X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wierze w statystykę :P w takie dni nie jest po mojej stronie :D
    Aaa to mnie wyprzedzasz, uff.
    Jeden bierzemy
    Poczekaj poczekaj bo jeszcze Ty mnie wyprzedzisz ;)
    A właśnie najwcześniej kiedy robiłaś betę przy pięciodniowym? 7?
    Bella oby te wakacje były dla nas 'owocne';)

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, weź przestań, Ty już wyczerpałaś swój limit niepowodzeń, teraz musi być pozytywnie. Kciukam i czekam na foto dwóch kresek na teście.

    Lubię_czekoladę, Bella93 lubią tę wiadomość

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Poczekaj poczekaj bo jeszcze Ty mnie wyprzedzisz ;)
    A właśnie najwcześniej kiedy robiłaś betę przy pięciodniowym? 7?
    Bella oby te wakacje były dla nas 'owocne';)
    Nieee...
    Najwczesniej 5dpt :D

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam na Wasze 2 kreski. Czas się pocieszyć jeszcze czyimś szczęściem i pożegnać z forum :)

    Koliberek lubi tę wiadomość

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nieee...
    Najwczesniej 5dpt :D
    I co wychodzi już wtedy? Czy po prostu jesteś taka niecierpliwa albo lubisz być kłuta ;P

  • jaskola12 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałyście no spe po transferze?
    Ja jestem 6 dpt i od początku mam bóle brzucha, od wczoraj czuje piersi. Zastanawiam sie czy to dobrze czy zle.

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ja źle widzę czy w cenniku zmienili cenę kolejnej wizyty z 150 na 160?

  • jaskola12 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, ceny wzrosły.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceny wzrosły już od 21.05.

    No spe brałam cały czas w razie potrzeby.

    M&M
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, Pola no kciuki takie, że wow!! Nie opuszczam Was myślami <3

    Pola853, Bella93 lubią tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaskola12 wrote:
    brałyście no spe po transferze?
    Ja jestem 6 dpt i od początku mam bóle brzucha, od wczoraj czuje piersi. Zastanawiam sie czy to dobrze czy zle.
    Ja brałam nospe od et. Do 9 tc codzinnie 3x1. Wyciszylam macicę a sama Nospa jest w ciąży bezpieczna. Co do piersi i ich czucia oraz zastanawiania się czy to dobrze, czy źle- to na tym etapie efekt działania prg. Możesz czuć się inaczej jeśli jesteś w ciąży ale na objawy na tym etapie jest za wcześnie. &&&&

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 11:45

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    I co wychodzi już wtedy? Czy po prostu jesteś taka niecierpliwa albo lubisz być kłuta ;P
    Bylam taka niecierpliwa przy pierwszym et.
    Beta wyszla juz dodatnia 7,82 o ile dobrze pamiętam, nastepnego dnia test facelle 25 pokazal ||, a w 7dpt beta ok 35.

    Edit: 6dpt to maximum moich możliwości, jak nie beta to test. Jak test + to z beta moge sie wstrzymac, a jak test - to beta nastepnego dnia i nie mam sie co ludzic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 16:42

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella
    Jednak mnie wyprzedziłaś, nie będę mieć transferu bo mam torbiel ;/ Poza tym lekarz nie poda nam dwóch zarodków.
    Dzisiaj chyba jest mój pechowy dzień - lekarz mnie uświadomił że z tylu zarodków może być jeden który da ciążę i sugeruje zrobić PGS ( badanie kariotypu zarodków) bo takto możemy sobie podchodzić do 14 transferów i czekać aż trafimy na zarodek właściwy a może być tak, że żaden nie da ciąży ( dosłownie jego słowa) Wiecie co? zamurowało mnie ;(

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Bella
    Jednak mnie wyprzedziłaś, nie będę mieć transferu bo mam torbiel ;/ Poza tym lekarz nie poda nam dwóch zarodków.
    Dzisiaj chyba jest mój pechowy dzień - lekarz mnie uświadomił że z tylu zarodków może być jeden który da ciążę i sugeruje zrobić PGS ( badanie kariotypu zarodków) bo takto możemy sobie podchodzić do 14 transferów i czekać aż trafimy na zarodek właściwy a może być tak, że żaden nie da ciąży ( dosłownie jego słowa) Wiecie co? zamurowało mnie ;(
    Oj przykro mi :(

    Teraz to troche za pozno na taka propozycje (PGS), bo zarodki trzeba by bylo rozmrozic, zrobic biopsje, zamrozic je, czekac na wyniki i znowu rozmrozic zeby podac...tak sie nie robi.
    Dlaczego nie chce podać dwoch? (Jaki dr?)

    Powiem Ci wiecej, jest udowodnione ze zarodki potrafia sie samonaprawiac i to ze PGS wyjdzie zle to nie znaczy ze zarodek nie ma szans dac zdrowej ciazy. Nie przejmuj sie

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Oj przykro mi :(

    Teraz to troche za pozno na taka propozycje (PGS), bo zarodki trzeba by bylo rozmrozic, zrobic biopsje, zamrozic je, czekac na wyniki i znowu rozmrozic zeby podac...tak sie nie robi.
    Dlaczego nie chce podać dwoch? (Jaki dr?)

    Powiem Ci wiecej, jest udowodnione ze zarodki potrafia sie samonaprawiac i to ze PGS wyjdzie zle to nie znaczy ze zarodek nie ma szans dac zdrowej ciazy. Nie przejmuj sie
    Wiesz co powiem tak szczerze wkur... się brzydką już pisząc! Przy stymulacji usłyszałam, że nie spodziewał się że tyle będzie komórek prawidłowych. Nasza decyzja, że zapłodniliśmy wszystkie ale sam nam powiedział ,że są w szoku że tyle mamy blastocyst ( podobno jestem pierwszą taką pacjentką ) bo z reguły tego nie proponują dlatego nam nie zaproponował podczas całej procedury.
    No właśnie pytam się jego, że jak to tak: rozmrożą pobiorą komórki z zarodków i zarodki znów zamrożą. Pow, że tak też robią. Ja osobiśćie jak o tym czytałam to, że pobierają ze świeżych zarodków a nie mrożonych.
    A kto mi da gwarancję , że podwójne zamrożenie i podwójne rozmrożenie nie wpłynie na jakoś zarodka i moje wtedy szanse na ciąże spadną?
    Poza tym, odniosłam wrażenie że jeszcze tego nie robili na mrożonych zarodkach - chyba nie chce być pierwsza... bo jak znów coś nie pójdzie nie tak jak przy zapładnianiu oocytów mrożonych.
    Bella a jesteś w stanie mi powiedzieć która kwota z cennika gamety odnosi się do kariotypu zarodków? I z tego co pamiętam Ty chyba kiedyś pisałaś, że chcieliście robić PGS?
    Nie poda dwóch zarodków bo pierwsze dziecko jest wcześniakiem a ciąża bliźniacza niesie za sobą duże ryzyko. Ale z drugiej strony mówi, że jeden zarodek może być prawidłowy do dlaczego nie chce podać dwóch..

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My PGS chcieliśmy dwa razy:
    1. Przy zapladnaniu mrozonych oocytow
    2. Przy drugiej pelnej procedurze, ale w obu przypadkach zalozenie bylo takie, ze badamy gdy będzie 6 lub wiecej zarodkow, bo przy mniejszej ilosci bardziej oplaca sie je po prostu transferowac. Nie osiagnelismy takiej ilosci.
    To bylo rok temu i malo kto ogarnial, ze w ogole to chcemy i tylko jeden embriolog mogl zrobic biopsje. Przed nami skorzystaly chyba tylko 2pary. Wątpię, ze cokolwiek sie diametralnie zmienilo, bo jednak cena jest zaporowa.
    Samo rozmrozenie i ponowne zamrozenie zle wplywa na zarodek (to nie kotlety mielone, zeby je odgrzewac), a co dopiero biopsja w miedzyczasie.
    Cena: 10 960 za 1-8zarodkow (czy 1 czy 5 czy 8 placi sie tyle samo), kazdy kolejny zarodek, czyli 9, 10 itd to dodatkowe 890zl za 1szt.

    Nie wiem jak wyglada ich podejscie w takiej sytuacji jak u Ciebie, ale...ja jestem po 3 poronieniach, czyli czysto teoretycznie ciazach patologicznych i moge brac dwa.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    My PGS chcieliśmy dwa razy:
    1. Przy zapladnaniu mrozonych oocytow
    2. Przy drugiej pelnej procedurze, ale w obu przypadkach zalozenie bylo takie, ze badamy gdy będzie 6 lub wiecej zarodkow, bo przy mniejszej ilosci bardziej oplaca sie je po prostu transferowac. Nie osiagnelismy takiej ilosci.
    To bylo rok temu i malo kto ogarnial, ze w ogole to chcemy i tylko jeden embriolog mogl zrobic biopsje. Przed nami skorzystaly chyba tylko 2pary. Wątpię, ze cokolwiek sie diametralnie zmienilo, bo jednak cena jest zaporowa.
    Samo rozmrozenie i ponowne zamrozenie zle wplywa na zarodek (to nie kotlety mielone, zeby je odgrzewac), a co dopiero biopsja w miedzyczasie.
    Cena: 10 960 za 1-8zarodkow (czy 1 czy 5 czy 8 placi sie tyle samo), kazdy kolejny zarodek, czyli 9, 10 itd to dodatkowe 890zl za 1szt.

    Nie wiem jak wyglada ich podejscie w takiej sytuacji jak u Ciebie, ale...ja jestem po 3 poronieniach, czyli czysto teoretycznie ciazach patologicznych i moge brac dwa.
    No właśnie mi to nie pasuje, że na zamrożonych zarodkach chcą to robić. Ja zaszłam w pierwszą ciąże z ivf którą donosiłam, nie miałam żadnych poronień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 11:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, kto jest Twoim lekarzem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    No dla niego, mając na uwadze pozycję w firmie, to dobry interes... nie rób tego. Jego założenie dot potencjału Twoich zarodków przy ich liczebności, jest też trochę dziwne...

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 14 czerwca 2018, 11:55

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    No dla niego, mając na uwadze pozycję w firmie, to dobry interes... nie rób tego. Jego założenie dot potencjału Twoich zarodków przy ich liczebności, jest też trochę dziwne...
    Wiesz może i byśmy się nad tym zastanowili jakby był temat rzucony przed punkcją, przecież wiedział orientacyjnie ile będzie komórek i wiedział że to nasza ostatnia stymulacja i że zapładniamy wszystkie komórki. A w tej sytuacji jak już są zamrożone zarodki i biorąc pod uwagę, że ani razu z zamrożonych nie ruszyła beta to szczerze wątpię w potencjał zarodka dwa razy rozmrożonego i zamrożonego a przecież nikt mi nie da gwarancji, że taki zarodek jest w 100% wartościowy.
    Wiesz co jest najgorsze, że teraz szykując się do transferu w ogóle już nie mam wiary , że się uda. Myślałam, że jak ma się więcej zarodków to ma się większe szanse na ciąże a tu wyszło odwrotnie ...

‹‹ 871 872 873 874 875 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ