X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to tak trochę odnoszę wrażenie,że to takie wynajdowanie na zasadzie "co by tu jeszcze uszczknąć od człowieka" pod względem $...

    Polly_love lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Wiesz może i byśmy się nad tym zastanowili jakby był temat rzucony przed punkcją, przecież wiedział orientacyjnie ile będzie komórek i wiedział że to nasza ostatnia stymulacja i że zapładniamy wszystkie komórki. A w tej sytuacji jak już są zamrożone zarodki i biorąc pod uwagę, że ani razu z zamrożonych nie ruszyła beta to szczerze wątpię w potencjał zarodka dwa razy rozmrożonego i zamrożonego a przecież nikt mi nie da gwarancji, że taki zarodek jest w 100% wartościowy.
    Wiesz co jest najgorsze, że teraz szykując się do transferu w ogóle już nie mam wiary , że się uda. Myślałam, że jak ma się więcej zarodków to ma się większe szanse na ciąże a tu wyszło odwrotnie ...
    Pola, to już stystyscznie nie ma opcji, aby wśród nich nie było tego jedynego!! Nie przejmuj i nie zajmuj się tym. Kiedyś mi embriolog, z Gamety nota bene, powiedział, że zarówno pgd jak i pgs to temat przy świeżych zarodkach, przed ich mrożeniem. Wiem też, że zaczynają transferować zaczynajac od najsilniejszego. Wiem, że zaraz napiszesz, że to żadna reguła, ale wierz, że los Ci sprzyja i że się uda. Wiem, że jesteś zła bo temat się odwleka, ale wszystko ma swój czas. Ogarnij torbiel i jeszcze raz poproś lekarza o opcję 2 zarodków. A skoro uważa, że są silne i każdy jeden ma potencjał, przez co nie chce Ci transferować dwóch, to po co zawraca Ci głowę diagnostyką?...

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Pola, to już stystyscznie nie ma opcji, aby wśród nich nie było tego jedynego!! Nie przejmuj i nie zajmuj się tym. Kiedyś mi embriolog, z Gamety nota bene, powiedział, że zarówno pgd jak i pgs to temat przy świeżych zarodkach, przed ich mrożeniem. Wiem też, że zaczynają transferować zaczynajac od najsilniejszego. Wiem, że zaraz napiszesz, że to żadna reguła, ale wierz, że los Ci sprzyja i że się uda. Wiem, że jesteś zła bo temat się odwleka, ale wszystko ma swój czas. Ogarnij torbiel i jeszcze raz poproś lekarza o opcję 2 zarodków. A skoro uważa, że są silne i każdy jeden ma potencjał, przez co nie chce Ci transferować dwóch, to po co zawraca Ci głowę diagnostyką?...
    Mam ochotę to rzucić wszystko w cholerę... Polly nie mam co z nim negocjować- powiedział stanowczo, że dwa nie wchodzą w grę bo to dla niego błąd w sztuce lekarskiej jak w wywiadzie jest poród przedwczesny. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy a tu proszę...najgorsze ,że odebrał mi taką nadzieję na powodzenie transferu - zastanawia mnie fakt dlaczego dopuszczają do tak dużej ilości wyprodukowanych komórek skoro one i tak nie rokują lepiej. Nie wiem co zrobimy, może już w ogóle zrezygnujemy ... Mam takie poczucie, że w ogóle te stymulacje nie są przemyślane i dostosowane indywidualnie do każdego przypadku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Mam ochotę to rzucić wszystko w cholerę... Polly nie mam co z nim negocjować- powiedział stanowczo, że dwa nie wchodzą w grę bo to dla niego błąd w sztuce lekarskiej jak w wywiadzie jest poród przedwczesny. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy a tu proszę...najgorsze ,że odebrał mi taką nadzieję na powodzenie transferu - zastanawia mnie fakt dlaczego dopuszczają do tak dużej ilości wyprodukowanych komórek skoro one i tak nie rokują lepiej. Nie wiem co zrobimy, może już w ogóle zrezygnujemy ... Mam takie poczucie, że w ogóle te stymulacje nie są przemyślane i dostosowane indywidualnie do każdego przypadku...
    Możesz zagryźć zęby i przystać na jeden zarodek. Diagnostyka preimplantacyjna na tym etapie nieco go ośmiesza jako świadomego, myślę, lekarza. To jest, na szczęście, Wasza decyzja i zwyczajnie możesz i masz prawo odmówić. Możesz zmienić lekarza... NIE możesz za to zrezygnować bo w tej zgrai zarodków są Twoje dzieci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 23:03

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Możesz zagryźć zęby i przystać na jeden zarodek. Diagnostyka preimplantacyjna na tym etapie nieco go ośmiesza jako świadomego, myślę, lekarza. To jest, na szczęście, Wasza decyzja i zwyczajnie możesz i masz prawo odmówić. Możesz zmienić lekarza... NIE możesz za to zrezygnować bo w tej zgrai zarodków są Twoje dzieci :)
    Fajnie, że się wypowiedziałyście na ten temat - też mi się wydaje że to na tym etapie jest bez sensu. Zobaczymy jak to będzie, wyleczę torbiel może mnie czymś innym zaskoczy na kolejnej wizycie.
    Ale jest jeszcze jedna kwestia chciałam inny lek niż fraxi bo mam jednak na to uczulenie to pow ze darujemy sobie zastrzyki z heparyny czyli transfer bez heparyny i teraz nie wiem czy dobrze czy nie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Fajnie, że się wypowiedziałyście na ten temat - też mi się wydaje że to na tym etapie jest bez sensu. Zobaczymy jak to będzie, wyleczę torbiel może mnie czymś innym zaskoczy na kolejnej wizycie.
    Ale jest jeszcze jedna kwestia chciałam inny lek niż fraxi bo mam jednak na to uczulenie to pow ze darujemy sobie zastrzyki z heparyny czyli transfer bez heparyny i teraz nie wiem czy dobrze czy nie...
    A miałaś wskazanie do przyjmowania haperyny? Heparyna wydaje się być dość kluczowa :/ Są zamienniki- droższy Clexane, tańszy Neoparin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 00:13

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    A miałaś wskazanie do przyjmowania haperyny? Są zamienniki- droższy Clexane, tańszy Neoparin.
    Medycznych typowych wskazań nie mam. Tyle że zawsze przy transferze miałam heparynę ale po fraxi dostaje uczulenie i prosiłam o zamiennik to pow że damy sobie spokój z heparyna. Sama sobie nie kupię muszę mieć recepte

  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jutro mam pierwszą wizytę u Połacia. Przenoszę się do Was z Salve. Jestem po 3 nieudanych transferach. Jakieś sugestie? Rady? :D

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Medycznych typowych wskazań nie mam. Tyle że zawsze przy transferze miałam heparynę ale po fraxi dostaje uczulenie i prosiłam o zamiennik to pow że damy sobie spokój z heparyna. Sama sobie nie kupię muszę mieć recepte
    Recepta się znajdzie ;)
    K’inga witaj na forum :) widzę, że jesteś pacjentką Paśnika. Co do sugestii do et to moja bliska koleżanka twiedzi, że aby się udał muszą spotkać się ze sobą 3 czynniki-zarodek z potencjałem, dobrze przygotowany organizm przyszłej matki i łut szczęścia.
    Ja też przeszłam z Slave do Połacia. Powodzenia!!

    K' lubi tę wiadomość

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Recepta się znajdzie ;)
    K’inga witaj na forum :) widzę, że jesteś pacjentką Paśnika. Co do sugestii do et to moja bliska koleżanka twiedzi, że aby się udał muszą spotkać się ze sobą 3 czynniki-zarodek z potencjałem, dobrze przygotowany organizm przyszłej matki i łut szczęścia.
    Ja też przeszłam z Slave do Połacia. Powodzenia!!
    Polly to możesz mi pomóc w tej kwestii? ;P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Polly to możesz mi pomóc w tej kwestii? ;P
    Tak :) ale na Neoparin

    Pola853 lubi tę wiadomość

  • Nati000 Autorytet
    Postów: 331 130

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może czy przy kazd torbiel odwołują transfer? Jeżeli teraz po stymulacji podczas miesiączki się nie w wchlonie i zostanie to doktor odroczy transfer??

    21 lat / 3 lata starań
    2017.12 - Gameta Rzgów /badanie nasienia bardzo słabe.
    2018.01 - stwierdzone OAT u męża.
    2018.05 - ICSI
    2018.06.04 - punkcja
    Mamy ❄️4AA ❄️4BB❄️4BB
    7.08.2018 FET :(
    12.09.2018 FET?
  • Nati000 Autorytet
    Postów: 331 130

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę luteine a podczas moesieczki mam brać estrofem ale boję się że nie wchona sie

    21 lat / 3 lata starań
    2017.12 - Gameta Rzgów /badanie nasienia bardzo słabe.
    2018.01 - stwierdzone OAT u męża.
    2018.05 - ICSI
    2018.06.04 - punkcja
    Mamy ❄️4AA ❄️4BB❄️4BB
    7.08.2018 FET :(
    12.09.2018 FET?
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczylam sie u pr. I sam transferowal mi 2 zarodki. Nie bylo z tym problemu nawet sam uwazal ze to dobry pomysl. Tylko u mnie albo cb albo beta zero.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co jak co ale pr nigdy od nas nie wyciagal pieniedzy. Dostalam w gratisie ah sama nie wiem dlaczego a i zalatwil mi badania prenatlne u Kozarzewskiego na nfz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 11:15

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Tak :) ale na Neoparin
    Polly jesteś aniołem ;)
    Jak się umówimy?

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati000 wrote:
    Dziewczyny wiecie może czy przy kazd torbiel odwołują transfer? Jeżeli teraz po stymulacji podczas miesiączki się nie w wchlonie i zostanie to doktor odroczy transfer??
    Z tego co wiem to jak jest torbiel to trnasveru nie robią

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati000 wrote:
    Biorę luteine a podczas moesieczki mam brać estrofem ale boję się że nie wchona sie
    Ale co ma Ci się nie wchłonąć ? Estrofem bierzesz doustnie a luteinę dopochwow - ale nie podaczas okresu

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati000 wrote:
    Biorę luteine a podczas moesieczki mam brać estrofem ale boję się że nie wchona sie
    Jak sie obawiasz, ze torbiel sie nie wchlonie (jestes pewna ze ja masz?) to idz na początku cyklu na usg, sprawdź czy jajniki sa ok i jak tak to bierz estrofem.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Nati000 Autorytet
    Postów: 331 130

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Ale co ma Ci się nie wchłonąć ? Estrofem bierzesz doustnie a luteinę dopochwow - ale nie podaczas okresu
    Torbiele :)))

    21 lat / 3 lata starań
    2017.12 - Gameta Rzgów /badanie nasienia bardzo słabe.
    2018.01 - stwierdzone OAT u męża.
    2018.05 - ICSI
    2018.06.04 - punkcja
    Mamy ❄️4AA ❄️4BB❄️4BB
    7.08.2018 FET :(
    12.09.2018 FET?
‹‹ 872 873 874 875 876 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ