X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Duphaston w fazie lutealnej
Odpowiedz

Duphaston w fazie lutealnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie dotyczące Duphastonu. Mój lekarz kazał mi brać po jednej tabletce od 2 DPO przez 10 dni. Tak robię ale mam wątpliwości czy to nie szkodzi moim szansom na zajście w ciążę? Czy takie nagłe zaprzestanie brania progesteronu nie powoduje poronienia? Czytałam że Duphaston nie wpływa na badanie krwi, a progesteron 7/8 DPO mam zwykle wysoki i wskazuje że owulacja była. Będę wdzięczna za pomoc

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego 10 dnia zrób test z krwi beta hcg, jak będzie ujemny to odstaw duphaston, a jak dodatni to tel do doktora i dalej tabletki:) choć częściej spotyka się 2 razy po 1. Tylko musisz koniecznie wiedzieć kiedy te dwa dni po owu. żeby nie przyblokowac owulacji.

  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Tego 10 dnia zrób test z krwi beta hcg, jak będzie ujemny to odstaw duphaston, a jak dodatni to tel do doktora i dalej tabletki:) choć częściej spotyka się 2 razy po 1. Tylko musisz koniecznie wiedzieć kiedy te dwa dni po owu. żeby nie przyblokowac owulacji.

    Dzięki Ewayak 😊Niestety tu gdzie mieszkam nie bardzo mogę robić bete co miesiąc. Raz mi się ledwo udało przekonać przychodnię żeby mi zrobili, a robienie na własną rękę, tak jak w Polsce niestety nie wchodzi w grę. Dlatego się martwię czy tym Duphastpnem nie strzelam sobie w stopę 😔

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Dzięki Ewayak 😊Niestety tu gdzie mieszkam nie bardzo mogę robić bete co miesiąc. Raz mi się ledwo udało przekonać przychodnię żeby mi zrobili, a robienie na własną rękę, tak jak w Polsce niestety nie wchodzi w grę. Dlatego się martwię czy tym Duphastpnem nie strzelam sobie w stopę 😔
    To bierz do miesiączki. W końcu i tak dostaniesz nawet na dupku tylko trochę później.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ