X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną DZIDZIUŚ po tabletkach antykoncepcyjnych
Odpowiedz

DZIDZIUŚ po tabletkach antykoncepcyjnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety jestem kolejnym przykładem, że nie warto. Też mój gin faszerował mnie tym dziadostwem obiecując, że cykle się unormują zaraz po odstawieniu. Guzik. Przyszła @ a następna po 2-3 miesiącach i tak w kółko. Teraz nie biorę już 9 miesięcy a cykle i hormony nadal rozwalone jak nie wiem.

    Jak mówiłam ,że chciałabym się starać o dziecko za jakiś rok i czy nie będzie to miało negatywnego wpływu ,usłyszałam, że będziemy się o to martwić później... No i to 'później' w końcu przyszło i wcale nie jest miło i łatwo. Nigdy więcej nie dam się na to nabrać.

  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey moje plamienia są ciemno-brązowe i całkiem śmiało mogłabym się zgodzić że to może być niski progesteron... (moja siostra też miała problemy właśnie niski progesteron i podwyższona prolaktyna jajniki jak w PCO ale nie potwierdzone na 100% wielu lekarzy mówilo że to nie PCO tylko taka uroda... mamy tą samą grupe krwi rzdką bardzo AB Rh- a także tą samą wade kręgosłupa ;P i wydaje mi się że "ginekologicznie" ja mam to samo!!!) Ale kochane moje ja już kończe pierwsze opakowanie tabletek i wezme jeszcze jedno pewnie.... (cały czas sie zastanawiam....) Kiedy po skończeniu tabletek moge zrobić badania? 3 miesiące musze odczekać?

    P.S jeśli chodzi o progesteron to zauważyłam ze jak chciałam wywołać okres duphastonem to wywołał mi owulacje!! po 3 dniach od jego odstawienia i moja faza lutealna trwała wtedy 13dni

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jakiś lekarz mówi "tylko taka uroda" to w 99% przypadków powinien dostać w zęby. Zgadnij co ja słyszałam przez ponad 10 lat, zanim trafiłam do lekarza, który chciał mnie leczyć a nie spławić? :D
    Szczerze mówiąc nie wiem jak jest z robieniem badań po tabletkach...trzy miesiąc chyba powinny wystarczyć, żeby organizm wrócił do normy.Faktycznie to mógłby być progesteron i chyba dobrze, żeby to był progesteron bo to się łatwo koryguje lekami. :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale jak go zbadać jak ja nie mam owulacji??? ;( bada sie 7 dni po owu a u mnie ona nie występuje...

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacji możesz nie mieć z innego powodu - dlatego trzeba zbadać komplet hormonów a nie jeden wybiórczo. Radziłabym wybrać się badania w 1-5 dc i przetestować to na początek:
    -LH
    -FSH
    -estradiol
    -prolaktyna
    -progesteron (17-OHP)

    No i chyba dobrze sprawdzić jak się mają hormony "męskie" - u mnie na panelu hormonalnym były następujące badania:
    -SHBG
    -Androstendion
    -Testosteron
    -DHEA-SO4
    -FAI (stosunek SHBG i testosteronu)

    I na pewno TSH.

    Niektórzy lekarze przy braku owulacji polecają i tak badać progesteron w 21-24 dniu cyklu.

    Myszka92 lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie ;) Bardzo mi pomogłaś! Odczekam 3 miesiące i zrobie badania i pójde do lekarza z całym kompletem i niech mnie leczy!! jeśli oczywiśie dostane okres bo jak nie to wcześniej i tak się wybiore do ginekologa

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia :)
    Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie jak w moim (oczywiście pomijając kwestie związane z poronieniem) - teraz z prawidłowym leczeniem mam cykle prawie książkowe i mam nadzieję, że jak mi minie szlaban na starania to będą szybko efekty. ;)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do dziecka po anty, są różne zdania są i takie które zachodzą od razu w 1 cs po anty i takie, którym zajmuje to więcej czasu...czasami mówi się, że to wszystko zależy od czasu jaki przyjmowało się antykoncepcję..mówią, że jak długo to będą problemy ale to nie zawsze jest tak, bo znam osoby które po kilka lat brały anty. i dziecko pojawiało się szybko albo i szybciej, ja osobiście anty miałam przepisane na 3 cykle ale to jako kurację (nazwijmy to tak) po poronieniu, w sumie lekarz też wspomniał, że po anty. czasem zdarza się tak, że ciąża może pojawić się szybciej :P niestety niedawno skończyłam 1sc pp i po odstawieniu anty. dodatkowo miałam zapisane CLO i na monitoringu w dniu w którym już powinno być po owulacji okazało się, że cykl bezowulacyjny i u mnie to zasługa anty :| mam nadzieję, że organizm potrzebował tylko jednego cyklu (w sumie nie brałam tego świństwa zbyt długo) i że teraz już będzie wszystko oki. I mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiała ich zażywać...No ale jak pisałam na wstępie to zalezy od organizmu i od "problemów", które powodują, że jest problem z zajściem...pozdrawiam :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zapisano jako "kuracje" na wyregulowanie cykli i zlikwidowanie krwawienia między okresami.... Krwawienie znikło po dwóch dniach brania tabletek ale boje się ze jak odstawie to przyjdzie znów... tym bardziej że krwawienia trwają już 3 lata i za każdym razem lekarz mówił ze wszystko jest ok. ale do cholery krwawienie nigdy nie jest ok! dlatego wątpie że anty pomoże bo to nie jednorazowe wahania tylko to już się ciągnie długo a to znak ze chyba coś siedzi głębiej...

    eiktqqmzikxo0dgo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ