X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną FSH ponad normę,a udana ciąża ..
Odpowiedz

FSH ponad normę,a udana ciąża ..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc🙂
    Mam 36 lat i z mężem od 2 lat staramy się bezskutecznie o pierwszego dzidzisia. Podczas ostatnich badań zrobionych w 3 dniu cyklu (sierpien 2019) okazało się że moje FSH jest ponad normę ...15,26 gdzie normą jest do 12 z kawałkiem...moje amh (koniec marca 2019 ) wynosiło 1,32 . Jestem załamana, bo w necie naczytałam się strasznych informacji-generalnie, że o dziecko będzie bardzo trudno😔...powiedzcie,czy którejś z Was udało się zajść w ciążę z podwyzszonym poziomem FSH, jakie było leczenie ...będę wdzięczna za pomoc🙂

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Ja mam FSH 22 szanse mi dał praktycznie zerowe ;/
    A masz moze robione AMH?

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    witaj Ja mam FSH 22 szanse mi dał praktycznie zerowe ;/
    A masz moze robione AMH?
    Hej Kochana, miałam robione Amh pod koniec marca tego roku i wyszło 1,32 . Lekarka powiedziała,że szału nie ma,ale można jeszcze coś z tym zrobic. poza tym ,zaznaczyła,że jest ono w miarę aktualne przez rok,czyli aż tak szybko nie spada. Potwierdziła tez to, czego naczytalam się w necie,że FSH może się wahać... Wzięła opcje pozytywną pod uwagę czyli np wahania między 8-15 ...więc u Ciebie też może tak być...warto zrobić badanie FSH w 3 dniu w każdym cyklu przez kilka miesięcy,wtedy będziesz wiedziała jakie są wahania-jesli są (to taka moja sugestia ,ja bym tak zrobiła z ciekawości własnej) . Ale patrząc na mój wynik,to zapytała czy bierzemy pod uwagę in vitro ,bo to największa szansa na dzidzię. Więc mimo,że może się wahać,to i tak szanse na naturalną ciążę są wątpliwe,biorąc pod uwagę wiek i homozygotycznosc genu Pai i 1298 . Poradziła też zrobienie testu na nietolerancję glutenu (warto też zrobić na nietolerancję laktozy). Słyszałam w swoim otoczeniu o bezskutecznych próbach ,a po odstawieniu glutenu sukces,więc chyba warto. Tobie lekarz dał szansę praktycznie zerowe...ale nie zerowe. Wiadomo wyniki dużo mówią,ale lekarze jeszcze wszystkiego nie wiedza. Naczytałam i nasłuchałam się takich historii, gdzie lekarze zapewniali, ze ciąży nigdy nie będzie,a jednak były,więc trzeba walczyć. Dopóki się działa,jest nadzieja,a zerowe szansę mają te osoby,które nie walczą...więc głowa do góry😁 MojeMarzenie ,a skąd jesteś? Jak u Ciebie z Amh?

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Hej Kochana, miałam robione Amh pod koniec marca tego roku i wyszło 1,32 . Lekarka powiedziała,że szału nie ma,ale można jeszcze coś z tym zrobic. poza tym ,zaznaczyła,że jest ono w miarę aktualne przez rok,czyli aż tak szybko nie spada. Potwierdziła tez to, czego naczytalam się w necie,że FSH może się wahać... Wzięła opcje pozytywną pod uwagę czyli np wahania między 8-15 ...więc u Ciebie też może tak być...warto zrobić badanie FSH w 3 dniu w każdym cyklu przez kilka miesięcy,wtedy będziesz wiedziała jakie są wahania-jesli są (to taka moja sugestia ,ja bym tak zrobiła z ciekawości własnej) . Ale patrząc na mój wynik,to zapytała czy bierzemy pod uwagę in vitro ,bo to największa szansa na dzidzię. Więc mimo,że może się wahać,to i tak szanse na naturalną ciążę są wątpliwe,biorąc pod uwagę wiek i homozygotycznosc genu Pai i 1298 . Poradziła też zrobienie testu na nietolerancję glutenu (warto też zrobić na nietolerancję laktozy). Słyszałam w swoim otoczeniu o bezskutecznych próbach ,a po odstawieniu glutenu sukces,więc chyba warto. Tobie lekarz dał szansę praktycznie zerowe...ale nie zerowe. Wiadomo wyniki dużo mówią,ale lekarze jeszcze wszystkiego nie wiedza. Naczytałam i nasłuchałam się takich historii, gdzie lekarze zapewniali, ze ciąży nigdy nie będzie,a jednak były,więc trzeba walczyć. Dopóki się działa,jest nadzieja,a zerowe szansę mają te osoby,które nie walczą...więc głowa do góry😁 MojeMarzenie ,a skąd jesteś? Jak u Ciebie z Amh?

    Twoje Amh jest w normie i w najlepszym porządku moje no niestety diametralnie niskie bo 0,08 także sama widzisz szanse praktycznie nie realne :( Nie wiem co Mysleć lecz mnie to bardzo Martwi .moze stymulacja mi pomoze ktora mi właczyli inf nie chce

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ