X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Duża ilość hormonów
Odpowiedz

Duża ilość hormonów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dori Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy Wy też tak macie, że wydawałoby się że wyniki krwi były dobre A jak poszłam do lekarki to się dowiedziałam że są niewystarczające żeby zająć w ciążę? Jedynie prolaktyne miałam widocznie podwyższona, reszta jakby w normie. A teraz biote: Bromergon, Euthyrox, Progesteron, Estrofem i Vit. D . Martwi mnie to ile tego muszę brać...

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy Wy też tak macie, że wydawałoby się że wyniki krwi były dobre A jak poszłam do lekarki to się dowiedziałam że są niewystarczające żeby zająć w ciążę? Jedynie prolaktyne miałam widocznie podwyższona, reszta jakby w normie. A teraz biote: Bromergon, Euthyrox, Progesteron, Estrofem i Vit. D . Martwi mnie to ile tego muszę brać...
    Czesc, a jakie miałaś wyniki?
    Może lekarz przewrażliwiony, ale raczej lepiej w ta strone, bo sporo lekarzy olewa sprawę.
    Tarczyca (tsh i ft4) Tsh niby normy są do 4, ale dla staraczek wynik powinien krążyć wokół 1. My gdy się zgłosiliśmy po pomoc to wyszło, ze mam tsh 2.8. Od razu ginekolog wysłał do endokrynologa i mam euthyrox do końca życia z racji niedoczynnosci tarczycy.
    Witamina D to nikomu nie zaszkodzi. Dla osób z chora tarczyca to obowiązek wręcz, bo wtedy złe się wchłania. A w Polsce prawie każdy ma jej za mało.
    Estrofem hmmm to się daje jak kobieta ma problem z endometrium. Jakie masz endometrium w owulacje w mm? „Ładne endometrium” to tak 7.5mm-10mm.
    No a progesteron to zależy od wyniku progesteronu w szczycie po owu, czyli 7-8 dni po owu. Akurat progesteron jakaś lekka dawka to spoko. Bo teraz jak kobieta jest w ciąży to od razu lekarze daja mimo dobrego wyniki. Im wyższy progesteron w fazie lutealnej tym lepiej, bo pomaga się zagnieździć zarodkowi.

  • Dori Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH miałam tak jak Ty 2,8 i przepisał ki Euthyrox. Estrofem powiedziała właśnie że na lepsze zagniezdzenie ale nie wyjaśniła skąd taka decyzja. A Progesteron na początku po owulacji mam dobry ale szybko spada . Mam nadzieję że te wszystkie leki pomogą 😊
    Do tego mam tylozgiecie macicy więc już w ogole masakra...

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori wrote:
    TSH miałam tak jak Ty 2,8 i przepisał ki Euthyrox. Estrofem powiedziała właśnie że na lepsze zagniezdzenie ale nie wyjaśniła skąd taka decyzja. A Progesteron na początku po owulacji mam dobry ale szybko spada . Mam nadzieję że te wszystkie leki pomogą 😊
    Do tego mam tylozgiecie macicy więc już w ogole masakra...
    Tylozgiecie w niczym nie przeszkadza także bez stresu:) i ma je jakieś 25-30% kobiet zgodnie ze statystykami;)

  • Dori Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo 😊 pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ