X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną dwa niedrożne jajowod
Odpowiedz

dwa niedrożne jajowod

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 6 marca 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny właśnie dziś dowiedziałam się że mam niedrożne oby dwa jajowody :( czy której z was się udało ? czy jest jakaś szansa na dzieciątko ?

    MałaMi83 lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 marca 2014, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba sama znasz odpowiedz, ze naturalnie przy obustronnej niedroznosci nie ma szans na naturalne poczecie..Ale przeciez sa sposoby by je udroznic ,,,to raz , a dwajesli to nie pomoze zostaje in vitro ...Wiec miej nadzieje....:)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kapturnica ma racje, trzeba udroznic. Slyszalam rowzniez o ziolach, ktore pomagaja udroznic jajowowdy, moze akurat pomoga?

    kapturnica lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam że udrożnienie nie zawsze wychodzi z tego co lekarz mi powiedział to mogą mi to zrobić ale nie wiadomo czy będą dobrze pracować ale dla dzidzi człowiek w takiej sytuacji zrobi wszystko

  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika86 a co to za zioła wiesz o nich coś wiecej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, czy miałas wcześniej jakieś przesłanki świadczące, że jajowody mogą być niedrożne? Czy coś Ciebie zaniepokoiło wcześniej? Mocno przytulam Ciebie.

  • aaana Autorytet
    Postów: 359 649

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem jajowody da się udrożnić, czasem nie, u mnie podczas laparoskopii udało się udrożnić jeden, ale i tak ciąży nie ma :( planujemy ivf

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana jesli to wyszło na hsg to idz na laparo, moze wcale niedrożności nie byc, albo udrozni się kontrastem podanym w znieczuleniu, poczytaj to foru kiedys duzo pisalismy o udrażnianiu w wątku o tej nazwie

  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 8 marca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie żadnych objawów!!! często miałam zapalenia i pewnie od tego :( mało tego miałam podwyższony androstedion męski hormon) więc gorzej już być nie może pozdrawiam

  • bommbelek89 Autorytet
    Postów: 384 294

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia witaj w klubie ja rowniez mam niedrozne oba jajowody. powiedz w ktorym miejscu masz niedroznosc?? ja w przyszlym tygodniu mam dzwonic do lublina(tam radiolodzy udrazniaja) moze uda mi sie zapisac bo laparop w moim przypadku nic nie da tak mowia lekarze

    16udskjogri4r6n4.png
  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj bommbelek ja mam zatkane przy samym dole mi tez tak mówią ze przetykanie nie pomoże wiec ja już zdecydowałam zapisać się na in vitro znajomy lekarz powiedział mi ze szkoda moich pieniędzy i nerwów na takie kombinacje w moim przypadku co innego jak jeden byłby zdrowy.Wiec głowa do góry i nie załamujmy się!!!!!! a ty myślałaś o in vitro

  • bommbelek89 Autorytet
    Postów: 384 294

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia oczywiscie ze mysle.ale najpierwe chce wyprobowac inne drogi ale to udranianie jest za darmo(na nfz) i udrazniaja przez macice a czy Ty skladasz papiery na refundowane in vitro czy robisz prywatnie??i skąd jestes?

    16udskjogri4r6n4.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 11 marca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia ja bym i tak poszla na twoim miejescu na laparo. Czyalam juz historie paru staraczek gdzie dawano im 5% szans na naturalne poczecie no i to 5% starczylo:)-zachodzily po laparo.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam że mnie nie obejmie to dofinansowanie bo mam `dopiero 25 lat wiec muszę się dokładnie dowiedzieć zastanawiam się nad tom laparoskopiom ale raczej nie ja jestem z województwa świętokrzyskiego koło Kielc a ty skąd?

  • bommbelek89 Autorytet
    Postów: 384 294

    Wysłany: 13 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia ja tez wtym roku koncze 25lat:) rocznik 89??:) ja z malopolski jeski chodzi o in vitro na nfz to od 18roku zycia mozna sie starac do 40rz
    ja chyba sprobuje w tym lublinie ale szczerze to sie tak boje zadzwonic ze juz 2tyg zwlekam:(

    16udskjogri4r6n4.png
  • olcia Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 14 marca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak w Krakowie z tym in vitro bo ja myślę o Krakowie albo o kielcach

  • bommbelek89 Autorytet
    Postów: 384 294

    Wysłany: 14 marca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz o in vitro sie jeszcze nie dowiadywalam boje sie tego wszystkiego kompletnie nie wiem jak to wyglada no i tez trzeba iec "troche" kasy a u Was jedyny problem to jajowody?

    16udskjogri4r6n4.png
  • sunmoon Koleżanka
    Postów: 32 17

    Wysłany: 19 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak to u Was wyglądało, lekarz zasugerował badanie, czy było inaczej?

  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama wyczytałam na internecie, że przyczyną niepowodzeń mogą być niedrożne jajowody, więc powiedziałam lekarzowi, żeby mi zrobił HSG (sam na to nie wpadł) a jak się okazało, że oba jajowody są niedrożne to lekarz już sam zaproponował laparoskopię. Od razu też lekarz mi powiedział, że w laparoskopii nie udrażnia się jajowodów, tzn nie ma sposobu na udrożnienie, jedynie dzięki temu, że jest się w narkozie kontrast można podać pod znacznie większym ciśnieniem niż w HSG i dlatego laparoskopia pokazuje prawdę co do drożności jajowodów. Niestety mimo postępu medycyny (jak powiedział lekarz) nie ma sposobu na udrożnienie jajowodów i jeśli one są niedrożne to takie pozostaną. Można zrobić plastykę jajowodów, ale to znacznie zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej (po której trzeba by już całkowicie usunąć jajowód) ponieważ operacja taka uszkadza rzęski niezbędne do transportu komórki jajowej.
    U mnie po podaniu kontrastu pod zwiększonym ciśnieniem w laparoskopii okazało się, że jeden jajowód jest jednak drożny.
    A żeby troszkę może podnieść Was na duchu dodam, że po roku od laparoskopii znowu poddałam się kolejnej laparo i nagle okazało się, że oba jajowody są jednak drożne, także nie poddawajcie się dziewczyny mimo załamki jaką przechodzicie po takiej diagnozie.
    Ja w nadziei, że może uda się udrożnić jajowód stosowałam borowinę, ale to już osobny wątek. Zainteresowanych zapraszam, jest temat BOROWINY

    kapturnica, Reni, Anette lubią tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Małą Mi. BOROWINA pomaga! Ja sama teraz byłam na borowinach w sanatorium w Dusznikach. Na innych wątkach też zachwalałam.

    Powiem Ci,że położna, która tam była opowiadała bardzo przydatne rzeczy. Leć na wątek o borowinie.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ