X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Glucophage 2x500
Odpowiedz

Glucophage 2x500

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    mam zacząć brać Glucophage 2x500.
    Najpierw powoli po 0,5 tabletki dziennie potem przejść do 2x1.

    Macie jakieś rady itp. jeśli chodzi o ten lek?
    Jak szybko udało się Wam zaskoczyć?

    U mnie jest wdrożony z powodu niskiego SHBG 7,6 (19,8-155,2), co powoduje u mnie to, że testosteron, który jest bardzo w normie (0,11 (0.06-0.82)) nie jest wiązany przez SHBG i przez to wg kalkulatora FAI z mojej normy 0,11 (0.06-0.82) robi się 5.4 więc baaardzo duuużooo! Stąd testosteron biodostępny u mnie w organizmie to 77%.
    Nie mam PCOS ani IO.

    Dzięki za odpowiedzi :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 20 lutego 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Cześć. Biorę siofor 3x500 praktycznie to samo ale podobno ten gluco dłużej się wchłania.
    Biorę zawsze po posiłku popijając szklanką wody bo mam wrażliwy przełyk. Skutków ubocznych brak. Na początku biegunki ale teraz już ok. I mam wrażenie, że ten lek nie działa na mnie bo mam IO i powinnam na nim schudnąć a tu nic a nic. ( nie jem białego pieczywa, wołowiny, strączkowych warzyw) jem regularnie i w miarę zdrowo a waga stoi.

    A aktywność fizyczna?
    Poza tym, na metforminie nie zawsze się chudnie, ważne jest, że reguluje wyrzut insuliny.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 20 lutego 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Hej,
    mam zacząć brać Glucophage 2x500.
    Najpierw powoli po 0,5 tabletki dziennie potem przejść do 2x1.

    Macie jakieś rady itp. jeśli chodzi o ten lek?
    Jak szybko udało się Wam zaskoczyć?

    U mnie jest wdrożony z powodu niskiego SHBG 7,6 (19,8-155,2), co powoduje u mnie to, że testosteron, który jest bardzo w normie (0,11 (0.06-0.82)) nie jest wiązany przez SHBG i przez to wg kalkulatora FAI z mojej normy 0,11 (0.06-0.82) robi się 5.4 więc baaardzo duuużooo! Stąd testosteron biodostępny u mnie w organizmie to 77%.
    Nie mam PCOS ani IO.

    Dzięki za odpowiedzi :)


    Biorę Glucophage xr 2x1000 ze względu na IO.
    Rada: w trakcie stosowania wystrzegaj się alkoholu, jedz zdrowo i bądź aktywna fizycznie. Zauważyłam, że gdy zjem coś smażonego, słodkiego, to mam biegunkę. Poza tym widzę same plusy przyjmowania tego leku.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 20 lutego 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Aktywności mi nie brakuje na codzień. Prowadzę duże gospodarstwo dodatkowo na siłownię chodzę i spacery z psem codziennie.

    Więc najwyraźniej jesteś jedną z tych osób, której metformina nie odchudza ;)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 21 lutego 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko
    Klara a jaki macie HOMA IR?

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 21 lutego 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam dokładnie, ale lekarz mówił, że na granicy. Najpierw próbowałam wyłącznie diety i ćwiczeń, ale nie polepszały mi się wyniki, więc lekarz zalecił metforminę i teraz dopiero jest ok.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 lutego 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Biorę Glucophage xr 2x1000 ze względu na IO.
    Rada: w trakcie stosowania wystrzegaj się alkoholu, jedz zdrowo i bądź aktywna fizycznie. Zauważyłam, że gdy zjem coś smażonego, słodkiego, to mam biegunkę. Poza tym widzę same plusy przyjmowania tego leku.

    Hej, dzięki za odp. Ja nie mam IO ani pcos, napisałam wyżej czemu biorę (opis też w stopce). Od momentu przyjmowania leku nie jem w ogóle węglowodanów (tak, da się :D), także nie mam żadnych problemów z braniem glucophage - żadnych skutków ubocznych.
    Nie mam też nadwagi - 58kg przy 170cm wzrostu.

    Chodziło mi o to, czy Wam pomógł ten lek zajść w ciążę :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 27 lutego 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, przeczytałam dlaczego bierzesz glucophage, dlatego zaznaczyłam, że ja biorę go ze względu na IO ;) Jednakże, jeżeli chodzi o zasady co do przyjmowania leku, to są zbliżone ;)

    Co do Twojego właściwego pytania: mi nie pomógł zajść w ciążę.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ