Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cyqada wrote:
    Kate, a ile mają teraz Twoje bliźniaki, że takie samodzielne? 🙂 Jaka będzie różnica, jak się uda?


    Zaraz rok :) oczywiście jak jedzą to bałagan jest nie do opisania ale kiedyś i tak by musiały sie nauczyc 🤦‍♀️

  • cyqada Autorytet
    Postów: 1452 2847

    Wysłany: 26 lipca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, ale zazdroszczę 🙂 ja ciągle Wojtka karmię, bo właśnie jak sam zaczyna, to jest armagedon wokół 🤦🏻‍♀️ ale to chyba znak, że muszę przestać, bo inaczej nigdy się nie nauczy 🙂

    Starania od 05.2015
    Niepłodność idiopatyczna, niskie amh, 3 x clo, 2 x IUI

    1 ICSI lipiec 2018 - syn ♥️
    30.01.2020 - FET ☹️
    2 ICSI lipiec 2020 - córka❤️

    qdkk4z17dyh9bvs3.png

    qdkkdf9h9quqj7ku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cyqada wrote:
    Jejku, ale zazdroszczę 🙂 ja ciągle Wojtka karmię, bo właśnie jak sam zaczyna, to jest armagedon wokół 🤦🏻‍♀️ ale to chyba znak, że muszę przestać, bo inaczej nigdy się nie nauczy 🙂


    Pod krzeselka rozkladam podkład kosmetyczny żeby łatwiej sie zbierało choć z czasem jest juz lepiej ale cierpliwości życze 🤭

    cyqada lubi tę wiadomość

  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 26 lipca 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myślicie robić test receptywnosci endometrium i test na skurcze macicy. Ś raczej jest przeciwny i uważa że to nic nie nowego nie wniesie.

    Jaksa lubi tę wiadomość

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • tupciu Autorytet
    Postów: 1363 1745

    Wysłany: 26 lipca 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elinka, my zaskoczyliśmy właśnie po teście receptywnosci - wyszły lekko podwyższone NK w macicy i dostałam na to steryd. Szkoda tylko, że musiałam ponad 2 tys. za to zapłacić, zdaża sie przecież, że steryd jest włączany rutynowo. No i to było zalecone przez dr z Invicty a nie z Gamety.

    l22ntv73ws4bthxd.png

    IVF start kwiecień 2019, pick up maj = 4x❄️
    FET I: 04.06, 4.2.1 = beta<0.1, FET II: 09.07, 4.1.2 = beta<0.2, FET III: 17.12, 3.2.2 i 3.2.3 = beta 7dpt: 135, 10dpt: 555, 18dpt: 11962, 22dpt: ~33tys., 23dpt:❤️❤️

    2018: 4x IUI = 2x cb
    Starania od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elinkagd wrote:
    Dziewczyny jak myślicie robić test receptywnosci endometrium i test na skurcze macicy. Ś raczej jest przeciwny i uważa że to nic nie nowego nie wniesie.


    Elinka a badałaś nk z krwi?

  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 26 lipca 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_88 wrote:
    Elinka a badałaś nk z krwi?
    Tak miałam i miałam chyba 14 %. Dostawałam na to Encorton 20mg.

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • Justyna87 Autorytet
    Postów: 1502 2290

    Wysłany: 26 lipca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dałam wyniki dr S. Receptywności z wysokimi NK to kazał skonsultowac z dr Su. Dr Su uznała że nie są zbyt wysokie i mam robić dodatkowo fenotyp.

    Hashimoto, niedoczynność, wysokie NK, mutacja ANXA5
    Ciąża bliźniacza- strata maj 2017
    Ciąża cud przed in vitro- strata luty 2020

    ug37p07w9ytcq454.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elinkagd wrote:
    Tak miałam i miałam chyba 14 %. Dostawałam na to Encorton 20mg.


    A badalas czy po sterydzie spadł przed samym transferem? Zdarza się ze początkowo nk rosną 😶 jestem tego przykładem zreszta nie tylko ja... w zyciu bym juz nie podeszła bez badania łykając steryd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2020, 19:02

  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 26 lipca 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_88 wrote:
    A badalas czy po sterydzie spadł przed samym transferem? Zdarza się ze początkowo nk rosną 😶 jestem tego przykładem zreszta nie tylko ja... w zyciu bym juz nie podeszła bez badania łykając steryd.
    Nie wpadłam na to by zbadać po sterydzie. Brałam chyba z pół roku steryd i do 3 transferu odstawilam z zalecenia Ś. I wtedy beta lekko drgnela.

    Teraz już nie brałam Encortonu nie licząc 3 dni po transferze z zalecenia docenta Pasnika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2020, 19:26

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elinkagd wrote:
    Nie wpadłam na to by zbadać po sterydzie. Brałam chyba z pół roku steryd i do 3 transferu odstawilam z zalecenia Ś. I wtedy beta lekko drgnela.

    Teraz już nie brałam Encortonu nie licząc 3 dni po transferze z zalecenia docenta Pasnika.


    Ogólnie teraz boja sie przypisywać steryd z racji pandemi. Ja brałam sterydy i badałam pod koniec cykli poziom nk. Z 13% rosło do 16 potem 21% ... w czwartym cyklu zaczęło dopiero spadać ale i tak dr Su zleciła dodatkowo intralipid. Podziwiam lekarzy którzy przepisuja te leki jako "wspomagacze" nie badajac nie kontrolując.. moj dr z invicty mowil ze podejdziemy do et jak moje skoki się skończa

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2649 3572

    Wysłany: 26 lipca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elinka ja bym nie robiła moim zdaniem to strata pieniędzy i tak nic nowego nie wniesie bo nawet jeśli wyjdą Ci podwyższone NK to na to przepiszą encorton ewentualnie intralipid ty z tego co piszesz brałaś i widzę że nawet w wysokiej dawce. A jeśli chodzi o o test na skurcze to już w ogóle dla mnie naciągane takie na to dają też wlewy domaciczne czytałam że lepiej niż te wlewy działa relanium +magnez+scopolan. Jeżeli bym miała wybierać z tych dwóch to bardziej byłabym skłonna zrobić test receptywnosci.

    Ja bym na Twoim miejscu poszła do jakiegoś dobrego immunologa Agika była u dr Wilczyńskiego i pierwszy transfer z jego zaleceniami udany może podpytaj ją. Dodatkowe bezzasadne badania na własną rękę to spore koszty najlepiej jeśli zleci ci je lekarz.

    2019-2020 3xICSI 👎
    2021 AZ Nasz pierwszy cud ❤️❤️❤️
    2024 AZ Nasz drugi cud ❤️❤️❤️
  • AgZa Autorytet
    Postów: 552 866

    Wysłany: 27 lipca 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, może któraś z Was miała podobną sytuację. Chciałam w tym cyklu podchodzić do crio, ale z powodów osobistych (choroba w rodzinie) chcę poczekać. Jednać jestem już na estrofemie (dokładnie 13dc) i nie wiem jak ten cykl doprowadzić do końca czy np. mam zacząć brać proga i dokończy cykl na lekach i wtedy od początku, czy też wszystko odstawić i czekać na okres?
    Będę wdzięczna za pomoc:-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2020, 06:22

  • cyqada Autorytet
    Postów: 1452 2847

    Wysłany: 27 lipca 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgZa, chyba najlepiej napisać do dr, żeby to on zdecydował. Nawet jeśli któraś z dziewczyn miała podobny przypadek, to lepiej takie decyzje konsultować z dr.

    AgZa lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2015
    Niepłodność idiopatyczna, niskie amh, 3 x clo, 2 x IUI

    1 ICSI lipiec 2018 - syn ♥️
    30.01.2020 - FET ☹️
    2 ICSI lipiec 2020 - córka❤️

    qdkk4z17dyh9bvs3.png

    qdkkdf9h9quqj7ku.png
  • Zola89 Autorytet
    Postów: 2618 2758

    Wysłany: 27 lipca 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgZa, tak jak Cyqada pisze, moim zdaniem powinnaś skontaktować się z doktorem :)

    Ja dziś dopakowałam torby. Mieszczę się na styk. Dodatkowo muszę wziąć jakiś plecak albo siatkę na przekąski i wodę na salę porodową. Nie za dużo tych tobołów będzie? 😅 - walizka dla mnie, torba dla młodego i plecak z przekąskami i badaniami?

    AgZa, Margot, cyqada, tupciu, Lenonki lubią tę wiadomość

    atdc2n0aw7xo0u8z.png
    Starania od 11.2016r.
    PCOS, HSG - jajowody drożne
    07-12.2018 - clo/aromek+ovitrelle
    02.2019 - IUI - 8tc [*]
    07-09.2019 - 3x IUI - nieudane
    10.2019 - IVF krótki protokół
    04.12.2019 - FET blastki 4aa
    BetaHCG: 7dpt - 39,8 ; 9dpt - 82,6 ; 11dpt - 222,7 ; 13dpt - 599,3 ; 16dpt - 2240,1 ; ♥️+❄️❄️
  • cyqada Autorytet
    Postów: 1452 2847

    Wysłany: 27 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zola, super, że w końcu udało Ci się dopakować - teraz w spokoju możesz czekać do porodu 😜

    A ja jednak nie wytrzymałam - przechodziłam dziś koło Diagnostyki i wstąpiłam 😉 wyniki koło 18 😬 Mam nadzieję, że Ś mi wybaczy pośpiech 😜

    Zola89, Marzenka85, tupciu, AnnMari, nick nieaktualny, HanaMontana, Jaksa, agm, Niezapominajka 🍀, Kosmamitka, Lenonki lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2015
    Niepłodność idiopatyczna, niskie amh, 3 x clo, 2 x IUI

    1 ICSI lipiec 2018 - syn ♥️
    30.01.2020 - FET ☹️
    2 ICSI lipiec 2020 - córka❤️

    qdkk4z17dyh9bvs3.png

    qdkkdf9h9quqj7ku.png
  • Zola89 Autorytet
    Postów: 2618 2758

    Wysłany: 27 lipca 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyqada, mocne kciuki za piękną betę! ✊✊
    Ja też robiłam 9dpt, taki wynik wysłałam doktorowi, nie komentował 😁

    cyqada lubi tę wiadomość

    atdc2n0aw7xo0u8z.png
    Starania od 11.2016r.
    PCOS, HSG - jajowody drożne
    07-12.2018 - clo/aromek+ovitrelle
    02.2019 - IUI - 8tc [*]
    07-09.2019 - 3x IUI - nieudane
    10.2019 - IVF krótki protokół
    04.12.2019 - FET blastki 4aa
    BetaHCG: 7dpt - 39,8 ; 9dpt - 82,6 ; 11dpt - 222,7 ; 13dpt - 599,3 ; 16dpt - 2240,1 ; ♥️+❄️❄️
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2961 2830

    Wysłany: 27 lipca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykada ✊✊✊✊

    cyqada lubi tę wiadomość

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3183 4088

    Wysłany: 27 lipca 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyqada✊✊✊

    cyqada lubi tę wiadomość

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • tupciu Autorytet
    Postów: 1363 1745

    Wysłany: 27 lipca 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyqada trzymam mocno kciuki ✊✊

    Zola super, że się spakowałaś👍 Ja też chyba wszystkiego nie zmieszczę w walizce i torbie 🤦‍♀️ Ale obecnie wszystko wypakował i układam na nowo 🙈
    W czym/pod czym będzie spać Szymek po powrocie do domu? Ja mam śpiworki, ale odkryłam, że będą za duże na sam początek :( I nie wiem czy powinnam dokupić otulacze czy jeszcze coś innego wymyśleć... Chyba zaczynam panikować 😵

    cyqada lubi tę wiadomość

    l22ntv73ws4bthxd.png

    IVF start kwiecień 2019, pick up maj = 4x❄️
    FET I: 04.06, 4.2.1 = beta<0.1, FET II: 09.07, 4.1.2 = beta<0.2, FET III: 17.12, 3.2.2 i 3.2.3 = beta 7dpt: 135, 10dpt: 555, 18dpt: 11962, 22dpt: ~33tys., 23dpt:❤️❤️

    2018: 4x IUI = 2x cb
    Starania od 2016
‹‹ 2251 2252 2253 2254 2255 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ