Forum Starając się z pomocą medyczną encorton-kiedy odstawic?
Odpowiedz

encorton-kiedy odstawic?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 24 marca 2017, 06:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czesc dziewczyny. Jestem po pierwszym stymulowanym cyklu w 5dpo. Od dzisiaj zaczynam brać encorton 10mg ze względu na dodatnie ANA. Zapomniałam dopytać lekarza co jeśli za te dwa tygodnie beta wyjdzie ujemna. Nie wiem czy odstawiac encorton czy brać dalej. Może któraś z Was brała i powie mi jak było w jej przypadku?

 • iza776 Autorytet
  Postów: 1626 1450

  Wysłany: 24 marca 2017, 07:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mogę się tylko wypowiedzieć co w przypadku pozytywnej bety, biorę do dziś :-)

  Dziewczyny raczej odstawia ja i zaczynają brać w kolejnym cyklu. Dla mnie to trochę lipa. Po pierwsze trzeba go odstawiac stopniowo, poza tym takie skoki przeciwciał też są niebezpieczne dla organizmu. Z drugiej strony bez sensu się faszerowac skoro nie zawsze szybko jest ciąża. Dlatego ja włączyłam go dopiero po pozytywnej becie. Przy moim tempie zajścia w ciążę (3lata) mój organizm by zwariował jakbyk miała odstawiac w każdym cyklu :-)

  Powodzenia

  triss lubi tę wiadomość

  3i498u69hx44zg3k.png

  aniołek 7tc 19.10.2015r.
  Mutacja MTHFR, Hashimoto, niedoczynnosc tarczycy, insulinoopornosc, pcos, Nk wysokie, dodatnie ana 1 i 2
  Ciąża po stymulacji owulacji
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego