - 3 tygodnie, czy to możliwe żeby tak krótko? Dziękuję za odpowiedź:)
    Ja w Warszawie czekałam 4 miesiąca . Teleporada 2 soboty w miesiącu. Nie wiem jak te terminy się rozkłada między Warszawą a Łodzią

  • gusia Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 27 lipca 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIEAKTUALNE // Hej dziewczyny, mam planowana wizyte 17.08.2023 o godz. 12:40 ale nie zrobie badan i na bank nie dostane wynikow na czas. Czy ktoras z was ma moze pozniejszy termin (pazdziernik-listopad) i chcialaby sie zamienic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2023, 22:16

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 642 466

    Wysłany: 28 lipca 2023, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Hej dziewczyny, mam planowana wizyte 17.08.2023 o godz. 12:40 ale nie zrobie badan i na bank nie dostane wynikow na czas. Czy ktoras z was ma moze pozniejszy termin (pazdziernik-listopad) i chcialaby sie zamienic?


    Ja mam 28.09 do zamiany, ale obawiam się że to dla Ciebie za wcześnie :/

    👱🏻‍♀️25 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
  • Motylek129 Autorytet
    Postów: 702 407

    Wysłany: 28 lipca 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny potrzebuje na września wizyte do doc Paśnika. Mam problemy z NK, bo mój organizm zwalcza zarodki, dzis beta negatywna. Pozostaje mi ostatnie podejście, ale chce być już obstawiona konkretnie.

    CC 2014
    Starania od 2017r.
    👧Amh 2,6
    👦wyniki ok
    Marzec 2022 Polip-histeroskopia
    Sierpień 2022 hsg- jajowody niedrożne😔
    Listopad 2022 start in vitro
    Zapłodniono 6komórek: przetrwaly 4❄❄❄❄
    Transfer swieży po punkcji ❌

    28.03.2023 transfer 6dniowej blastki
    7dpt beta 20,2 🤔
    9dpt 16,5
    10dpt 9,7
    14dpt <2.0
    Zostały ❄❄
    Histeroskopia 09.05.23
    Wysokie cd 56- 284/1
    Nowy plan działania: wit D 6tys
    encorton
    acofil wlew
    21.07.23 transfer ❄ 4BC
    Silne bole brzucha 3dpt 😔 (nospa maks)
    4dpt prog 38,37
    6dpt beta hcg <2,3
    Została ostatnia ❄

    IMMUNOLOGIA
    Allo MLR 0
    Immunosupresja + szczepienia limfocytami (oby pomogły)
    Wzrost Allo 25,6% (luty 2024)

    Transfer 12.03.24r. (Ostatni)
    Atosiban + acard
    2dpt - bóle brzucha i w nocy + brązowy śluz (aby raz w dzień )

    Progesteron 3dpt : 59,84
    5dpt sikany negatyw
    6dpt beta: 2,5
  • Nadzieja871 Autorytet
    Postów: 2265 2516

    Wysłany: 28 lipca 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek129 wrote:
    Hej dziewczyny potrzebuje na września wizyte do doc Paśnika. Mam problemy z NK, bo mój organizm zwalcza zarodki, dzis beta negatywna. Pozostaje mi ostatnie podejście, ale chce być już obstawiona konkretnie.

    wejdź na fejsa na grupę " starając się z pomocą dr P " i tam się dziewczyny wymieniają i oddają terminy.

    Motylek129 lubi tę wiadomość

    Ona: 87' - 57kg - zdrowa jak ryba 🐟 brak jajowodów ❌ histeroskopia ✅ ANA3 ✅ Kir bx - brak 3 ds ❌ AMH 3,91 ✅ trombofilia, PAI-1 ✅ cd138 ✅ cd56 ✅ allo-mlr 25.9% ( 03.2023 )✅
    Cross-match 7% ( 03.2023 ) ✅ → 39% ( 08.2023 ) ❌ → tarivid + metronizadol

    On: 88' - nasienie ✅ zdrowy jak ryba 🐟 Hla-c: c2c2 ❌

    12.2019 - CP - krwotok wewnętrzny - pęknięty jajowód - laparoskopia 💔

    I IVF
    1 transfer - 7A
    10dpt <1.2 ❌

    II IVF
    2 transfer - 4.1.1 ( cykl naturalny )
    10dpt - 10/ 18dpt - 411/ 21dpt - 260/ 23dpt - 184/ 31dpt - 327
    CP brzuszna - laparoskopia 💔

    3 transfer - 3.1.1 ( cykl sztuczny ) Atosiban, accofil, acard
    7dpt <1.2 ❌

    4 transfer - 4.2.2 ( cykl naturalny ) Atosiban, accofil, acard
    5dpt < 0.1 ❌

    5 transfer - 4.2.2 i 3.1.1 ( cykl naturalny ) atosiban, accofil, acard
    7dpt - 17/ 10dpt - 7 / cb 💔
  • aniab Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 31 lipca 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które badanie ANA1 wykonać:

    - metodą ELISA
    - IF
    - test przesiewowy z podaniem miana i typu świecenia?

    Na stronie medistore znalazłam aż 3 różne badania i nie wiem, które docent uznaje...

    Czy na to badanie ma wpływ dzień cyklu lub przeziębienie?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

  • alittle Autorytet
    Postów: 1721 2598

    Wysłany: 31 lipca 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że na całą Polskę są 2-3 nazwiska immunologów, co pomagają w naszych sprawach.
    To nie jest normalne, że trzeba walczyć o termin i dogadywać się na grupach fb.

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ