X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr Sydor I wizyta
Odpowiedz

Dr Sydor I wizyta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 1 września 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam prośbę do dziewczyn które maja za sobą już wizytę u dr Sydor powiedzcie jakie badania warto zrobić przed pierwszym spotkaniem żeby nie było ono bezcelowe?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 2 września 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytokiny metodą CBA
    KiR-y
    Komórki NK

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 2 września 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana 2

    Ja robiłam zespol antyfosfolipidowy. To ważne bo jak masz jeden parametr dodatni to on już zleca heparyne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2022, 07:28

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 5 września 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi a mam jeszcze jedno pytanie: wizyty u dr przebiegają w miarę punktualnie czy nastawić ze może być spore opóźnienie?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 6 września 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ren91 wrote:
    Dzięki za odpowiedzi a mam jeszcze jedno pytanie: wizyty u dr przebiegają w miarę punktualnie czy nastawić ze może być spore opóźnienie?

    W Krakowie są opóźnienia, zwykle minimum 20 minut. Czasem wchodziłam i po 40 minutach.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Lusia30 Autorytet
    Postów: 436 134

    Wysłany: 8 października 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie odnośnie kolejnych wizyt :) wizytę pierwsza mam na polowe listopada. Udało się w końcu bo wszystkie terminy były zajęte. Jak to wyglada po pierwszej wizycie umawianie się na kolejne wizyty? Czy znajdują się wolne terminy czy graniczy to znowu z cudem? Albo prowadzi potem konsultacje online?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2021, 11:03

  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Cytokiny metodą CBA
    KiR-y
    Komórki NK

    Hej Krakowska :) Badania o których wspomniałaś:
    Cytokiny metodą CBA
    KiR-y
    Komórki NK

    dobrze zrobić przy ciążach biochemicznych czy raczej w innych przypadkach? Rozważam zapisanie się do immunologa za jakiś czas i w sumie myślałam żeby zrobić wlasnie już jakieś głowne badania. Interesuje mnie właśnie zbadanie przyczyn ciąż biochemicznych.
    Gdzie robiłaś te badania w Krakowie, jeśli mogę spytać?

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Hej Krakowska :) Badania o których wspomniałaś:
    Cytokiny metodą CBA
    KiR-y
    Komórki NK

    dobrze zrobić przy ciążach biochemicznych czy raczej w innych przypadkach? Rozważam zapisanie się do immunologa za jakiś czas i w sumie myślałam żeby zrobić wlasnie już jakieś głowne badania. Interesuje mnie właśnie zbadanie przyczyn ciąż biochemicznych.
    Gdzie robiłaś te badania w Krakowie, jeśli mogę spytać?

    Przy biochemiach cytokiny CBA, starą metodą robią na Zyczkowskiego w Diagnostyce oraz immunofenotyp. Mialam trzy biochemy. KiR y tez wpływają za zagnieżdżenie wiec warto zbadac. I Allo, ake je sie bada w okreslonym czasie od poronienia. Nie wiem czy nie 6 tyg? Reszte badalam w Gyncentrum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2021, 17:14

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Przy biochemiach cytokiny CBA, starą metodą robią na Zyczkowskiego w Diagnostyce oraz immunofenotyp. Mialam trzy biochemy. KiR y tez wpływają za zagnieżdżenie wiec warto zbadac. I Allo, ake je sie bada w okreslonym czasie od poronienia. Nie wiem czy nie 6 tyg? Reszte badalam w Gyncentrum.

    Dzięki! ja na razie czekam co przyniosą kolejne 2-3 cykle. Na razie miałam 1 cb, ale wole się mentalnie przygotować na dalsze kroki w razie gdyby znów się przydarzyła. Zwłaszcza, ze lekarze zachęca mnie dość mocno do IVF ze względu na niska rezerwę jajnikowa. a nie chciałabym zaliczyć biochemia po IVF :/

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, od przeszło tygodnia próbuję umówić się na jakiś termin do Paśnika lub Sydora. Ws wizyty do pierwszego nawet nie udało mi się dodzwonić, a do Sydora przed chwilą odebrała pani z Krakowa i powiedziała, że właśnie zwolnił się termin na 03.01., więc się zapisałam.
    Pytanie, czy jest sens iść teraz na tą wizytę, jak nie mam na razie żadnych badań zrobionych? Czy lepiej dalej próbować umawiać jakiś dalszy termin i przed pierwszą wizytą mieć już jakieś wyniki? Czy może jednak dobrze iść teraz, żeby dr skierował mnie na konkretne badania?

    KONIEC.💔
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Dzięki! ja na razie czekam co przyniosą kolejne 2-3 cykle. Na razie miałam 1 cb, ale wole się mentalnie przygotować na dalsze kroki w razie gdyby znów się przydarzyła. Zwłaszcza, ze lekarze zachęca mnie dość mocno do IVF ze względu na niska rezerwę jajnikowa. a nie chciałabym zaliczyć biochemia po IVF :/

    Nikomu nie życzę biochema po INV więc dobrze się przebadać i pójść do immunologa przed tym wszystkim.

    karola lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Kjojewna Przyjaciółka
    Postów: 149 24

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy dr przyjmuje też online?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjojewna wrote:
    Cześć dziewczyny czy dr przyjmuje też online?

    Z tego co wiem u dr Sydora jest możliwa telekonsultacja. Paśnik w Łodzi wymaga pierwszej wizyty osobiście, potem już nie.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 7 lutego 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie orientujecie się czy terminy na telekonsultacje są tak samo odległe? I czy pierwsza wizyta też może być telekonsultacja?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 8 lutego 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą wizytę u dr Sydora miałam w formie telekomunikacji...tylko było to rok temu. Czekałam chyba 3 dni.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 8 lutego 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie uNK
    Dziewczyny na zlecenie kliniki w Czechach zrobiłam zrobiłam badanie komórek NK z fragmentu endometrium, niestety pojawił się problem w interpretacji
    Liczba komórek plazmatycznych kw oraz odczyn cg 56 celem identyfikacji komórek uNk:
    Liczba komórek uNk ok 1200/10mm kw

    Co to oznacza? Jest to odpowiedzi poziom, czy za duży ?


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • gosinka Autorytet
    Postów: 644 1064

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊 Orientujecie się może, czy dr Sydor podobnie jak doc Paśnik honoruje badania z określonych laboratoriów?
    Cytokiny i subpopulację limfocytów mam z Invicty z października - powtarzać czy wziąć to co jest i ewentualnie powtórzyć po konsultacji?
    Zrobię KIR, może być dowolne laboratorium, np Synevo, Invicta albo Diagnostyka?
    Jeszcze jakieś badania sugerujecie przed pierwszą wizytą? Będę jechała z Gdańska do Krakowa, chciałabym się jak najlepiej przygotować 😊

    🚺 35 🚹 40
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙
    20+2 prenatalne - 364g zdrowego dziecka

    preg.png
  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr jest w stanie zinterpretować każdy wynik ale osobiście woli CBA wykonane stara metoda ( robią nią w Lab w Łodzi ale cześć innym np z diagnostyki tam wysyła wiec trzeba się dowiedzieć w krk np tylko jedna diagnostyka wykonuje i ślą do Łodzi). Ja miałam ten dziwny wynik z nowej metody to nic nie mówił, ale jak powtarzałam w czasie leczenia to prosił już o ten stary. Co do reszty to chyba nie ma znaczenia i wszędzie te wyniki/metody są takie same.

    gosinka lubi tę wiadomość

  • gosinka Autorytet
    Postów: 644 1064

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ren91 wrote:
    Dr jest w stanie zinterpretować każdy wynik ale osobiście woli CBA wykonane stara metoda ( robią nią w Lab w Łodzi ale cześć innym np z diagnostyki tam wysyła wiec trzeba się dowiedzieć w krk np tylko jedna diagnostyka wykonuje i ślą do Łodzi). Ja miałam ten dziwny wynik z nowej metody to nic nie mówił, ale jak powtarzałam w czasie leczenia to prosił już o ten stary. Co do reszty to chyba nie ma znaczenia i wszędzie te wyniki/metody są takie same.

    Dziękuję 😘

    A nie orientujesz się może jaka to metoda? Bo w większości opisów tego badania jest metoda cytometrii przepływowej.
    Jeszcze sprawdzę w sumie na stronie APC czy mają tam jakieś szczegóły.

    Edit Znalazłam w Gdyni na Wendy Diagnostykę, która test CBA wysyła do Łodzi 😊 Zostawiam info, gdyby ktoś podobnie jak ja szukał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 11:51

    🚺 35 🚹 40
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙
    20+2 prenatalne - 364g zdrowego dziecka

    preg.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) wiecie jakie badania warto zrobić przed 1. wizyta w przypadku nieudajacych się transferów (brak implantacji)? Wizyta przyspieszyła mi się z końca września na środę, może coś uda mi się do tego czasu ogarnąć?

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ