X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hashimoto a starania
Odpowiedz

Hashimoto a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 8 września 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc!
    Na początku naszych staran jedyna rzeczą jaka u mnie wykryto było hashimoto. Jestem po 5 inseminacjach z dawca- zero efektu.
    Szukamy problemu dalej.
    Jak wyglądają Wasze starania z choroba hashimoto?
    Jaka stosujecie suplementację?
    Czy wykryto u Was jakieś choroby/ problemy współistniejące?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 8 września 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko samo Hashimoto. Niedawno zaczęłam starania, ze względu na partnera z pomocą medyczną tj. in vitro. Lekarz tylko skomentował, że TSH (mam 2,01) odpowiednie dla ciąży i tyle. Nic więcej nie mówił.
    Nie brałam żadnych witamin. Teraz dopiero zaczęłam kwas foliowy i witaminę D3 2000j. bo takie dostałam zalecenie.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 8 września 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Ja mam tylko samo Hashimoto. Niedawno zaczęłam starania, ze względu na partnera z pomocą medyczną tj. in vitro. Lekarz tylko skomentował, że TSH (mam 2,01) odpowiednie dla ciąży i tyle. Nic więcej nie mówił.
    Nie brałam żadnych witamin. Teraz dopiero zaczęłam kwas foliowy i witaminę D3 2000j. bo takie dostałam zalecenie.
    A badalas witaminę D3?? Przy hasimoto często jest za niski poziom. Mi suplementacja taka bez recepty nie podnosiła poziomu. Dopiero jak lekarz przepisał dekristol 2 tys i biorę 1 tabletkę raz w tygodniu to po 3 msc osiągnęłam ładny poziom.
    Masz zalecone coś na przeciwciała przeci tarczycowe po transferze? Ja po IUI brałam steryd encorton 10 mg. W czwartek ma wizytę u immunologa i jestem ciekawa, co on zaleci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 08:41

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 8 września 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś robiłam badanie na witaminę D3 i była w normie (co podobno u nas się rzadko zdarza), dużo czasu spędzam na zewnątrz, może dlatego. Na razie dopiero zaczęłam procedurę, a właściwie czekam na zaczęcie, więc nie wiem co jeszcze mi zlecą.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 8 września 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Kiedyś robiłam badanie na witaminę D3 i była w normie (co podobno u nas się rzadko zdarza), dużo czasu spędzam na zewnątrz, może dlatego. Na razie dopiero zaczęłam procedurę, a właściwie czekam na zaczęcie, więc nie wiem co jeszcze mi zlecą.
    Czyli w tym msc ruszasz ze stymulacja?
    Ja pewnie pod koniec października jeśli wszystko dobrze pójdzie. Zdecydowaliśmy się na zmiane klini stad przerwa w staraniach...

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 8 września 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czyli w tym msc ruszasz ze stymulacja?
    Ja pewnie pod koniec października jeśli wszystko dobrze pójdzie. Zdecydowaliśmy się na zmiane klini stad przerwa w staraniach...

    Tak.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ