X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną ENDOMETRIOZA - STRASZNA CHOROBA KTÓREJ NIE MOŻNA IGNOROWAĆ - PRZECZYTAJCIE
Odpowiedz

ENDOMETRIOZA - STRASZNA CHOROBA KTÓREJ NIE MOŻNA IGNOROWAĆ - PRZECZYTAJCIE

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam endometriozę, za sobą jedną laparo zwiadowczą na NFZ. Małe szanse na dziecko, zaczęłam szukać w necie specjalistów tylko od endo, ponieważ zwykły ginekolog nie ma pojęcia jak leczyć tą chorobę. Moja przyjaciółka również włączyła się w poszukiwania. Tym sposobem znalazłam 3 najlepszych operatorów we Wrocławiu. Być może w Polsce. Dwóch wykonuje zabiegi tylko prywatnie, jeden bierze 20 tys zł !!!, drugi około 7 tys zł .
    Wczoraj byłam na wizycie u tego za 20 tys. i wiecie co? On mi otworzył oczy na tę chorobę, okazało się że mam guzy przy pochwie, jeden wchodzi w jelito !!! trzeci jest gdzie w okolicach odbytu. Jeśli nie zoperuję się ponownie tym razem u specjalisty grozi mi stomia i kalectwo... ta choroba nie cofa się pod wpływem visanne, diety czy innych czarów... to trzeba usunąć...Lekarz zbadał mnie bardzo dokładnie, wyczuł te guzy w badaniu ginekologicznym i analnym, potem to samo znalazł na USG, powiedział że moja choroba ma na pewno 10 lat (ja mam 27), i że mój gin do którego chodziłam zwyczajnie mnie zaniedbał!!! Że jak on nie mógł widzieć że to guzy endometrialne, ta choroba prowadzi do bardzo ciężkich powikłać całego organizmu. Nie wiedziałam tego wcześniej. Dziewczyny leczcie się, nie wierzcie że choroba się cofnie... ja mam stan bardzo zaawansowany, zabieg ma trwać między 6-9 godzin, zapisałam się na niego, W czwartek idę do innego operatora na konsultację żeby sprawdzić czemu różnica w cenie jest taka duża, jestem też umówiona z lekarką która operuje na NFZ na Borowskiej we Wrocławiu... Chcę żeby wycieli mi to gó...o i chcę być czysta.

    hajka, Elmirka, sisi lubią tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ameryki nie odkryłas. Dziewczyny ktore choruja na to wielokeotnie pisały ze miały laparoskopie i usuwane ogniska zapalne itp itd. 20 tysiecy ale naciagactwo.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps Na NFZ mozna to za darmo podobnoz zrobic. Ale zycze Ci aby te wydane 20 tysiecy nie poszło na marne :)

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 maja 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem co robić boje się że jeśli sobie pożałuję tego zabiegu to trafię znów do kogoś kto mi to spierdzieli lub nie zrobi nic i w rezultacie wydam więcej a dodatkowo narażę się na powikłania itd.. ostatnie 3 tygodnie mnie dobiły natłokiem informacji i złych wieści, jestem rozwalona i ciągle bym płakała.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Sama nie wiem co robić boje się że jeśli sobie pożałuję tego zabiegu to trafię znów do kogoś kto mi to spierdzieli lub nie zrobi nic i w rezultacie wydam więcej a dodatkowo narażę się na powikłania itd.. ostatnie 3 tygodnie mnie dobiły natłokiem informacji i złych wieści, jestem rozwalona i ciągle bym płakała.
    wiadomo ze Ci ciezko czytalam Twoj wczesniejszy post, ale wg mnie to gruba przesada za laparo. Nikt nie da Ci 100% gwarancji ze on Ci wszystlo usunie itd. Musisz sama podjac decyzje :) ale tak jak napisałas skonsultuj sie z tym tanszym i zobacz co powie.

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam, że na Boga nie trafiłaś i 20 tysi to gruba przesada za coś co można mieć sprzątnięte na NFZ tylko trzeba dobrze szukać. Rozumiem, że ta choroba jest straszna, ale Ciebie tak przytłoczyła, że zanim na cokolwiek się zdecydujesz to odpocznij psychicznie bo się wykończysz. Jak w głowie będziesz miała same takie tragiczne informacje to trudno wtedy o ciążę choćbyś ogniska miała mikroskopijne. Podsuwałyśmy w innym Twoim poście wybitnych specjalistów ale wolisz się zatracać w beznadziei tej choroby zamiast z nią zacząć najzwyczajniej w świecie walczyć. Jeśli już bardzo chcesz wydać górę pieniędzy to poszłabym do drugiego nie mówiąc co niby znalazł w badaniu pierwszy lekarz, ani nawet że gdziekolwiek z tym już byłaś i ciekawa jestem czy znajdzie te same guzki w tym samym położeniu. Dodatkowo poszłabym na kolonoskopię. A na marginesie czy ten świetny specjalista za 20 tysi zlecił AMH czy zamierza wycinać, wycinać i wycinać a potem się okaże, że owszem ognisk nie będzie, ale jajeczek i szans na ciążę też nie.
    A za 20 tysi to Ty moja droga masz IVF, chociaż na refundację się łapiesz. O ile dobrze kojarzę to masz jeden zdrowy jajnik, więc sorry ja kompletnie tego nie rozumiem. Chyba, że IVF wykluczasz ze swiatopoglądowych powodów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 13:17

    klara_bella, Ania1986, Mimbla, Morisek28 lubią tę wiadomość

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka- ja każdą chorobę moją jak i mojego dziecka sprawdzam u kilku specjalistów. Już wiele razy się przejechałam i żałowałam, że nie dociekałam i nie konsultowałam konkretnej sytuacji zdrowotnej u kogoś innego.
    I Tobie też radzę, abyś poszła do jeszcze kogoś, bez mówienia jakie guzy i gdzie Ci znaleziono.
    Zielinka dobrze mówi- sprawdź AMH- będziesz wiedziała, czy się spieszyć czy nie, czy wycinać czy oszczędnie postępować z zabiegami.
    20 tys za laparoskopię lub operację- koszmarnie drogo!
    Ja miałam laparoskopię w Warszawie. Świetny szpital i specjaliści. Na NFZ.
    Zrób dobre rozeznanie, bo szkoda tyle kasy wydawać na coś, co możesz mieć za darmo. A ten lekarz za 20 tys ma takie świetne opinie na necie?

    click lubi tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka ten lekarz zdziera z Ciebie kasę i bazuje na zastraszaniu pacjentek! z tego co napisałaś to tylko Cię zastraszył jakimiś stomiami i kalectwem, to co za lekarz?! Ja mam endometriozę, znam dużo kobiet z endometriozą i z tym się da żyć, można leczyć i można mieć dzieci! Mnie operował na NFZ ZUPEŁNIE ZA DARMO dr Sambor Sawicki - operacja trwała ok 6 godzin i laparoskopowo usunął mi barszo skomplikowane naciekające torbiele. 20 tysięcy za operację endometriozy, która po 3 miesiącach może wrócić znowu? Przemyśl to dobrze... lepiej tą kaskę zatrzymać na in-vitro albo coś innego.

    Z tego co czytam po Twoich postach to zauważyłam, że bardzo mocno się zaangażowałaś w szukanie lekarzy i lekarstwa na endo. Troszkę wręcz w takiej panice błądzisz po omacku.. i jak najbardziej Ciebie rozumiem bo byłam w tym samym stanie jak dowiedziałam się o obustronnych torbielach. Ale potem nauczyłam się jednego - spokoju. Dobra rada ode mnie - zwolnij trochę, wyjedź na wakacje, odpocznij psychicznie, spędź miło czas z mężem, skonsultuj się jeszcze z innymi lekarzami i przede wszystkim WIĘCEJ LUZU :) Luz jest najlepszym lekiem na endo :)

    edit: zielinka dopiero teraz doczytałam Twój komentarz - my endokobietki już po jakimś dłuższym czasie walki z endo nabieramy jakiegoś takiego luzu zauważyłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 13:32

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    są świetni specjaliści którzy laparoskopię robią na nfz i znają sie na endometriozie,

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka a ja uwazam ze jak masz kase i 20 tysiecy w jedna czy w druga strone to nie problem dla Ciebie to rob prywatnie, zwlaszcza jesli gosc ma udokumentowane sukcesy w leczeniu tej choroby. Porownywalne kwoty biora prywatne kliniki za porod w Warszawie, wiec czy to duzo czy nie to zalezy od punktu widzenia. Pamietaj tez, ze po operacji przez swietnego specjaliste, w ciaze zachodzi naturalnie nawet 60-70% operowanych przez niego pacjentek, a nawroty nie powinny przekroczyc 20% w ciagu kilku lat.

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny on mi nagadał takich rzeczy że masakra, ale namiar na niego dostałam od dwóch osób - jego pacjentki którą wyleczył z nowotworu, to klientka w gabinecie kosmetycznym mojej przyjaciółki, i moja koleżanka z którą pracuje - pracowała dla niego marketingowo czy coś...
    Zrobił na mnie dobre wrażenie, ma mega wiedzę i widać naprawdę ma pojęcie. Szkolił się we Francji i Wenezuelii i ma podobno najlepszy sprzęt do tego. Ja się boję uszkodzenia nerwów podczas tego zabiegu, mam guzy tak jak pisałam ale są one tak usytuowane że przechodzą przez nie nerwy, więzadła,. mięśnie i naczynia. Powiedział że to bardzo trudny zabieg mikrochirurgii...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczko wysłałam Ci zaproszenie... chcę Ci coś napisać na priv też choruje na endometriozę.

    Pozdrawiam

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka już przyjęłam napisz proszę...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz nam zdradzić jego nazwisko?

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam laparo prywatnie za 2 000 zł wiec o jedno zero to naprawdę przesada.
    Wole 5 razy w zyciu miec laparo jak bedzie taka potrzeba za 2000 prywatnie niz raz za 20 000. A skoro ta choroba lubi powracać to skąd wiesz ze jak zapłacisz 20 000 zł za rok nie bedziesz miała tego samego. Tak jak powiedziałaś przez leki i diety tego jie cofniesz możesz jedynie załagodzić objawy. A wydatek tak wielki nie zagwarantuje Ci tego. Moze zeczywoscie jest lepszym lekarzem i dokładniejszym ale nie jest cudotwórca i nie powie Ci na 1000 % ze to nie wróci za jakis czas. Mocno sie zastawów zanim wydasz taka kasę.
    To tylko moja opinia trzymam kciuki za Coebie. Niepoddawaj sie.

    Agi83, tulipanna lubią tę wiadomość

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też chętnie poznam nazwisko tego lekarza który był w Wenezueli i Francji

    Zwróciłabym przy tym uwagę na fakt, że
    na pewno nie jest normalne zatrudnianie przez lekarza osób ds. marketingu...



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 16:17

    Anatolka, lipa, kotkapc lubią tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczko jeżeli facet chce wziąć 20 tys to musi Cię nastraszyć i poopowiadać to i tamto, żebyś zechciała zoperować endometriozę właśnie u niego. Ja usuwałam na NFZ. Pozdrawiam

    Agi83 lubi tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 maja 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nazywa się Mikołaj Karmowski. No cały czas rozmyślam nad tym wszystkim, też myślę że trochę podkoloryzował ale nie zmienia to faktu że mnie mocno wystraszył i cały czas mam to w głowie

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 12 maja 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia czasu kiedy nabierzesz dystansu do tego pana. Kilka wizyt u innych ginekologów i bez trudu odsiejesz ziarna od plew :).

    PS. Na zdjęciu wygląda na niezłego cwaniaka, aż dziwię się że wrócił z tej Wenezueli...




    Agi83 lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 13 maja 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    który karmowski? dasz mi link do ego wątku?

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ