X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Estradiol i progesteron a implantacja zarodka
Odpowiedz

Estradiol i progesteron a implantacja zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kisiek Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jeśli powielam temat to wybaczcie - proszę :)

    Jestem tu nowa i jeszcze nie do końca się odnajduje ma forum

    Mam do Was prośbę, wiem, że większość z Was nie jest lekarzem itd ale chciałabym poznać waszą opinię i bazować na Waszym doświadczeniu.

    Aktualnie 8 miesiąc starań, mamy z mężem po 28 lat.
    W lutym pierwsza ciąża która okazała się ciąża biochemiczna, stracona w 5 tyg. Lekarz ginekolog powiedział, że przyczyną mógł być niski progesteron.

    Przepisał mi duphaston 2x1.

    I tak od marca biorę go po owulacji przez 10 dni, 2 razy dziennie.

    Moje cykle są długie - mają dokładnie 34 dni.

    Aktualny cykl rozpoczął się 16 maja.

    Owulacja potwierdzona testo owulacyjnymi była 2 czerwca.

    Wspolzylismy codziennie kilka dni przed owulacja, w owulację i dzień po.

    Dzisiaj jestem 8dpo i zrobił rano badania hormonalne:

    Estradiol (E2)
    Estradiol
    160,40
    pg/mL
    Wykres
    faza folikularna 21-251
    środkowa faza cyklu 38-649
    faza lutealna 21-312
    Kobiety po menopauzie nie poddawane HTZ <10-28
    Kobiety po menopauzie poddawane HTZ <10-144


    Progesteron
    Progesteron
    12,86
    ng/mL
    Wykres
    F.Folikularna <0,1-0,3
    F. Lutealna 1,2-15,9
    Kobiety po menopauzie <0,1-0,2
    Kobiety w ciąży:
    I trymestr 2,8-147,3
    II trymestr 22,5-95,3
    III trymestr 27,9-242

    Korzystaj z okazji zrobiłam także z ciekawości beta hcg, która wyszła negatywnie. <2,30

    Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym estradiolem i progesteronem ?

    Czy wyniki które mam ją w 8dpo mogą jeszcze zwiastować że w najbliższym czasie pojawia się na teście dwie kreski ?
    Jak to interpretować ?

    Dodam jeszcze, że od 3 dni mam typowe objawy ciążowe - ból podbrzusza, kremowy śluz, mierzę temperaturę (udostępniony wykres) , chodzę częściej do toalety oddawać mocz, lecz także częściej oddaje kał ale wygląda on na biegunkę , dodatkowo dzisiaj dostałam dużej zgagi.

    Bardzo Was proszę, napiszcie mi co myślicie o wynikach i czy jest jeszcze jakakolwiek nadzieja.

    Z góry dziękuję,
    Kisiek

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron na pewno oznacza, ze była owulacja. Co do estradiolu nie wiem bo nigdy go nie robiłam w tej fazie cyklu. Jest prawidłowy jak widać po widełkach i powinien rosnąć jeśli zaszłaś w ciąże ale jesteś 8dpo wiec to za wcześnie aby cokolwiek wiedzieć :) to samo z beta. Najbardziej wiarygodny wynik to 14dpo. Wiec musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać 😊

    kisiek lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • kisiek Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Progesteron na pewno oznacza, ze była owulacja. Co do estradiolu nie wiem bo nigdy go nie robiłam w tej fazie cyklu. Jest prawidłowy jak widać po widełkach i powinien rosnąć jeśli zaszłaś w ciąże ale jesteś 8dpo wiec to za wcześnie aby cokolwiek wiedzieć :) to samo z beta. Najbardziej wiarygodny wynik to 14dpo. Wiec musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać 😊

    Dziękuję za ciepłe słowa!
    Dodają otuchy!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ