X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HELP. Badanie prolaktyny i progesteronu.
Odpowiedz

HELP. Badanie prolaktyny i progesteronu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • topciaqqova27 Znajoma
    Postów: 30 9

    Wysłany: 9 listopada 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane. Jutro mój 24 dzień cyklu. Mam zamiar iść zbadać prolaktynę i progesteron moje pytanie brzmi czy ma jakieś znaczenie w którym dniu te badanie się wykonuje? jestem 8 dni po owu.


    {❁} ──── Tam gdzie jest nadzieja,tam jest życie..
    3227ea4c4f.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) na badanie progesteronu idealny dzień (wynik powinien być 2 cyfrowy by świadczył o owulacji). Co do prolaktyny są 2 szkoły jak widzę. Do tej pory lekarze kazali mi badać ja 2-4dc i po nie stresującym dniu, po 8h snu i do 2h po wybudzeniu na czczo. Teraz jestem w klinice gdzie gin kazała mi zbadać prolaktynę w dniu w którym nie krwawienia. Szczerze to ona póki co najwięcej j mnie zdziałała i jej ufam, także na pewno powtórzę prolaktynę nie w trakcie @. Mnie ogólnie wyszła hiperprolaktynemia i od lutego biorę Bromka na zabicie ale latem jeszcze był wynik za wysoki. Zobaczymy niebawem

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 10 listopada 2017, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina jaki był Twój wynik prolaktyny? Badałaś również po obciążeniu?
    Przy okazji chciałam jeszcze zapytać, bo widzę, że masz spore doświadczenie, co Cię skłoniło do zrobienia badań na mutacje? Miałaś wysoką homocysteine?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    Selina jaki był Twój wynik prolaktyny? Badałaś również po obciążeniu?
    Przy okazji chciałam jeszcze zapytać, bo widzę, że masz spore doświadczenie, co Cię skłoniło do zrobienia badań na mutacje? Miałaś wysoką homocysteine?
    Po części forum mnie skłoniło, ale mojej siostrze też wyszły mutacje (ona ma za sobą 11lat starań i tylko 1dziecko). Homocysteine zbadałam później i wyszła 11,20 więc za wysoką.
    Prolaktynę na początku miałam 41ng a latem przy ponownym zbadaniu 25ng więc nadal za dużo

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 10 listopada 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio prolaktyna wyszła 27 z hakiem. Moja ginekolog dala mi na jej zbicie dwie tabletki leku, ktorego teraz nazwy nie pamietam. Jedną wzięłam od razu a drugą po tygodniu i miało starczyć. Minął miesiąc od ostatniej dawki wiec pójdę sprawdzić poziom. Zastanawia mnie tylko czy jest sens badać prolaktynę po obciążeniu.
    Co do homocysteiny to u mnie jest chyba ok ->6,9 i się zastanawiam czy z takim wynikiem jest możliwość, że jednak jest jakiś problem z mutacjami? Czy nie ma potrzeby na dzień dzisiejszy robić tych badań?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 09:14

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    topciaqqova27 wrote:
    Witam kochane. Jutro mój 24 dzień cyklu. Mam zamiar iść zbadać prolaktynę i progesteron moje pytanie brzmi czy ma jakieś znaczenie w którym dniu te badanie się wykonuje? jestem 8 dni po owu.

    Jest to idealny czas na zbadanie zarówno progesteronu, jak i prolaktyny. Dzięki poziomowi progesteronu sprawdzisz, czy owulacja była, a prolaktyna w II fazie cyklu też lubi bardzo się podwyższać więc warto znać wtedy jej poziom. Ja w I fazie zawsze miałam prolaktynę w normie ok 10 przy braniu bromergonu, a w II fazie skakała pod górną granicę normy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ